Skocz do zawartości
barzant

Pomoc przy pierwszej zmianie ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Cosmo, odpal telefon poprzez domek + czerwona sluchawka. Powinno pojawić Ci się to, czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo
    Cosmo, odpal telefon poprzez domek + czerwona sluchawka. Powinno pojawić Ci się to, czego szukasz.

Jest już. Doszedłem do tego, że w tutku napisane było HOME a nie BACK ;) Jakkolwiek teraz z kolei jak już dałem Apply SDCard Update.zip to wyskoczył błąd, że nie ma takiebo pliku mimo, że go na sd umieściłem. Spróbuję zmienić nazwę na Update.zip, a nie jak mówi tutek na update.zip. Może da radę. Ogólnie rzecz biorąc sporo jest literówek w tutku - często napisane jest coś nieco inaczej w telefonie, co powoduje, że trzeba się chwilę zastanowić czy aby na pewno klika się to co powinno.

EDIT: Nic to nie daje. Telefon mi nie widzi pliku z ROMem... Jak zaglądam na kartę przez USB to plik jest. Przy odpalaniu Apply ASCard update.zip wyskakuje błąd, że nie ma takiego pliku.

EDIT 2: Przeprowadzę całość rootowania od początku. Może się uda.

Edytowane przez Cosmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. W androidzie wazna jest wielkość liter. Tak wiec update to nie to samo co Update.

2. Jeśli pod "apply update.zip" masz cos w stylu "choose update file" to spróbuj tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Już wiem na czym polegał problem. Zmieniając nazwę ROMu wpisałem w Windowsie update.zip podczas, gdy system rozszerzenie .zip już sobie domyślnie ustawiał i jak dałem SZCZEGÓŁY pliku to się okazało, że faktyczna nazwa była update.zip.zip :D Okazało się, że muszę nazwę wpisywać już bez rozszerzenia.

ROM się zainstalował, jednak przy włączaniu wyskoczyły mi 2 errory - nie miałem innej opcji jak tyko kliknąć FORCE CLOSE albo coś w tym stylu. To było googlemaps i coś jeszcze. Telefon nadal się włącza...

EDIT: Już z dobre 5 minut wyświetla się napis HTC i dalej ruszyć nie chce...

Edytowane przez Cosmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz, a jakiego ROMa wgrywasz? Bo czasami tak jest ze czasem trzeba dać mu trochę wiecej czasu na pierwsze uruchomienie... musi sobie wszystko poukladac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podepne sie pod temat zeby nie smiecic:

Czy jak wgrywam nowy ROM to aplikacje zainstalowane do tej pory znikaja/przestaja dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo
    Zaraz, a jakiego ROMa wgrywasz? Bo czasami tak jest ze czasem trzeba dać mu trochę wiecej czasu na pierwsze uruchomienie... musi sobie wszystko poukladac.

GyD 2.1. Już 10 min i dalej nic. Czy to powód żeby zacząć się martwić czy dać mu jeszcze trochę czasu? :)

Czy jak wgrywam nowy ROM to aplikacje zainstalowane do tej pory znikaja/przestaja dzialac ?

Tak, ale później możesz je ponownie ściągnąć z Marketu wchodząc do zakładki POBRANE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w większości przypadków wyrywania nowego roma trzeba zrobić wipe, czyli czyszczenie wiec tracisz wtedy wszystkie aplikacje. Możesz jednak zrobić ich backup (prócz niektorych) za pomocą np. AppManager'a

Cosmo, 10 min. to jednak zbyt dlugo. Spróbuj restart telefonu a jak nie zadziala to wgraj jeszcze raz ROM. I może najpierw ver. 2.1, a później doinstaluj 2.1.1. Bynajmniej ja tak robilem i wszystko poszło tak jak trzeba.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

Zrobiłem restart i teraz mogę przytoczyć treść tych błędów:

Sorry!

The application Google Maps (process com.google.android.apps.maps) has stopped unexpectedly. Please try again.

I kolejny błąd:

The application Messages (proces com.android.mms) has stopped unexpectedly. Please try again.

Po obu możliwość kliknięcia FORCE CLOSE.

może najpierw ver. 2.1, a później doinstaluj 2.1.1.

Ja tak właśnie robię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to niestety więcej nie pomogę. Na GyDzie nie siedze juz od dluzszego czasu, choć nie porzucilem go ze wzgledu na w.w. bledy (u mnie ich nie było).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi