Skocz do zawartości
AstralPicasso

Programy w znacznym stopniu obciążajace baterie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczow. Postanowilem zrobic mala ankiete bazujacej na Waszym doswiadczeniu dotyczacym programow, ktore Waszym zdaniem zwiekszaja pobor energii z Kamyka. Zapraszam :)

Sent from my Milestone using Tapatalk

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dart

Programy? Kazdy ktory obciaza procesor, to jasne. Wiadomo, ze ta motke zabija HSDPA, milestone overclock (prosze mi nie wmawiac ze nie), testowany na kazdym normalnym vsel i czestotliwosci zjada baterie jak szalony (bez podkrecenia jest ok) no i gry;) co tu wiecej dodawac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4mil

Najwięcej co pożera energii to WiFi i HSDPA i ogólnie wszystko co związane jest z bezprzewodową wymianą danych (czyli cały odbiornik GSM, GPS itp) :) I nie tylko w milestone ale w KAŻDYM telefonie. Tak już jest że te "podzespoły" potrzebują sporo energii do działania. Wiem że to nie są programy ale one w dużo mniejszym stopniu pochłaniają baterię.

Co do programów to pewnie antywirusy które działają w tle i inne aplikacje tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Beautiful Widgets z tego jest znany, że blokuje procesor na maksymalnym taktowaniu, a znając życie dev nawet tego nie naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym sie z przedmowcą nie zgodził w kwestii wifi. Moim zdaniem i z moich obserwacji to wifi zużywa relatywnie mało prądu. Najwięcej wpieprza hsdpa.

Wysłano z Milestone z użyciem Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego pogodowego widgetu to jak nic sie zgadzam. Ostatnio odinstalowalem wszystko co z nim zwiazane i bateria 3ma kilka godzin dluzej. WiFi jest sporo oszczedniejsze od Hspa i jak moge to wszystko aktualizuje przez nie. Nie wiedzialem, ze overclock znacznie wpiernicza baterie. Pytanie czy chodzi o program czy o zwiekszenie czestotliwosci i napiecia bo to rozumiem i znane z PC :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam jedną taką aplikację co żre mi strasznie prąd Android czy jakoś tak? Gdyby nie ona to by mi kamyk ze 2 tygodnie trzymał spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

:facepalm3:

No co poradzić... W końcu to system i on działa cały czas, to dziwne żeby ci baterii nie używał -.- U mnie i tak nic nie przebije wyświetlacza - 60-70% baterii to norma.

Tapnięte z HTC HD2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lanc to był żart taki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc
    Najwięcej co pożera energii to WiFi i HSDPA i ogólnie wszystko co związane jest z bezprzewodową wymianą danych (czyli cały odbiornik GSM, GPS itp) :) I nie tylko w milestone ale w KAŻDYM telefonie. Tak już jest że te "podzespoły" potrzebują sporo energii do działania. Wiem że to nie są programy ale one w dużo mniejszym stopniu pochłaniają baterię.

Co do programów to pewnie antywirusy które działają w tle i inne aplikacje tego typu.

WiFi w idle (czyli właczone, połączone z routerem, ale nie używające transferu, z aktywną tylko synchronizacją i pocztą) nie pobiera praktycznie W OGÓLE energii. Mój telefon w sleepie z wyłączonym WiFi zużywa 2-3mA, z włączonym WiFi 3-4mA.

A jeśli transfer jest odpalony to WiFi zjada o wiele mniej prądu niż HSDPA. Po HSDPA chwilowe użycie baterii to około 500-550mA (raz widziałem nawet 700mA, jak miałem słaby zasięg H), po WiF średnio zjada 350mA. Tak więc różnica jest i to znaczna.

Z góry mówię czym sprawdzałem pobór prądu - aplikacja CurrentWidget - jednak działa ona tylko na wybranych modelach HTC.

Lanc to był żart taki :)

No chyba, że. Na tapatalku nie da się określić stażu usera (ilość postów itd), tak więc nie wiem czy ktoś sobie robi jaja czy jest nie doinformowany ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi