Skocz do zawartości
Madern

[TUT]Battery low. Cannot program

Rekomendowane odpowiedzi

Metoda jest bezpieczna :) bo nikt nie każe ładować aku na maxa . Wystarczy podładować tylko tyle by bootloader był w stanie odpalić , podobno wstaje gdy aku jest naładowane minimum na 30 % . Ładowałem tym sposobem juz dwie sztuki i przynajmniej w mojej nie stwierdzam że miało to jakiś negatywny wpływ na stan i żywotność baterii .

Pozdrowił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Doczu
Ładowałem tym sposobem juz dwie sztuki i przynajmniej w mojej nie stwierdzam że miało to jakiś negatywny wpływ na stan i żywotność baterii .

No ja w swojej też. Była to nówka bateria, przed tym "zabiegiem" ładowana tylko jeden raz.

Być może będzie to miało jakieś długofalowe skutki, ale pewnie wówczas nie będę już miał tej baterii lub telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Madern

Ze swojej strony powiem jeszcze, że byłem na wakacjach i mi port w Defy żadnej ładowarki sieciowej nie przyjmuje, tzn mogę tylko przez USB ładować, więc musiałem baterię ładować moim sposobem. Ładowałem parę razy po 1h, zawsze po wsadzeniu do telefonu było 99%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj miałem ten sam problem, stwierdziłem jednak, że nie będę bawić się w takie przyszczepy.

Wystarczy odinstalować CWM + Bootmenu (z poziomu bootmenu) i wyłączyć telefon.

Po tej operacji urządzenie zaczyna się ładować.

Oczywiście sposób ten zadziała tylko, jeżeli telefon po podpięciu ładowarki urządzenie pozwala na wejście do bootmenu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Doczu
Oczywiście sposób ten zadziała tylko, jeżeli telefon po podpięciu ładowarki pozwala na wejście do bootmenu.

Noooo dobrze że to dodałeś, bo w większości wypadków wejście do bootmenu się już nie udaje (bateria poniżej 30%)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Noooo dobrze że to dodałeś, bo w większości wypadków wejście do bootmenu się już nie udaje (bateria poniżej 30%)

Generalnie miałem baterię na 0-5% i bootmenu się włączało.

Oczywiście nie mylisz Bootloadera (vol. up + power) z Bootmenu (vol. down kiedy pojawi się niebieska dioda podczas uruchamiania tel.) z 2ndInit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Doczu

aaaa fakt - boomenu miałem na myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
empet

Czy przy takim ładowaniu nie powinna się nagrzewac bateria? Potrzymałem 15 minut i zimna jak wcześniej, a telefon nadal nie dźwiga. Tak, sprawdziłem kabelki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Doczu

Pisałem o tym stronę wcześniej.

Bateria nie - ładowarka tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
empet

OK, dzięki, bateria się podładowała, bootloader już pokazuje możliwość działania, ale po podpięciu ładowarki nadal mam znak zapytania w symbolu baterii na wyświetlaczu. To normalne? Bo nie wiem czy już mogę ryzykować i wrzucać nowy soft...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi