Skocz do zawartości
ekiii

[Galaxy 551] Brick totalny

Rekomendowane odpowiedzi

ekiii

Witam wszystkich.

Piszę w imieniu kumpla, który zaczął się bawić we flashowanie swojego 551. -,-

Z tego, co mi powiedział, chciał zainstalować nowego ROMa wgrywając go na kartę sd, zmieniając jego nazwę na "update.zip" i odpalił to przez stockowego recovery funkcją "apply update.zip from sdcard"...

Nie mam kompletnie zielonego pojęcia, jakim cudem telefon to połknął, ale od tego momentu telefon się zbrickował całkowicie. Wipe nie pomaga. Próbowałem też zrobić ramdump (w sumie nie wiem po co, ale nic mi już do głowy nie przychodzi).

Próbowałem też wgrać roma przez odina (jako, że telefon zamarza na logo Samsunga próbowałem odpalić go przez power+e, żeby komputer w ogóle wykrył telefon), ale nic z tego.

Ma ktoś jakieś pomysły? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawieszanie się na logo samsunga to jeszcze nie jest żaden brick na szczęście. Z tego co przeczytałem rozumiem że działa recovery? i telefon wogole boot'uje? byajmniej do pewnego momentu. Więc wystarczy wgrać rom na nowo i powinno być po problemie.

w 551 do wgrania romu przez odin służy opcja "download mode" którą wywołuje się kombinacją "POWER + Q".

Edytowane przez Emilson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Recovery działa, ale w tym przypadku to żadne pocieszenie (tak mi się wydaje). Wiem, że kombinacja POWER+Q służy do wgrywania ROMu przez Odina, ale w tym trybie komputer/odin nie wykrywa telefonu.

Jeśli chodzi o wgranie ROMu na nowo? Który sposób byś mi zaproponował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Musisz zainstalowac drivery do callisto zeby Ci wykrywal telefon a co do samego flashowania romu polecam Ci poszukac poradnika na tym forum a potrzebne pliki kilka razy odostepnialem w watkach w tym dziale.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Sterowniki mam wgrane. Problem polega na tym, że do flashowania przez odina trzeba włączyć telefon w trybie Download (POWER+Q), a w tym trybie niestety komputer go nie wykrywa (co ciekawe, komputer wykrywa telefon, kiedy jest włączony za pomocą kombinacji POWER+E).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Po wgraniu sterowników uruchom komputer ponownie.

Najlepiej jest mieć na komputerze Kies i do flashowania go po prostu wyłączyć,ponieważ instaluje on wszystkie sterowniki.

Telefon musi się zgodzić na flash,ponieważ żyje,gdyby się wcale nie uruchamiał to wtedy już kaplica :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Robiłem restart po zainstalowaniu sterowników.

Sterowniki pobrałem stąd. Odin nie wykrywa telefonu, a sam Windows (8.1 x64) krzyczy, że "nie rozpoznano urządzenia USB".

Spróbuję jeszcze z tym Kiesem. Może coś ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Łoooo.

To już pi herbacie.

Win 8 odpada.

Jak chcesz naprawić telefon to max win 7 ;)

Wysłane z mojego C1505

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Dzięki, najwcześniej jutro będę mieć dostęp do jakiegoś komputera z Win7. Dzięki za wskazówkę, dam znać, czy coś ruszyło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Na Windows 8 spokojnie można flash'ować ;).

Tylko,że na systemach x64 są takie kłopoty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi