Skocz do zawartości
Raddeo

Brak dotyku w grach + spowolnione działanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Raddeo

Jak niektórym wiadomo niedawno kupiłem nową X8. I od razu mam z nią problemy.

1) W niektórych grach (np. Angry Birds - te zwykłe, Glow Hockey, Hungry Shark) telefon co kilkanaście przestaje na kolejne kilka sekund reagować na dotyk. Niby nic strasznego, ale jednak nie po to kupiłem telefon, żeby coś w nim nie działało.

2) Wydaje mi się, że telefon jest jakiś spowolniony. Znowu podam tu przykład gier (np. Angry Birds) które działają strasznie wolno. Problem pojawia się także po ustawieniu animowanej tapety (np. Shadow Galaxy), wtedy nawet przesuwanie menu jest spowolnione. Jakby co to podaje wyniki z AnTuTu:

Memory: 100 / 100

CPU Interger: 207 / 200

CPU Float: 16 / 16

2D Graphics: 196 / 184

3D Graphics: 120 / 113

Database IO: 120 / 60

SD Card Write: 47 / 55

SC Card Read: 145 / 160

Pierwszy wynik jest normalny, drugi z animowaną tapetą. Rom i karta oryginalne. Telefon nie był w żaden sposób modyfikowany.

Jeszcze wyniki z Watchdoga:

CPU % in background apps 1.1% / na początku 15,0% potem 1,0% dalej 3,3% a teraz znowu 1% :zdziwko:

CPU Information User 4,7% Nice 0,3% System 1,5% Idle 93,6% IO 0.0 % IRQ 0.0% softIRG 0.0% / User 13,2% Nice 0,3% System 4,1% Idle 82,0% IO 0,3 % IRQ 0.0% softIRG 0.0% (podczas CPU background 3,3%)

Tak jak poprzednio pierwszy wynik z normalną tapetą, drugi z Shadow Galaxy. Ogólnie to nie wiedziałem w którym monencie spisywać, bo ciągle coś się zmieniało...

Może orientujecie się co może być przyczyną takiego zachowania telefonu? Z góry dzięki za wszelką pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

Przeflaszuj na nowo, ewentualnie spróbuj jakiegoś innego romu typu MiniCM

Jak to nie pomoże to chyba serwis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raddeo

A moglys to opisac bardziej zrozumiale? :D. Jak juz powiedzialem niedawno kupilem ten telefon i niezbyt znam sie na tych wszystkich modyfikacjach. Jak zainstaluje nowy rom to nie strace gwarancji? A tak ogolnie to czym rozni sie np. ten miniCM od oryginalnego roma? Na forum widzialem temat o nim ale chyba dokladnie wszystkie zmiany nie byly opisane...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz telefon w sieci ERA i ten rom nie będzie ci poprawnie współpracował z romami typu minicm

Poszukaj w internecie SEUS (Sony Ericsson Update Service) lub SE PC C (Sony Ericsson PC Companion)

tym programem wgrasz na nowo cały rom

postępuj według instrukcji programu

po tych czynnościach jak nadal będziesz miał problemy z telefonem to serwis ci pozostanie

oczywiście tymi 2 metodami gwarancji nie tracisz to są oryginalne programy Sonego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pitr44

up co ty klamiesz -.-'

Masz telefon w sieci ERA i ten rom nie będzie ci poprawnie współpracował z romami typu minicm
    WTF !? ja mam też w Erze i rom z Ery i normalnie wszystko działa.. nie wymyślaj kolego..

A co do tematu to poprostu telefon przy grach muli i dlatego jest efekt nie działania dotyku :P

Edytowane przez Antimadrista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdemu chodzi inaczej, ale to że są jakieś błędy na romach Ery to fakycznie nieprawda.Są osoby których telefony mają problem z najbanalniejszymi rzeczami.

Romy Ery nie są gorszą podkładką pod portowane romy niż jakiekolwiek inne romy,a Pitr jak i zarówno kilka innych osób są tego przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nikt tu nie pisze o błędach czytajcie ze zrozumieniem ten rom nie będzie ci poprawnie współpracował z romami typu minicm

Poprawnie współpracował inna kompilacja romu pisałem już wcześniej o różnicach

a nie że ma błędy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raddeo

Dzisiaj wyskoczyła mi wiadomość o aktualizacji, więc jutro mam zamiar zaktualizować telefon. Jest szansa że to pomoże?

Sent from my Xperia X8 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi