Skocz do zawartości
Emprt

[Note 2 N7105]Brak IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

Emprt

Witam, Mam problem ze swoim notem.. Nie rejestruje sieci brak numeru IMEI,bluetooth tez nie dziala,komputer w ogole go nie wykrywa,GPS to nie wiem niesprawdzalem ale chyba tez nie bedzie dzialac..Wersja Androida .4.3 reszte podaje w zalaczniku screenshotami..I tu pytanie jak to wszystko naprawic? Czytalem tam o jakis modemach ale niezbyt wiem jak sie do tego wszystkiego zabrac..

post-317235-1425574560138_thumb.png

post-317235-14255745601781_thumb.png

Edytowane przez Spaider
    Grafikę zamieszczamy w znaczniku [spoiler]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sq3ntx

Miałem podobną sytuację. Wgraj Odinem oryginalnego Androida z brandem operatora u którego go brałeś. Powinno wszystko wrócić do normy.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Emprt

Nie wiem jakiego ma branda o ile w ogole ma.. telefon kupiłem jakies tydzien temu i po aktualizacji takie coś się stało a ja głupi nie zrobiłem kopii EFS.. Wiec wgranie brandowanego oprogramowania dalo by jakis rezultat? Bo tu czytam o tych modemach, o fixach i nie wiem za co mam się zabrać bo nie chce jeszcze bardziej zepsuć tego(wiec nie wiem czy bez serwisu sie obejdzie ;/).. Pozatym jak mial branda np 4.1 a ja mam oficjalnego z samsunga 4.3 to powrócić podobno sie nie da tzw zrobić downgrade.. Chyba ze to moze byc tez brandowany 4.3 tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli Ci nie zależy na gwarancji ( bo pewnie masz już Knox'a ) to możesz samemu zrobić full wipe a następnie wgrać czysty 4.3, jeżeli zaś jednak nie chcesz tracić, oddaj tel. na gwarancje i niech Oni zrobią to.

W sumie bezpieczniej będzie jak oddasz na gwarancje jeżeli nie wiesz za co siew ogóle zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Emprt

Tak, Knox wbity na 1.. Androidem bawię sie od 3-4 lat zaczynając od galaxy mini a kończąc na tym nocie ;) wiec trochę ogarniam.. Tylko ta zamiana softu na pewno coś da? Bo wszedzie kaza wgrywac jakies fixy albo modemy wiec nie wiem dlaczego mówicie zeby wgrać softa na nowo.. No nic spróbuję wgrać brandowany od orange.W takiej sieci jestem to może coś podziała ;P

EDIT: A jakaś stronę z softami wypisanymi znacie?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samfirmware.com tutaj masz oryginalne, Tylko poszukać sobie dla N7105. Albo stąd , sam właśnie sobie zainstalowałem i testuje. :P

Edit.: Skoro flagę masz wbitą na 1 to nie ma sensu oddawać na gwarancję bo ją straciłeś już.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Emprt

Te softy do note'a sa 4 plikowe? Tylko mam nadzieje ze nic sie nie stanie z softem i nie padnie całkiem ;l

EDIT: Jednak GPS tez nie dziala..

EDIT2: No i nic wgralem softa stad http://www.ibtimes.co.uk/update-galaxy-note-2-lte-n7105-official-android-4-3-xxueml3-firmware-how-1429969 dalej to samo;/ da się jeszcze coś zrobić?

EDIT3: Ehh flashowalem tyle romów brandowane,nie brandowane wiec chyba tylko serwis i box.. Chyba ze sa jeszcze jakieś sposoby? W ogolę ma jakiś serwis taki box żeby to naprawić? czytałem ze pierw trzeba naprawić modem(baseband) bez tego nie ma za co się zabierać za naprawę tego IMEI'u ale co bym nie zrobił wersja modemu zawsze jest nieznana..

Edytowane przez Emprt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

boże mam ten sam problem!!! czy zepsułem telefon?

co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było czytać uważnie, a nie wgrałeś rom dla GT-N7100, teraz poszukaj na forum, z tego co pamiętam są sposoby na odzyskanie modemu i EFS jednak dotyczyły one N7100 ale może taka sama metoda jest do wersji z LTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrobiłem backupu i to był podstawowy błąd.

udało mi się to naprawić instalując stockowy rom przez odina.

Teraz pytanie o ROM do stałych bywalców:

Czy istnieje ROM jak najmniej modyfikowany ale z funkcjami rysika z note3, bez dodatkowych bajerów.

mMam teraz DN3 v3.1.1 LTE ale mam wrażenie (może mylne) że aplikacje mi się troszeczke wolniej uruchamiają niż na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi