Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Borneq

[S4 I9500] Dość szybkie rozładowywanie się baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Borneq

Mam telefon Samsung Galaxy S4 GT-I9500. Sprawdzam rozładowywanie baterii za pomocą programu "Info baterii", okazuje się że rozładowuje się z prędkością 16.4 minuty na 1 procent, co wychodzi na dobę trzymania baterii. Ładuje się z prędkością 4 minuty na procent, tylko 4 razy szybciej. Rozładowywanie mierzone jest przy wyłączonych energochłonnych funkcjach jak GPS czy WiFI. Czy tak powinno być czy też bateria za szybko się rozładowuje? Czy powinna być wymieniona na nową? Czy nowe baterie nie mają efektu pamięci i można je użyć bez formatowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy go posiadasz? Czy kupiłeś go nowego czy używanego? Ogólnie zasada jest tak, że nowy smartfon na początku błędnie pokazuje stan baterii. Chociaż baterii li-ion się nie formatuje /poprawnie powinno być formuje, ale przyjęło się formatuje/, to przy nowym telefonie trzeba wykonać czynności jakby się formatowało baterie przynajmniej jeden lub 2 razy. Tzn trzeba rozładować telefon do wyłączenia i załadować do pełna i znowu rozładował do wyłączenia/ Wtedy android specjalnym zintegrowanym programikiem "nauczy się" jak prawidłowo odczytywać stan baterii. Bo przy nowym smartfonie często dochodzi do takich zabawnych sytuacji, że po 8 h użytkowania wskaźnik pokazuje jakby bateria była rozładowana w 85 % a na tych pozostałych 15 % telefon działa i działa jeszcze ponad 16 h pomimo normalnego użytkowania. Dopiero po rozładowaniu, załadowaniu i rozładowaniu baterii android nauczy się czytać jej stan prawidłowo. Wprawdzie przeładowanie lub całkowite rozładowanie baterii li-ion i li-pol może je nieodwracalnie uszkodzić a nawet spowodować samozapłon lub wybuch ale producenci po kilku baaardzo drogich ugodach przedsądowych kiedy to użytkownicy smartfonów doznali obrażeń od baterii dmuchają na zimne i zostawiają takie marginesy , że telefon który się wyłączył i jest teoretycznie rozładowany na maxa faktycznie ma baterie załadowana jeszcze ze w +-20 %. Wyłączą się zanim napięcie spadnie poniżej 3.6 v a uszkodzenie może nastąpić dopiero poniżej 3,2 v .

Edytowane przez Tom1111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Borneq

Kupiłem używany i zastanawiam się, czy bateria powinna starczyć na dobę gdy tylko oczekuje, nie ma Wifi i GPS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy nie używasz żadnej sieci wifi/3g, a telefon ma poniżej 1h wyświetlacza i 80% czasu leży nieużywany to powinien wytrzymać conajmniej 48h. Mnie przy włączonym synchro 24/h i 3,5h ekranu trzyma okolo 32h (I9505).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam inną metodę sprawdzenia - jeśli naładuję go do maxa wieczorem a rano mam mniej niż 97% to coś żre baterię w systemie, natomiast zużycie podczas eksploatacji trudno jest ocenić - zawsze warto zrobić factory reset w takiej sytuacji lub/i zaktualizować system bo bywały wersje z battery drain

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

post-13794-14255746074899_thumb.png

TO i ja się podpytam...

przy 1h i 12 minutach ekranu i całe czas na oszczędności energii

to wynik jest ok>?

Galaxy S4 Active...

Oraz dodatkowo ja jak załaduje wieczorem na 100 % to rano mam około 60 - 70 % ..

Telefon mam od nowości od ponad miesiąca. Nie formowałem baterii. Przez noc jest włączony GPS , WIFI, Synchro.. Ale z tego co wiem to powinien telefon przejść w DeepSleepa ale nie jestem pewien czy u mnie się tak dzieje.... nie wiem co mi tak baterię drenuje....

>>>>>>>>>>

Wczoraj naładowałem do pełna i powyłączałem wszystkie funkcje > GPS, WIFI, synchro wszystko... i rano było 97 % czyli ubyło tylko 3 % ale to nie tak ma być że ja muszę wszystko ręcznie wyłączać.... to w końcu telefony Galaxy słynne najlepsze przecież.. i takie coś jak telefon nic nie robi całą noc to powinien sam sobie to wyłączyć... deepsleep itp. nie wiem...

Wy też tak macie?

Edytowane przez maniakgsm
    Zdjęcia/filmy wrzucamy w Spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ww296

wyłącz tylko GPS - tel nawet uśpiony utrzymuje łączniość.

Baterie powinno sie uformowac - czyli rozładowac do wyłączenia tel i naładowac do pełna na wyłączonym tel lub na włączonym ale bez uzywania go (aby pobór energi b ył w miare jednakowy)

Ogniwo litowo-ion "ułozy sie" i tak samo nawet jesli będziemy tylko tel doładowywac, ale elektronika pilnujaca max naładowani i rozładowania musi sie "nauczyc" chemi ogniwa. w dzisiejszych czasach nimkomu nie che się tego robic i producenci wyszli na przeciw tym oczekiwaniom i zbierają online informacje o stopniach rozładowania baterii i elektronika do nich sie stosuje - co jest niezłym przybliżeniem ale jednak tylko przxyblizeniem. dlatego warto, jak tylko nie powioduje to dyskomfortu uzytkowania urzadzenia, rozładowywac go do jak najmniejszego minimum i ładowac je do pełna w miare mozliwosci. To oprócz wydłużenia zycia ogniwu, spowoduje poprawne wskazania naładowania i poprawne wyłączenie tel z braku energi a nie przyblizone, gdzie w niektórych przypadkach tel mógłby działac jeszcze kilka godzin.

Co do nadmiernego zuycia energi - nie potrzeba do tego roota i innych "czarów" wystarczy stamndardowy menager aplikacji - otwieramy go i aktywne aplikacjie z których nigdy, lub rzadko korzystamy wyłączamy lub usypiamy. oprtócz nizszego zuzycia głównie w trybach uspienia mocno przyspieszy nam to telefon. u mnie było tego co najmniej kilkanascie pozycji - a zrobiłem to wtedy kiedy czasem przy kozystaniu z nawigacji lub gier po kilku godzinach brakowałó mi energi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z baterią w S4. Po naładowaniu do 100% po 1h od odłączenia mam już 90-92%, telefon leży nie używany. Potem bateria już trzyma normalnie. Sprawdzałem już na 2 bateria i jest to samo. Mam też S3 i jest ten s problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi