Skocz do zawartości
Pekezu

Error mounting SDCARD w recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Pekezu

Hej, mam pewien problem - stosunkowo dziwny, bo nigdy wcześniej w mojej "karierze" się z nim nie spotkałem.

Działam na stockowym systemie, zrootowanym i z wgranym bootmenu z tego linku: [MOD][NEW-UPDATE] BootMenu - Recovery, 2nd Init , v0.5.1 [update:4/16/2011] - xda-developers

Wszystko fajnie, uruchamia się, root jest - czyli dobrze. Jednak zanim będę miał zamiar poeksperymentować z ROMami chciałbym zrobić sobie backup nandroida. Wchodzę wiec do bootmenu, wybieram custom recovery, wbijam się do backupów i mam problem - bo wyskakuje mi taki błąd

E:Can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
    (No such file or directory)
    Can't moint /sdcard
    E:Can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
    (No such file or directory)
    Error mounting SDCARD: !

Oczywiście nie przyszedłem tutaj walić posta nie przeszukując wpierw XDA - nikt przy tym bootmenu nie miał problemu z zamontowaniem karty. Dodatkowo sprawdziłem, czy mam kartę (lol) i oczywiście karta jest włożona. W końcu telefon ją bez problemu widzi. Pomyślałem potem, że wina może być w tym co włącza się po podłączeniu do USB. Ustawiłem na tylko ładowanie, na portal, na kartę - wszystko. Dalej nie może jej zamontować. Jakieś propozycje co robię źle?

Albo może w tym Recovery z bootmenu nie mogę zrobić backupa nandroida? Tylko, że chciałem wgrać jakieś recovery z marketu dla defy, zainstalowałem, kliknąłem install recovery i boot into recovery - a system się nie chciał włączyć. Jestem więc w kropce.

Czy może odstawić robienie backupa nandroida i przez RDS wgrać sobie to froyo?: http://forum.android.com.pl/f267/rom-froyo-wersja-prawie-oficjalna-build-3-4-2-177-aktualizacja-16-04-2011-a-55288/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

sprawdz pod adb:

ls /dev/block/mmc*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekezu
    sprawdz pod adb:

ls /dev/block/mmc*

C:\Users\pawel>adb.ex
    $ su
    su
    # ls /dev/block/mmc*
    ls /dev/block/mmc*
    /dev/block/mmcblk0
    /dev/block/mmcblk0p1
    /dev/block/mmcblk1
    /dev/block/mmcblk1p1
    /dev/block/mmcblk1p10
    /dev/block/mmcblk1p11
    /dev/block/mmcblk1p12
    /dev/block/mmcblk1p13
    /dev/block/mmcblk1p14
    /dev/block/mmcblk1p15
    /dev/block/mmcblk1p16
    /dev/block/mmcblk1p17
    /dev/block/mmcblk1p18
    /dev/block/mmcblk1p19
    /dev/block/mmcblk1p2
    /dev/block/mmcblk1p20
    /dev/block/mmcblk1p21
    /dev/block/mmcblk1p22
    /dev/block/mmcblk1p23
    /dev/block/mmcblk1p24
    /dev/block/mmcblk1p25
    /dev/block/mmcblk1p3
    /dev/block/mmcblk1p4
    /dev/block/mmcblk1p5
    /dev/block/mmcblk1p6
    /dev/block/mmcblk1p7
    /dev/block/mmcblk1p8
    /dev/block/mmcblk1p9
    #

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

sprawdzasz to pod tym swoim boot menu? ;)

bo najwyrazniej to z nim jest problem.

btw. karta zewnetrzna podzielona na 25 partycji? OMFG :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekezu
    sprawdzasz to pod tym swoim boot menu? ;)

bo najwyrazniej to z nim jest problem.

btw. karta zewnetrzna podzielona na 25 partycji? OMFG :)

Nope, podłączyłem telefon i z poziomu konsoli w windowsie sprawdziłem.

A z kartą nigdy nic nie robiłem. Tak od nowości ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Pekezu, to bootmenu ma jeszcze trochę błędów. Na chwilę obecną proponuję je usunąć i wrzucić Clockwordmoda 2.5.1.8. Z niego zrobisz backup nandroida bez problemów. Aha, wersja starsza made by GoAPK (2.5.1.2) również działa poprawnie z backupami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

skoro masz problem z boot menu - to pod nim uruchom daemona adbd i dopiero tam sprawdzaj dostepnosc kart pamieci.

moze modul jakis powinien byc dodatkowo ladowany? (lsmod zrob przy normalnie dzialajacym romie, po czym jego wynik porownaj do lsmod pod bootmenu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekezu
    Pekezu, to bootmenu ma jeszcze trochę błędów. Na chwilę obecną proponuję je usunąć i wrzucić Clockwordmoda 2.5.1.8. Z niego zrobisz backup nandroida bez problemów. Aha, wersja starsza made by GoAPK (2.5.1.2) również działa poprawnie z backupami.
    skoro masz problem z boot menu - to pod nim uruchom daemona adbd i dopiero tam sprawdzaj dostepnosc kart pamieci.

moze modul jakis powinien byc dodatkowo ladowany? (lsmod zrob przy normalnie dzialajacym romie, po czym jego wynik porownaj do lsmod pod bootmenu)

Skoro bootmenu ma jeszcze błędy - a ja z zasady bawić się nie lubię zbytnio, to zrezygnuję i wgram ClockWord. Nie zależy mi szczególnie na jakichś mega wypasionych opcjach oprócz tego backupu, żebym mógł wgrać sobie froyo.

Dzięki w takim razie - jak chcecie możecie sypnąć mi linkiem do clockworda jednego z tych twóch. A jak nie - to temat w sumie do zamknięcia będzie. Dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

no nie rob scen, od reki sobie go wygooglasz lub sprawdzisz na xda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x