Skocz do zawartości
deejay_1

Problem z GPS - Galaxy S widzi tylko jedną satelitę

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak to przystało na "High-endowy" smarthphone w końcu doczekałem się problemów z działaniem GPS(czytaj. SZMELC) Otóż: Jakieś kilkanaście dni temu zmieniłem ROM na I9000XXJPU i w pierwszy dzień GPS działał idealnie, łapał fixa w pokoju bez większych problemów, lecz z czasem GPS zaczął działać coraz to słabiej aż od kilku dni widzi tylko jedną satelitę, no czasami wskoczy druga a co za tym idzie nie może złapać fixa. Wie może ktoś co może być powodem stopniowego osłabienia działania GPSu w moim przypadku? Nie chcę go po prostu z nerwów roztrzaskać o ścianę ani wystawiać na allegro bo szkoda na niego nawet opłaty za wystawienie już włosy zaczynają mi wyłazić z głowy mimo iż używam szamponu head&shoulders!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wlosny polecam Nizoral, gdy to nie da rady to gustowny tupecik.

Aby gps dzialal jak nalezy trzeba wyjsc z domu (tam za okno gdzie toczy sie prawdziwe zycie) i gps wylapie satelity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod gołym niebem czasami złapie fixa, ale jeżeli będę w trasie i będę siedział w samochodzie to nie będę np. zjeżdżał na pobocze jezdni aby wyjść na zewnątrz po to żeby złapać fixa. A właśnie taki jest problem, że za cholerę nie połączy mnie czy to w samochodzie czy to w autobusie, jak wyjdę na zewnątrz to czasami się uda połączyć ale to wszystko jest na granicy niestety. Na sofcie I9000XXJPU nigdy nie udało mu się złapać fixa wewnątrz samochodu - widzi tylko jedną satelitę, czasami dwie. Wracając wczoraj z Pilzna do Brzozowa próbowałem złapać fixa przez ponad godzinę - niestety bezskutecznie. Masakra!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas jazdy bardzo trudno o to żeby złapał sygnał. Chociaż mojemu SGSowi zajęło to około 5 minut.

Spróbuj ustawić fix na Europę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ustawiałem prze SGS tools.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez fasterfix tez ustawisz. Szybciej o wiele lapie

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ustawiłem na Europę również przez SGSTools, teraz zobaczymy czy się lepiej sprawuje..

Wcześniej próbowałem kombinować z FasterFix'em ale coś mi to nie wychodziło, oczywiście doinstalowałem BusyBox'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abstrahując od dramatycznej wręcz(nie)dokładności wskazań, to z szybkością fixa nigdy nie miałem kłopotów. Powiem jednak tyle: w domu nie złapiesz, chyba, że przy dużym oknie, w autobusie rzeczywiście bywało średnio, w samochodzie łapie momentalnie, ale... w A-GPSach tak to już jest, że lepiej mieć transfer danych włączony. Jeśli nie masz - włącz, jeśli masz - to nie wiem.

ps. jeśli pogrzebać w zasobach sieci, tu i ówdzie przebąkuje się o słabych stykach z modułem anteny w niektórych egzemplarzach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam że na którymś ROMie miałem BUG GPSu. Czułość była okropnie niska, pomogło ponowne wgranie ROMu.

Pamiętaj że to telefon, jeśli chcesz złapać fixa to najlepiej byś stał pod czystym niebem, stał! Jeśli do tego masz wyłączoną transmisję danych to kiła i mogiła, w autobusie itp. nie złapiesz w sensownym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi