Skocz do zawartości
majczu

Lepsza wytrzymałość baterii w Hero!

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Witam,

Dzisiaj na XDA przeczytałem ciekawą kwestię. Również ją przetestowałem (jak narazie tylko 4h) - działa!!

Niestety jest to news tylko dla osób z dostępem Root.

Otóż, gdy mamy baterię naładowaną do 100% i kontrolka świeci się już na zielono restartujemy telefon, wchodzimy do Recovery i nie odłączając ładowarki robimy wipe battery stats. Następnie z podłączoną ładowarką uruchamiamy telefon ponownie. Warto to zrobić po każdej zmianie ROM-u czy Radia.

Dzisiaj wieczorem po całym dniu używania tak jak zawsze Hero powiem o ile więcej % pozostało.

Dla najlepszego efektu zróbcie cały zabieg w ten sposób:

- wgrajcie od nowa radio - już po wgraniu romu

- włączcie telefon, naładujcie go do 100%

- wyłączcie nie odłączając od ładowarki

- wejdźcie do recovery, zróbcie wipe battery stats

- włączcie telefon nadal nie odłączając od ładowarki

- po kilku minutach (5-10) odłączcie - używajcie dopóki nie spadnie do około 10%

- ponownie naładujcie do 100%

Ta metoda sprawdza się zawsze u mnie - bez wyjątku. Nigdy po pierwszym wipe statystyk baterii nie zobaczycie różnicy ;)

Pzdr.

Edytowane przez majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inna metoda

Na podstawie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=670999

Dla ROMów bazujących na Androidzie 2.1

1. Włącz dialer (zielona słuchawka) i wpisz *#*#4636#*#*, po chwili powinno się włączyć odpowiednie menu.

2. Wybierz "Phone information" (Informacje o telefonie)

3. Przesuń w dół do "Set preffered network type:" (Ustaw tryb sieci) i z menu pod spodem wybierz

- GSM Auto (PRL)

lub

- GSM Only

4. Poczekaj chwilę i powinno już działać.

Więcej info na xda, link powyżej.

Edytowane przez chosen one

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jmac

Wydaje sie ze nie chodzi o lespza wytrzymalos tyklo o jakis blad, ktory powoduje niekiedy zle obliczanie zuzycia baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    itzeq

To znaczy że wystarczy raz taki zabieg wykonać czy przy każdym naładowaniu telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszaty

Nie, jak zmieniasz ROM albo radio, to wtedy taki zabieg. Jutro spróbuje, bo dzisiaj nie mam już czasu, chociaż sam potrafię zoptymalizować czas pracy Hero wg moich potrzeb lub ograniczeń związanych z możliwością ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Tak jak obiecałem piszę swoje spostrzeżenia.

Telefon odłączyłem wczoraj od ładowarki o godzinie 6 rano. O godzinie 21 miałem jeszcze 48%. Przy moim używaniu telefonu jest to o około 20% więcej niż przed zresetowaniem statystyk baterii. Normalnie bym miał 25% mniej więcej. Jak dla mnie jest to różnica znacząca. Używam telefonu bez zwracania zbytniej uwagi na oszczędność. Synchronizacja włączona, kilka programów działających w tle i aktualizujących się przez internet. Ciągle włączony UMTS. Od 16:00 do 21:00 WiFi. Sporo maili, Google Talk, około 30 minut rozmów i kilkanaście SMS-ów. Jakaś gra, kilkadziesiąt minut w internecie, Market itp.

Jak dla mnie zabieg warty uwagi. 20% zaoszczędzonej baterii piechotą nie chodzi ;) a sama czynność trwa chwilę.

Polecam,

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawsio

właśnie niedawno zastanawiałem się do czego służy w recovery ra opcja wipe battery status a to taki bajer :P

wiem, że trochę nie ten temat ale przy okazji zapytam... do czego służy opcja Wipe rotate settings? może to przyspieszyć autorotacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Wydaje mi się, że tak. Trzeba wypróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej chyba chodzi o wipe ustawień akcelerometru. Były takie przypadki przecież że komuś wariował i wtedy robiło się to przez konsole w recovery czy jakoś tak. A teraz pewnie można to zrobić jednym kliknięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi