Skocz do zawartości
Maciekjs

Aktualizacja B195 Play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dostałem informacje o nowej aktualizacji. Niestety przy próbie instalacji zaczynają się problemy.

Zacznę od tego że mam zainstalowane TWRP. System z backupu po testowaniu kilku romów no i dodatkowo toolbar musiałem dograć bo o dziwo na stocku go nie miałem ;/. Ta aktualizacja ma poprawić problemy z gsm i problemy z nawiązywaniem połączeń dlatego jest dla każdego użytkownika play priorytetowa.

Wracając do tematu

-Telefon ROM PLAY B185

-Root odinstalowany

-TWRP

-Zainstalowany toolbar(bo znikł)

Aktualizacja wyrzuca mnie do TWRP dlatego myśle o jego odinstalowaniu. Nie mam pojęcia jak to wszystko zrobić dlatego proszę o rady ewentualnie jakiś tutek dla innych użytkowników.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entex

O ile wiem, musisz mieć tutaj stockowy recovery. Ew. poprosić kogoś o repack/backup tego romu z TWRP.

Instrukcja powrotu do stocka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Tak troszke odbiegajac od temau, ale majac z nim cos wspolnego, u mnie pokazuje tylko wersje B191 jako najnowsza. Czy ta pojawila sie po wgraniu B191?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie najnowsza aktualizacja to B191.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czeski błąd najnowasza to b191.

I dołączam prośbe o stocka/backup do twrp

P.S. Host plików z modaco z

nie działają. Gdybyście mieli do nich dostep prosze o linka Edytowane przez Maciekjs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly

również proszę o linka...

ewentualnie o sam plik recovery-stock.zip

jest inny sposób aby powrócić do oryginalnego recovery (czy jak to się nazywa)

Też nie mogę zrobić aktualizacji do B191, bo odpala się recovery TWRP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entex

Próbowałem zaktualizować soft ze stocka play B185. Podczas "formating /cache" wyskakiwał jakiś błąd. Ktoś tak miał? Mam reco z ww. strony. Czy może być tak, że jest niekompatybilne z brandowanym romem/updatem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do branda/stocka musi być recovery stockowe a TWRP/CWM jest do flashowania custom-ROMów, stockowych repacków i innych dupereli w zipach. Oryginalny brand/stock rom niestety jest zazwyczaj zapisany w formacie *.APP, którego TWRP nie obsługuje.

P.S. Host plików z modaco z

nie działają. Gdybyście mieli do nich dostep prosze o linka

również proszę o linka...

ewentualnie o sam plik recovery-stock.zip

Leniwce, czytaliście chociaż temat na Modaco, który podał kolega Entex? ;)

Ściągacie pełną paczkę Stock.7z tylko i tam są wszystkie potrzebne pliki wymienione w poradniku.

Oczywiście rozpakowujecie Stock.7z progsem 7-Zip żeby nie było ;)

Mała uwaga: "Place the TWRP folder in the root of the micro SD" - czyli wrzucacie potrzebne zipy bezpośrednio na kartę SD - piszę to, bo niektórzy czasem nie ogarniają i wrzucają zipy do folderu "ROOT", taka u mnie przypadłość jeszcze z czasów przerabiania poczciwych już konsol PSP itd.

Pozdrawiam.

edit;

Próbowałem zaktualizować soft ze stocka play B185. Podczas "formating /cache" wyskakiwał jakiś błąd. Ktoś tak miał? Mam reco z ww. strony.

Miałem podobny motyw kiedyś - "update failed" - gdy ze stocka B171 t-mobile próbowałem wrzucić oryginalny unbrand B189. Wyczytałem gdzieś, że IMEI trzeba zmieniać bo coś tam coś tam, ale odpuściłem, szkoda czasu na spalanie się nad tym telefonem wg nie ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Robsonek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly
    Ściągacie pełną paczkę Stock.7z tylko i tam są wszystkie potrzebne pliki wymienione w poradniku.

Problem właśnie w tym, że poległem przy ściąganiu tego pliku. Najpierw na 99% się zatrzymało i zdechło, a potem gdy próbowałem drugi raz dochodziło do 29% i wracało na 21%... i się poddałem.

Ja być może w poprzednim poście pomyliłem jakieś rzeczy... nie znam się dokładnie w tych wszystkich nazwach... A problem w zasazdie taki jak autor wątku - Maciekjs, tyle że nigdy roota nie miałem.

Teraz był B185 brandowy playa. Wyskoczyło, że można zaktualizować do B191. Ściąga się, restartuje telefon, a następnie zamiast aktualizować się odpala się TWRP.

Aktualnie lekko sie poddałem i zainstalowałem oryginalny update ze strony huawei czyli B189... ale z tego co czytalem pewnie dalej będzie problem z połączeniami z włączonym 3g. Czyli pewne i tak będę chciał wrócić do brandowego B185, a następnie odinstalować jakoś TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Problem właśnie w tym, że poległem przy ściąganiu tego pliku. Najpierw na 99% się zatrzymało i zdechło, a potem gdy próbowałem drugi raz dochodziło do 29% i wracało na 21%... i się poddałem.

Jak uda mi się go wrzucić na jakiś host (mam kulawy net jeżeli chodzi o wysyłanie) to dam tu znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi