Skocz do zawartości
Madern

[TUT]Battery low. Cannot program

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli bootloader zgadza się na programowanie, nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie nie trzeba ciąć żadnych kabli i ryzykować z ładowaniem "na krótko". Parę dni temu ładowałem telefon będąc w podobnej sytuacji. Opisałem to już w odpowiedzi w jednym wątku, ale z racji że problem w nim był wałkowany wiele razy, a nawet jest w FAQ, to cały wątek (z moim postem) poleciał do kosza. Oto jego treść:

Baterię można naładować i bez tych dziwnych kombinacji. Wystarczy wejść w tryb bootloader (czy jak tam się nazywa ten tryb do instalacji Romów przez RSD Lite) i wcisnąć krótko przycisk zasilania. Można ładować, telefon nie będzie próbował włączyć się przerywając przy tym ładowanie.

PS. Proponuję przetestować ten sposób na paru telefonach i jeśli będzie działać (u mnie działało), to wrzucić gdzieś do FAQ czy gdzie Wy takie rzeczy trzymacie. Sposób odkryty przeze mnie, więc nie jest obarczony żadnymi prawami autorskimi osób trzecich :)

Telefon ładował się podpięty do komputera - jeśli ma to jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    norz

Działa! :) Dzięki za tutek, był bardzo przydatny. :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również dzięki za ten opis, telefon wrócił do żywych, zamiast trafiać do serwisu :) Jeszcze tylko root i jakiś nowy rom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zakupiłem nową baterię do mojej Defy i zawiodłem się przy podłączeniu jej do ladowania - logo bateri z znakiem zapytania . Bateria która zakupiłem byla totalnie rozładowana, nie mam możliwości podładowania jej, a chciałbym zacząć ją używać już. Nie chciałbym się bawić w cięcie kabli, dlatego interesuje mnie sposób opisany przez użytkownika @jakiś koleś , niestety opisał w sposób którego do końca nie rozumiem. Gdy podłączam ładowarkę do telefonu, tel automatyczne sie załącza i nawet gdy wejdę do bootloadera, wyświetli mi się feralny komunikat, przy naciśnieciu przycisku npower telefon wyłącza się i dalej nie ładuje . Czy robię coś źle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi