Skocz do zawartości
Maciekjs

Aktualizacja B195 Play

Rekomendowane odpowiedzi

Entex

Miałem podobny motyw kiedyś - "update failed" - gdy ze stocka B171 t-mobile próbowałem wrzucić oryginalny unbrand B189. Wyczytałem gdzieś, że IMEI trzeba zmieniać bo coś tam coś tam, ale odpuściłem, szkoda czasu na spalanie się nad tym telefonem wg nie ;)

Pozdrawiam.

Tylko, że wgrałęm bez problemu stocka ze strony huaweia. Problem z "lokalnym" updatem nie występuje. Dopiero jak mam aktualizować "online". Rom ściągnięty, telefon wyłącza się i wchodzi w recovery, potem po paru komendach error. Zmiana IMEI w przypadku update brand-> brand wydaje mi się dość dziwnym pomysłem, biorąc pod uwagę, że ten telefon nabyty został właśnie w PLAY.

Hm... Może ktoś komu uda się update, wrzuci repack?

Przy okazji - reco ze strony [jakiś stock... nie wiem czy w playu nie ma innego O_o] + RElock bootloadera. Słyszałem, że zwykle tego nie sprawdzają, ale czy jest możliwość, że przez takie "ślady" utrację gwarancję?

#edit

Właśnie znalazłem info, że aktualizacja od Huaweia nie powinna być dostępna dla brandowanego softu. Czy to może oznaczać, że PLAY używa innego recovery niż w niebrandowanych modelach? (Ktoś może zrzucić?)

Edytowane przez Entex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, po ciężkich trudach zarzuciłem Wam ten Stock.7z bo rzeczywiście ten mega.co.nz wali kaprysy ;)

miłego flashowania leniuchy ;)

@up Entex

Z gwarancją zależy jak tam komu w serwisie czapka stoi jeżeli chodzi o Huawei`a - odblokowanie BL sami udostępnili i z tym nie ma problemu ale root, "obce" recovery czy custom rom wypadałoby usunąć przed oddaniem do serwisu.

Wydaje mi się, że co do PLAY`A to mają ostatnio taką masówkę z reflashem do ostatniej wersji, że nie mają zbytnio czasu na sprawdzanie czy coś nie było kombinowane w telefonie. No ale różnie to może być.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly

Ja już zasysam, na razie mobilnie, ale korzystam skoro jest. Działać z wiadomych względów będzie się później. Może jak się uda to dzisiaj.

Nie wiem czemu drugi raz leniuchem po twarzy dostałem ;-) W każdym razie, dziękuje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entex
    ok, po ciężkich trudach zarzuciłem Wam ten Stock.7z bo rzeczywiście ten mega.co.nz wali kaprysy ;)

miłego flashowania leniuchy ;)

@up Entex

Z gwarancją zależy jak tam komu w serwisie czapka stoi jeżeli chodzi o Huawei`a - odblokowanie BL sami udostępnili i z tym nie ma problemu ale root, "obce" recovery czy custom rom wypadałoby usunąć przed oddaniem do serwisu.

Wydaje mi się, że co do PLAY`A to mają ostatnio taką masówkę z reflashem do ostatniej wersji, że nie mają zbytnio czasu na sprawdzanie czy coś nie było kombinowane w telefonie. No ale różnie to może być.

Pozdrawiam.

No tak też właśnie chciałem zrobić. ROM z play mam, ROOTa można się pozbyć, bootloadera raczej nie będą sprawdzać [Relock jest. W razie czego mogę chyba bronić się, że to serwis poprzednio coś grzebał. :P]. Kwestia recovery, które niby stockowe[z ww. strony], ale coś nie gra przy aktualizacji PLAY.

Spytam jeszcze raz - jest ktoś to mógłby wrzucić stockowe reco z PLAY?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly

A konkretniej to w jakim sensie to recovery nie gra? Co się dzieje podczas aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entex

Wywala błąd... W sumie już zdążyłem wrócić do TWRP, więc trudno mi powiedzieć,ale chyba coś w aktualizacji nie zgadzało się z czymś z reco. Błąd występował przy próbie wipe /cache

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly

Mi też wywaliło błąd... :/

po

checking path files...

było

assert failed: apply_patch_check("/fat/image/amsshd.mbn",. jakiś ciąg znaków z półtorej linijki (bez większego sensu dla mnie)... i się zresetował telefon zanim zdążyłem przepisać resztę...

było coś jeszcze z pid i coś jeszcze... nie chce mi się znowu czekać aż ściągnie aktualizację na nowo aby sprawdzić co było dalej. (chyba że da się jakoś bez ściągania).

czy to może być właśnie przez to, że recovery jest od innej wersji oprogramowania?

jak trza bo komuś coś to da to puszcze to jeszcze raz aby sprawdzić co tam dalej pisze...

Może ktoś ma recovery takie czyste z nowego telefonu od play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączam się do prośby mam ten sam problem. Dodatkowo nie zmienił mi się jeden logo screen ten startowy został z twrp chyba... ehh czlowiek sie naczeka tyle na aktualizacje a potem nie moze jej zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szmaly

puściłem dzisiaj jeszcze raz,

najpierw zablokowałem bootloader

z niby stockowego recovery (tego z paczki stock.7z co wrzucil robsonek) dałem wipe data/factory oraz wipe cache partition,

potem uruchomiłem tel, bez połączenia z kontem google

zassałem aktualizacje

i wynik jak ostatnio

-- OTA update

finding update package...

Opening update package...

Verifying update package...

Installing update...

Now hota starting...

Veryfing curent system...

Checking patch files...

assert failed: apply_patch_check("/fat/image/amsshd.mbn",. jakiś ciąg znaków z półtorej linijki (bez większego sensu dla mnie)

pid=144, staturs=1792

Formatting /cahe...

Instalation aborted.

Czym może być powodowany taki błąd?

Pytanie... w domu mam drugiego y300, w którym jeszcze nie grzebałem. Czy da się może jakoś z niego zgrać stockowe recovery i przerzucić to na mój telefon? Ale bez robienia rootów i inncyh chec... pewnie trza by odblokować bootloadera.

Na drugim tel y300 aktualizacja poszła dobrze...

Może trza w necie poszukać innego recovery... to recovery to jest przypisane do konkretnego modelu telefonu czy może być z jakiegokolwiek z tym samym androidem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entex
    Tutaj znalazłem informację o tym, jak zrobić backup recovery. Niestety, to wymaga roota. Jednak jeśli wszystko dobrze pójdzie, to powinieneś być w stanie zrzucić Reco na kartę SD, a roota przecież zawsze można usunąć. Pozostaje tylko kwestia "relocku" bootloadera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi