Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
avisnet

[Asus T100] WIMBoot i Windows 8.1 Update 1

Rekomendowane odpowiedzi

baca01

Zgadza sie, po wywaleniu AC Reminder, diskpart w windzie widzi "Disk 2" ale jego pojemnosc wynosi 0 bajtow. To niestety u mnie jedyna zmiana. Dalej nie moge nic z tym zrobic. Zarowno proba kombinacji przez bootowanie z pena jak i z poziomu Windy konczy sie tym samym - nie zainicjowany, wybierz volumin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w windowsowym menadżerze dysków co ci pokazuje?? tam nawet jak nie będzie zainicjowany to możesz go zainicjować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Qva, przez pospiech wyautowalem zawartość karty SD :)

Pod winda Disk 2 to karta microsd.

Menedżer dysków wykrył niezainicjowany dysk i zasugerował inicjacje. Po wybraniu i zatwierdzeniu (GPT) pojawił się komunikat: nie można przekonwertowac podanego dysku ponieważ jego rozmiar jest mniejszy niż wymagane minimum dla dysków GPT. Natomiast przy wybraniu opcji MBR mam komunikat: urządzenie nie jest gotowe.

======================

edit

Przy probie użycia komend z diskparta pod winda mam taki komunikat:

select Disk 1 - OK (chociaż list disk nie wykrywa dysku nr 1 - kość 7GB)

clean i następne komendy: DiskPart has referenced an object which is not up-to-date. Refresh the object by using the rescan command. If the problem presists exit DiskPart, then restart DiskPart or restart the computer.

Oczywiscie restart nie pomogl...

Edytowane przez Miły
    Poprawiono pisownie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie wiem czy przypadkom coś z tą kością nie jest nie tak. Wcześniej ci działała?? sprawdzałeś w jakikolwiek sposób??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Po drugim restarcie w Diskparcie przy probie wyczyszczenia mam info succeeded in cleaning ale już przy probie convert (MBR i GPT) info o niegotowym dysku. Przy probie nadania litery dysku lub formatowania: no volume specified

Wcześniej ta kość działała, pisałem że wrzucałem tam pliki aby sprawdzić czy dają się zapisywać ;)

Edytowane przez Miły
    Poprawiono pisownie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ci ją czyści to jest już nieźle z tym convertem to dziwne że nie chce ci tego wykonać i to info. Co do nadawania litery czy formatowania to musi być najpierw partycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Odpuszczam na jakis czas, szkoda nerwow

Zauważyłem jeszcze, że w BatteryBar zmniejszyła się pojemnosc dysku. Było ok 29 Wh a teraz jest 24,5 Wh - zużycie wg programu aż 20,3 procent

---------- Post dołączono o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Odpuszczam na jakis czas, szkoda nerwow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuciłem na nowego T100, poszło bez problemów, tylko że... system nie został aktywowany, podobnie i Office.

Co z tym fantem zrobić? Czy to nie powinno być samo wyciągane z BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dokładnie czytałeś poradnik to tam jest co z tym zrobić a co do Office to masz przecież klucz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry, faktycznie nie doczytałem końcówki... :facepalm:

Co do office, no właśnie nie mam... sprawa wyjaśniona, sprzedajacy "zapomniał" wysłał tej kartki z kluczem. W każdym bądź razie klucz już jest, śmiga całość elegancko nie zajmując przy tym całego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi