Skocz do zawartości
twardy11

Desire HD i HSDPA+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z tego co czytałem na forum takiego tematu nie było jeszcze (ku mojemu zdziwieniu).

Sprawa jest prosta: czy telefon obsługuje sieć HSDPA+?

Na stronie Play DHD jest na liście urządzeń obsługujących 4g a na stronie HTC nie ma o tym mowy.

Konsultanci w Play uważają że obsługuje, na odpowiedź od HTC czekam.

Chodzi o to, że w moim rejonie (wg konsultantów i strony Play) jest sieć 4g lecz w telefonie mam tylko HSDPA bez "+" i prędkość też jest 3g...

Jeśli chodzi o Play'a to dzwoniąc do biura obsługi klienta kazano mi się udać do salonu Play a w salonie Play powiedziano mi, że pracownicy salonu nie są szkoleni do obsługi tego typu urządzeń (totalny absurd) i odesłali mnie do biura obsługi klienta. Po ponownym zadzwonieniu do biura stwierdzili, że mi nie pomogą, że mam zapoznać się z instrukcją obsługi telefonu (co zrobiłem i nie ma nawet najmniejszej wzmianki na temat HSDPA+).

Play robi sobie totalne 'jaja' z HSDPA i HSDPA+ w Polsce bo mapy na stronie nie mają kompletnie odzwierciedlenia w rzeczywistością...

Ja jestem z Gniezna i czy użytkownicy DHD z większych miast (Warszawa, Poznań) mają również ten problem? Dodam, że w telefonie mam ustawione w sieci wszystko na automatyczne.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co to jest pseudo 4G w sieci PLAY??? Bo ja do dzisiaj nie wiem dlaczego to tak nazwali???

Cyt. Telefonia komórkowa czwartej generacji (4G) - termin używany dla określenia standardów telefonii komórkowej, które mają być następcą systemu 3G. Wspólną cechą systemów określanych jako 4G jest przesyłanie głosu i danych za pomocą komutacji pakietów opartej na protokole IP, uproszczona architektura sieci szkieletowej oraz polepszona przepływność w sieci radiowej (w stosunku do obecnie wykorzystywanych standardów)

Prawdziwe 4G to sieci LTE i WiMAX które nie są dostępne w naszym kraju i jeszcze długo nie będą...4g Playa to ściema roku....taka prawda..chwyt marketingowy i wielkie oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra, ale załóżmy, że 4g to totalna ściema z prędkością ale powinno być chociaż w informacji sieci HSDPA+ a nie HSDPA... No i mimo, że uważam, że Play to najlepsza sieć w Polsce i najbardziej uczciwa to całkowicie zmieniam pomału zdanie bo to co robią z HSDPA to jest żałosne... W budynkach nie łapie mi nawet HSDPA tylko EDGE (mimo, że na mapie, na stronie play powinienem mieć "4g") ale to już pominę bo brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

DHD nie obsługuje 4G tylko właśnie HSDPA + i to nie PLAY robi nas w wała tylko odpowiedni urząd do spraw telekomunikacji czy czego tam, który zezwolił sieciom na używanie tego terminu. Czyli de facto na robienie nas w wała.

Osobiście nie zauważam różnicy w działaniu sieci, w dalszym ciągu non stop przeskakuje na PLUS'a a miało dużo rzadziej... szybkość też nie poszła w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale w informacji sieci masz HSDPA czy HSDPA+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ResQ
    Ale w informacji sieci masz HSDPA czy HSDPA+?

w informacji o sieci nie zobaczysz HSDPA+ bo to jest tylko rozszerzenie pasma HSDPA... i tylko to dziala jak nadajnik w danym regionie ma wlaczone dodatkowe pasmo + ma odpowiednie lacze podlaczone...

i na chwile obecna HSDPA+ a kay a 4G z Playa, potrafi uzyskac max 4 Mbps download... bo do tyle Play limituje ta usluge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, dziękuję za odpowiedź. Wszystkie informacje zostały udzielone na ten temat. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi