Skocz do zawartości
Pawel.G

Uchwyt do samochodu + ładowarka.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki uchwyt do samochodu byście polecili?

Myślałem o Nokia CR-123, ale dolna podstawka wypada idealnie w porcie do ładowania.

Może ktoś ma też propozycje co do ładowarki, która nie będzie zakłócać CB?

Obecnie mam ładowarkę Motorola P510, niestety jest na miniUSB i podaje max 500mA prądu.

Wydaje mi się, że może to być ciut za mało dla Drive.

Wypatrzyłem dość ciekawy sprzęt też od Nokii o nazwie DC-20, ale ciężko znaleźć jakieś opinie o niej.

Może macie jakieś ciekawe sugestie, co najlepiej kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

Co do ladowarki ktora nie bedzie zaklucala cb to nie ma ale sa filtry do CB ktore sie zaklada na zasilanie CB i wtedy CB nie lapie "smieci"

Wysłane z mojego DRIVE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyżej wspomniana Motorola P510 nic nie zakłóca, ale obawiam się, że będzie za słaba do Drive.

Poszukałem trochę po internecie i przebijają się głosy, że nie powinno być problemów z Nokią i m-life.

Niestety owej m-life nie mogę nigdzie namierzyć w pobliżu, więc chyba zostanie Nokia (wolę kupić na miejscu).

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2460803.html

Przekopując się przez aukcję znalazłem dość ciekawy uchwyt.

Czy miał z nim ktoś styczność?

Obawiam się, czy czasem Drive nie będzie zbyt ciężki na to elastyczne ramię.

http://allegro.pl/mocny-uchwyt-nokia-lumia-900-lumia-620-720-820-920-i4104068525.html

http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-nokia-lumia-610-710-800-820-920-i4126302823.html

http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-nokia-lumia-920-808-pure-i4099330630.html

---------- Post dołączono o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

No nic zamówiłem ten pierwszy uchwyt, mam nadzieję, że do piątku dojdzie, a z ładowarką jeszcze się trochę wstrzymam.

Edytowane przez Pawel.G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M1513K

Ładowarkę polecam dokładnie taką jak ta:

post-54986-14255746257665_thumb.jpg

Jest to oryginalna ładowarka do starszych, prądożernych nawigacji TomTom z prądem 2A.

Jest jeden minus. Trzeba albo przerobić wtyk z miniUSB na microUSB (na Allegro wtyki po 1 zł.) albo zakupić adapter.

Są to bardzo dobre, świetnie wykonane ładowarki dzięki którym nie trzeba się obawiać, że zabraknie mocy.

Edytowane przez Stivi
    Zdjecia wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest z zakłócaniem CB przez ten sprzęt?

Uchwyt już zakupiony.

Jest całkiem niezłej jakości, niestety uchwyt do kratek nie pasuje do mojego auta, ponieważ są one za grube.

Telefon w nim siedzi pewnie, ale na tym elastycznym pałąku trochę się chwieje.

Będę chyba musiał przylepić przyssawkę do szyby, a uchwyt oprzeć na desce a;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M1513K

Używałem do swoich nawigacji parę ładnych lat jeszcze za czasów Poloneza Truck, w którym cb ściągało mi nawet silnik wycieraczek. Nie zaobserwowałem, żeby powyższa ładowarka "siała" do cb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę poszukać po znajomych, bo co najmniej dwóch miało nawigacje TT :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parę moich uwag dorzucę i ja.

Ładowarka powinna mieć wydajność prądową powyżej 1 A, najlepiej jak ma 2 Ampery. Są w sklepach, są i na stacjach benzynowych. Nie ma co mówić o jakości - wszystko i tak jest dzisiaj chińskie (nawet nasz telefon) i zrobione na tym samym układzie scalonym - różnice są tylko w solidności wykonania. Ja mam taką firmy "Heńciu-Peńciu", 5V/2A na wyjściu, ładuje szybko.

Jeszcze uwaga odnośnie uchwytu - pisałem już o tym w innym wątku. Uchwyt do Drive'a MUSI mieć dolną podpórkę; ta podpórka musi omijać złącze i mikrofon. Uchwyty, które nie mają dolnej podpórki wymuszają mocniejsze ściskanie telefonu z boków, a to grozi uszkodzeniem czułej elektroniki, która znajduje się w jego wnętrzu. Ja tak sobie zepsułem wcześniejszego HTC, a czytając posty na zagranicznych Forach opisujących chiński (ale i tajwański, i brazylijski i chilijski) odpowiednik naszego Drive'a dowiedziałem się, że i on jest na to wrażliwy. Kupiłem uchwyt z dwoma dolnymi podpórkami i staram się go jak najdelikatniej zaciskać boczkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ojcu1

Ja używam takiego uchwytu i sobie chwalę, wcześniej miałem na przyssawkę ale nie zdawało to egzaminu, poza tym tak jak piszesz, trzeba było mocno ściskać, a i w czasie jazdy telefon opadał w dół na wysięgniku. Niedawno kupiłem ten uchwyt w eleclerc za 15 zł.

post-330058-14255749121805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Platinet Uchwyt uniwersalny (5907595417204) - Ceny i opinie na Ceneo.pl

Jam mam taki oto uniwersalny klips i muszę przyznać, że jest super. Był niedrogi a pasuje do każdego telefonu. Poza tym jest mały, jego przyssawka to nie jest zwykła przyssawka, jak do szyby. Swoją konsystencją przypomina taką gumę, jakby podkładka Gecko pod telefon. Dzięki temu trzyma się doskonale nawet deski rozdzielczej :) Z tego, co pamiętam, to kupiłem to za jakieś 12 zł w Auchan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi