Skocz do zawartości
barzant

Pomoc przy pierwszej zmianie ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

K0wboj

daj znac czy Ci poszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest kwestia metody tylko obrazu recovery. Przy metodzie one-click wgrywa się jakiś obraz RAv...

Przy tym recovery masz opcję nandroid-backup - czyli zrobienie backupu aktualnego ROMu - to zapisuje na kartę SD, później robisz sobie gdzieś bezpieczną kopię na komputerze i w razie czegoś korzystasz z nandroid-restore (też w tym recovery) i przywraca Ci oryginalny ROM.

Co do tego backupu to mogę już potwierdzić z własnego doświadczenia - przed chwilą zrobiłem właśnie ten backup i własnie uruchamia się już nowy ROMik ;)

W razie co pytaj, bo jestem świeżo bo zmianie ROMu, więc mogę napisać jak co wygląda z metodą oneclick ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K0wboj

rozumiem ze wgranie nowego ROMu zakończyło się sukcesem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, szybko i bezboleśnie. Trochę się cykałem, bo dzisiaj odebrałem nowy telefon. Ale poszło bez problemu. Właśnie konfiguruję konto google :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo
    Przy metodzie one-click wgrywa się jakiś obraz RAv...

Przy tym recovery masz opcję nandroid-backup - czyli zrobienie backupu aktualnego ROMu - to zapisuje na kartę SD, później robisz sobie gdzieś bezpieczną kopię na komputerze i w razie czegoś korzystasz z nandroid-restore (też w tym recovery) i przywraca Ci oryginalny ROM.

A w oneclick nie?

Uruchom aplikację "FlashRec", wybierz opcję "Backup Recovery Image" i poczekaj aż proces tworzenia kopii zapasowej zostanie zakończony.

Przecież jest napisane w tutku, że backup się tworzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale on pytał o powrót do oryginalnego ROMu a nie recovery image.

A FlashRec robi backup recovery image.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

barzant, ja pier**le, ale Ty chlopie. wszystko komplikujesz na siłę... zrób wszystko jak kazali i wszystko bedzie dobrze... a pytania to sie zadaje gdy cos idzie nie tak, a nie gdy wszystko jest podane na tależu i wystarczy postepowac wg instrukcji... Ogarnij sie i nie panikuj zbytecznie za wczasu!

Edit... sorry, nie zauwazylem ze juz sobie z tym poradziles...

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Edek nie trolluj... po to jest forum, żeby pytać. Wiesz po czym się poznaje mądrych ludzi? Po tym, że starają się przewidzieć co może pójść nie tak i pytają za wczasu, a nie po fakcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cosmo, Twoim zdaniem powtarzanie w kółko tych samych pytań, na które niejednokrotnie udzielono juz odpowiedz jest domeną ludzi mądrych? No to gratuluję inteligencji!

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Osoby, które raz zapytały zapewne już po raz kolejny nie pytają. Pytają za to Ci, którzy jeszcze nie pytali chcąc uprzedzić ewentualne problemy. Myślę, że jeśli przyczynisz się do przyklejenia tematu z takimi pytaniami na szczycie listy, to przyczynisz się też do zredukowania ilości tych samych pytań zadawanych w kółko przez kolejne osoby.

Edytowane przez Cosmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi