Skocz do zawartości
Crixxu

TUTORIAL Instalacja aplikacji na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Doman

Robie wszystki wg tutka, na koniec dostaje prawidlowa odpowiedz 2 [external] , ale mimo wszystko apki instaluja mi sie w pamieci glownej telefonu.

Mial ktos podobnie? O co tutaj chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się że nie zresetowałeś (wyłączyłeś na chwilkę) fona po zmianach. Zresetuj fona i spróbuj jeszcze raz zainstalować apkę, która przedtem swoje pliki dodatkowe pobierała na Pamięć wewnętrzną (teraz powinna je pobrać na Kartę pamięci). Pliki wykonawcze aplikacji (apk) zawsze !!! będą na Urządzeniu (tego nie ominiesz).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki, to działa :D teraz aplikacje instalują mi się bezpośrednio na kartę pamięci ;) co prawda ja tą aktualizacje dostałem i mogłem przenosić aplikacje na kartę pamięci , ale wszystkie instalowały się najpierw w pamięci wewnętrznej teraz nie trzeba już ich przenosić ;) nawet niektóre aplikacje systemowe dały się przenieść na kartę pamięci :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lemood

Na moim htc desire 310 zrobiłem wszystko tak jak należy, pojawiło się 2 external, resetowałem telefon mimo tego dalej instaluje się na pamięci fona? Help?::/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak jak należy pojawiło się 2 [external] jednak dalej jest ten problem zbyt mało pamięci wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku również występuje błąd "Zbyt mało pamięci na dysku", zrobiłem wszystko zgodnie z intrukcją. Nie mogę nawet zaktualizować małych aplikacji :(

Problem rozwiązałem wpisując

adb devices

adb shell pm set-install-location 1

(przywraca to miejsce instalowania na pamięć wewnętrzną)

Teraz wszystko działa jak należy, pozostaje mi tylko przenosić aplikacje na kartę SD po zainstalowaniu

Model mojego telefonu: LG Swift L9 II

Edytowane przez GamingMachine13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na moim telefonie nie działa. Jestem zielony w tym więc proszę o proste wytłumaczenie. Mam telefon LG L Fino i nie mam prawie wcale miejsca w środku. Robię tak jak jest napisane i po wpisaniu pierwszej komendy jest komunikat: "List of devices attached" i nic więcej. Następna komenda nie działa i pisze error. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crixxu

Aplikacje najpierw pobierają się na pamięć wewnętrzną, podczas instalacji przenoszą się dopiero na kartę, więc żeby zainstalować musicie i tak mieć wolne miejsce w telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. W folderze platform-tools naciśnij SHIFT + Prawy Przycisk Myszy na pustym polu i naciśnij Otwórz Okno Polecenia Tutaj

Ale gdzie znajduje się ten folder, nie mam pojęcia, sprecyzuj wypowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi