Skocz do zawartości
barzant

Pomoc przy pierwszej zmianie ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj dostałem wyczekanego HTC Magic z Orange bez simlocka wersja 32A ;)

Trochę oswoiłem się z systemem, ale wiedziałem że długo nie wytrzymam, i się po części przygotowałem, przewertowałem trochę poradników stron. Wcześniej zmieniałem ROMy na jednym urządzeniu z WM jeszcze za pomocą kabla - teraz widzę że wszystko idzie z karty pamięci, także powinno być bezpieczniej ;)

Jednakże chciałbym, abyście mnie przy mojej pierwszej operacji sprawdzili i ewentualnie wytknęli błędy - to moje pierwsze urządzenie z androidem, nówka także nie mogę sobie pozwolić na brick.

A więc taki mam plan, te informacje zgromadziłem:

1. Zrootowanie urządzenia.

Znalazłem dwa sposoby umieszczone w wiki android. Mam perfect SPL (sprawdzone, końcówka HBOOT jest 10), więc pierwszy sposób jest trochę przydługi i widzę, że został stworzony specjalnie dla Perfect SPL. Dlatego wybrałem metodę z wiki "one click" (ze względu również na niepewność pójścia OK wszystko: win7+ster USB)

A więc postępuję zgodnie z instrukcjami tej metody: http://wiki.android.com.pl/ROOT_dla_HTC_Magic_-_one_click

Pytanie do tej metody: co oznacza "Format Fat32+Ext2+LinuxSwap" ? Dotyczy to karty pamięci? Pamięci ROM? I po co LinuxSwap, czy w oryginalnym ROMie też ona istnieje? (wiem co to pamięć swap, ale podobno można ją zrobić wg swojego uznania - ja nie chcę)

2. Zaaplikowanie nowego ROMu

Jest to w części sposobu rootowania one click, którą przytoczyłem powyżej, z tym że ja chcę wgrać ROM GyD 2.1.1

Jest on w formie ROMu GyD 2.1 + update 2.1.1

Więc rozumiem, że na początku główny ROM nazywam Update.zip, wrzucam przez recovery>wipe a następnie Apply Update.zip

Następnie uruchamiam telefon, wgrywam na kartę update 2.1.1 i tym razem jego nazywam Update.zip i teraz pytanie:

Wchodzę w recovery i daję wipe i dopiero apply, czy bez wipe mogę zaaplikować ten update?

I po tych zabiegach powinienem mieć 99% szansy że mam sprawne urządzenie z nowym ROMem, tak? :)

Byłbym wdzięczny za sprawdzenie, czy mogę mój plan spokojnie zrealizować.

Pozdrawiam

PS: wipe wymazuje pliki tylko z pamięci ROM? (w sensie czy dane na karcie SIM i karcie pamięci SD zostają?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

No własnie jakbyś zrobił format karty pamięci to wszystko z SD wykasuje. W tutorialu pojawiła się już lekka zmiana odnośnie tego punktu - przeczytaj a wyjaśni to mam nadzieje wątpliwości. Od siebie dodam, żebym ominał robienie partycji, bo i tak gyd ich nie wykorzystuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, to wyjaśnia sprawę, czyli pomijam formatowanie SD.

A z resztą wszystko ok? Jeszcze ta aktualizacja ROMu 2.1 -> 2.1.1 to z wipem czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Bez

(10 znakow)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc wersja one click u mnie nie działa. Mam jakiś spatchowany soft (przynajmniej tak wynika z tego co piszą na stronie programy FlashRec - mam przypadłość "Could not run command" przy próbie tworzenia kopii zapasowej recovery image)

Chyba jednak muszę skorzystać z tradycyjnej metody :/

edit// Czy ktoś wie, dlaczego nie działa u mnie ten sposób? Jak patrzę na temat na forum, to nikomu się to nie zdarzyło, podobno metoda ma działać ze wszystkimi SPLami...

Edytowane przez barzant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Mały offtop, ale nie chcę zakładać nowego tematu: czy to jest jakakolwiek różnica którą metodą zmieni się soft? Jeśli tak to jaka i która metoda jest bardziej wskazana? Wersję SPL sprawdziłem już i w razie co mogę robić oboma metodami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

NIe zrozumieliśmy się chyba - nie mam tego nowego Perfect SPL w związku z czym mogę dowolną metodę zastosować. Pytam tylko, którą lepiej - oneclick czy tą z instalacją SDK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SDK działa na nie-perfectowym SPLu z tego co mi wiadomo - przy tej metodzie musisz poinstalować SDK, stery pod USB i wtedy jedziesz po kablu recovery. Jest to dłuższa droga. A one-cllick działa z każdą wersją i jest dużo szybszy.

Mówię to tylko z tego co wiem co wyczytałem z forum ;)

PS: Udało się, natrafiłem na forum, że ktoś miał ten sam przypadek co ja, i po prostu ponownie chciał zrobić backup i za drugim razem się udało - u mnie to samo udało się za drugim razem. Teraz lecę z ROMem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Czyli robiąc root metodą oneclick nie będzie problemu, żeby wrócić na oryginalny ROM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi