Skocz do zawartości
kilobyte

Alternatywny ROM dla Magica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

piszę tutaj pierwszy raz chociaż forum czytam od dłuższego czasu i dzięki dużej aktywności co po niektórych osób można się wiele dowiedzieć.

Więc wracając do mojego "problemu" - jakieś pół roku temu nabyłem Magica. Wiedziałem, że ten telefon ma jeszcze sporo wad, ale czytałem, że cały czas grono ludzi pracuje nad ich poprawieniem. Więc spokojnie czekałem na te poprawki. Ale czytając i czytając wygląda na to, że mimo, że kupiłem telefon, który ma być sprawnym narzędziem mojej pracy mogę pomarzyć tylko o tym, że kogoś to zainteresuje. Mogłem sie tego spodziewać i kupić Iphone'a ;) ale nie jest to przyjemne. Więc w związku z tym liczenie na to, że cos sie zmieni w tym temacie, to nie jest dobry pomysł, więc postanowiłem zainteresować się jakimś alternatywnym ROMem. W związku z tym, że nie mam dużego doświadczenia w takich zabawach (jedyne, jakie miałem na HTC Diamond skończyło się uwaleniem tego telefonu) zacząłem czytać i czytać i czytać. Wasze forum, XDA i wszystko co sie trafiło w ręcę. I tak czytając i patrząc na wasz poradnik http://wiki.android.com.pl/Root_dla_HTC_Magic wygląda to na banalnie prostą sprawę. Ale czy rzeczywiście jest? Co się najgorszego może stać? Czy łatwo jest uwalić telefon? I potem naprawić własnoręcznie bez pomocy serwisu?

I druga kwestia - który ROM na początek? W sumie jestem bardzo zadowolony z tego co mam, gdyby nie to, że system często się wiesza, aplikację przestają działać i do tego synchronizacja z Exchangem nie działa tak jak powinna. Oczywiście chciałbym coś na 1.6, jeśli się da i z SenseUI.

Dzięki z góry wszystkim za pomoc

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri
    Oczywiście chciałbym coś na 1.6, jeśli się da i z SenseUI.

Albo jedno, albo drugie. Zainstaluj oneclickiem

http://www.ubucentrum.net/2009/12/root-dla-htc-magic.html

Tylko jeśli chodzi o CY to pobierz nowsze paczki z tego tematu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=544854

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podsumowując - pomimo tego, że system się wiesza, aplikacje przestają działać, exchange nie działa oraz tego, że chcesz zmienić ROM to w zasadzie jesteś bardzo zadowolony z dotychczasowego ROM'u? Dziwne :]

Przeczytałeś dokładnie forum i śledzisz aktualne wątki - ale nie wiesz, że nie ma dobrego ROM'u z 1.6 i Sense UI? Też dziwne :]

Prawdopodobieństwo uwalenia telefonu jest bardzo małe (bliskie zeru). Wgranie ROM'u jest banalne jeśli nabyłeś w drodze swojej edukacji umiejętność czytania. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją na wiki.

Na początek polecam ROM GyD. Andorid 1.5 + Sense UI

Edytowane przez mike1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem o tych ROMach, ale ich ilość jest na tyle duża, że nie wiedziałem, czy czegoś nie przegapiłem. W takim wypadku wolę 1.6 (poza tym nie napisałem, że wszystko przeczytalem ;)

Patrząc na tego OneClicka to wyglada jeszcze łatwiej niż to w opisie.

Czy CY obsluguje Exchange'a? Jeśli dobrze rozumiem, to CY jest portem z wersje 32B?

A co do zadowolenia - to jestem zadowolony z telefonu jako takiego, jak narazie jest to najlepszy telefon jaki kiedykolwiek miałem. Wszystko inne oprócz tego wieszania (które na innych smartphoneach zdarzało się równie często) i Exchange'a działa naprawdę niezle.

Czy niebezpieczeństwa nie ma zbyt dużego, tak? W pierwszym kroku instaluje Oneclicka i robię Recovery ( czy ma znaczenie, które?) W drugim wrzucam trzy pliki dla CY i je instaluję? I to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Napisz na prv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytalem sobie trochę wiecej o ROMach i jak na razie CM odpada - chyba, że nie udalo mi sie dokladnie doczytac, ale on nie ma wsparcia dla Exchange'a dla kalendarza i kontaktow - a bez tego to chala.

Poczytam teraz sobie o GyD - co prawda dziala on na 1.5, ale może będzie działał lepiej niż mój w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Gyd strasznie zakupami jak dla mnie, stadardowy ROM juz chodzi szybciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A MyHero? Warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri
    http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=4840 Jedynie to jest godne polecenia z sensem, ale mozna uceglic telefon, jak zle zrobisz goldcarda, nastepnie zle zmienisz spo, lub cos poknocisz przy zmianie radia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie dla mnie, trochę za dużo kombinowania z tymi zmianami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi