Skocz do zawartości
Maxymo

Dlaczego zainstalowane ale NIE WŁĄCZONE programy same się uruchamiają?

Rekomendowane odpowiedzi

Maxymo

Kiedy wchodzę w ustawienia-->aplikacje-->uruchomione usługi okazuje się, że pouruchamianych jest pełno aplikacji które co prawda mam zainstalowane na tel ale od ostatniego restartu w ogóle ich nie dotykałem, nie uruchamiałem itp. Są to np. MixZing Android Service, MS Folder Note Timer action Service, MS to do Resident Service, Obex service i parę innych. Te procesy ewidentnie chodzą, nie są to resztki po uruchomionych aplikacjach.

Co więcej Advanced Task Manager pokazuje w "Running" applications jeszcze więcej syfu, którego nie uruchamiałem. Jakieś: taskos, camera 360, i te co powyżej.

Jak zrobić żeby ten syf nie chodził w tle?

Żeby chodziło tylko to co uruchomię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze niektóre z tych rzeczy to na pewno procesy systemowe, które uruchamiają się same i muszą być uruchomione.

Po drugie niektóre programy działają w tle, bo to jest konieczne. Taki Battery Indicator np musi działać w tle, żeby jego działanie miało jakiś sens. Po trzecie niektóre aplikację mogą mieć opcję autostartu. A po czwarte może naściągałeś jakiegoś syfu niepotrzebnego i teraz ci siedzi w pamięci :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

No to ci wymieniłem, na przykład Mixzing którego nie używam. Stale aktywna usługa odtwarzacza który nie odtwarza.

A jak ten bajzel aktywny w tle na stałę wyłączyć? Czy potrzebny jest root i "Autostarts"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro nie używasz, to po co ci on? :P Ja wyznaję taką zasadę: instaluj to, co ci potrzebne, a wszystko co zbędne usuwaj (o ile się da). IMO to jest najlepszy sposób na porządek w każdym urządzeniu, czy to będzie PC, smartphone, czy automatyczna taczka. ;)

A co do innych sposobów, to musisz poczekać, aż ktoś kompetentniejszy się wypowie, bo ja na modzeniu się tak dobrze nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta kwestia była poruszana nie wiem ile razy na tym forum. Android działa na tej zasadzie, że trzyma programy w pamięci. Wykorzystuje Ram. Przyśpiesza to otwieranie i działanie programów, gdyż cały czas są w pamięci. Poza tym, to że się tam znajdują nie oznacza że zjadają baterię, obciążają pamięć itp. Są tam w stanie "hibernacji" (nie licząc usług, które coś zwykle robią). Użyj czasem wyszukiwarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

artur611 - Czy ja napisalem coś o programach które BYŁY uruchomione i zostały zachiobernowane w pamięci? Zanim zaczniesz pouczać czytaj uważnie.

pouruchamianych jest pełno aplikacji które co prawda mam zainstalowane na tel ale od ostatniego restartu w ogóle ich nie dotykałem, nie uruchamiałem itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ja coś pisałem o aplikacjach które musiały zostać przez Ciebie uruchomione? Udowadniasz że nie zadałeś sobie trudu aby poczytać to forum i poszukać kwestii omawianych dziesiątki razy (sam odpowiadałem w tematach "dlaczego same się uruchamiają?" przynajmniej z 6 razy). Gdybyś to zrobił, wiedziałbyś że system sam wrzuca do pamięci programy które masz zainstalowane. Nie musisz ich uruchomić. Wystarczy że je zainstalowałeś. Tak dziala Android. Za ten "proceder" odpowiada zaawansowany mechanizm zarządzania pamięcią - najlepsze co ten system może zaoferować. Jeszcze raz - czytaj forum, zrozumiesz o czy mówię.

Wysłane z MotoM2 przez TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No to ci wymieniłem, na przykład Mixzing którego nie używam. Stale aktywna usługa odtwarzacza który nie odtwarza.

A jak ten bajzel aktywny w tle na stałę wyłączyć? Czy potrzebny jest root i "Autostarts"?

Po pierwsze:

Ja mam kilka programów które używam niezmiernie rzadko np Skype, to go sobie zamroziłem w Titanium Backup i go nie widać w telefonie, ale jak chcę to może w 30 sekund go odmrozić i jest dostępny.

Po każdym starcie systemu włączam task kilera i zabijam niepotrzebne procesy : market, mapy i jakieś tam inne paliakcje - nie ma niestety innej rady

Po drugie:

Niestety Android nie ma czegoś takiego jak Windows czyli "msconfig" gdzie możesz wybierać dowolnie (w ramach rozsądku) które procesy się ładują z systemem, a które nie.

Podsumowując zaletą Androida jest to, że potrafi dobrze radzić sobie z aplikacjami i ich nie zamyka często aby przyśpieszyć ich późniejsze załączenie, jednak to też jest dużą wadą, że użytkownik przeważnie nie ma możliwości zamknięcia aplikacji kiedy z niej wychodzi, a także zdecydowania samemu czego potrzebuje a czego nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

W tematach o uruchomionych aplikacjach jest że ZOSTAJA one PO uruchomieniu w pamięci i skoro to wiem to znaczy że ZADAŁEM sobie ten "trud". Nie przeczę, że nie ma takich o których ty piszesz.

Ale może zostawmy to.

Powiedz mi jak go zatem powstrzymać przed ładowaniem takich śmieci jak MixZing którego nie używam.

Bez roota i bez odinstalowywania aplikacji (niektóre kupiłem i chcę mieć bo czekam na update i zlikwidowanie pewnych niedociągnięć)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są takie tematy, ale mniejsza już o to. Ładowane Twoich programów do pamięci to nie jest "opcja" a zasada działania. Nie da się tego wyłączyć. Możesz próbować używać taskkillerów, ale to złe rozwiązanie. Obciąża baterię, system i jest bez sensu - po zabiciu procesów i tak po chwili zostaną przez OS ponownie włączone. Możesz tak jak kolega wyżej napisał używać w Titanium Backup opcji zamrażania programów (sam też z tego korzystam w przypadku programów danych do systemu gratis przez Motorolę - czyt. śmieci). Całkiem przyjemny i łatwy sposób - ale potrzebujesz do tego roota. Możesz też odinstalować to, z czego nie korzystasz.

Ogólnie można się z tym zagadnieniem pogodzić (tak po prostu jest i już ;) ), albo przejść na inną platformę (np. WinMo). Innych możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x