Skocz do zawartości
Maxymo

Czy wyłączenie APN to to samo co wyłączenie "auto sync"? [Toggle settings]

Rekomendowane odpowiedzi

Maxymo

W Toggle Settings dla oszczędzenia baterii i netu ustawiam "Auto-sync" (automatically sync data) jako wyłączone. Czy ta opcja wyłącza jakiekolwiek ściąganie danych z sieci? I Czym to się różni od wyłączenia APN (niedostępne w tym programie ale mogę robić to ręcznie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Auto-sync wyłącza autosychronizację (masz taką opcję w ustawieniach telefonu), natomiast wyłączenie APN odcina telefon od internetu kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

Czyli żebym dobrze to zrozumiał -ta opcja w Toggle Settings wyłącza TYLKO tą opcję dotyczącą synchronizacji kalendarza i kontaktów?

Mało przydatne.

A jeśli zaznaczę "Airplane mode" to wyłączę wszystko łącznie z możliwością dzwonienia do mnie?

Kurde nie da się PO PROSTU WYŁACZYC SYNCHRONIZOWANIA DANYCH PRZEZ APLIKACJE? Nie kumam tego. Jakaś tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s
    Czyli żebym dobrze to zrozumiał -ta opcja w Toggle Settings wyłącza TYLKO tą opcję dotyczącą synchronizacji kalendarza i kontaktów?

Mało przydatne.

Tak, to jest ten sam przełącznik, któy masz w Ustawienia => Konta i synchronizacja.

A jeśli zaznaczę "Airplane mode" to wyłączę wszystko łącznie z możliwością dzwonienia do mnie?

Tak.

Kurde nie da się PO PROSTU WYŁACZYC SYNCHRONIZOWANIA DANYCH PRZEZ APLIKACJE? Nie kumam tego. Jakaś tragedia.

Każda aplikacja posiada gdzieś opcję pozwalającą kontrolować czy i co ile ma się łączyć więc nie jest to chyba dużym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

No raczej jest. Jeżli chcesz kontrolować zużycie baterii to musisz zatem przelecieć przez wszystkie aplikacje i zmienić odpowiednią opcję (gorzej jak którąś aplikację pominiesz) a potem spowrotem jeszcze raz i zmienić z poworotem i tak w kółko.

No i co najważniejsze niektóre aplikacje nie dają się odłączyć. Ja jak wszedłem w aplikację "akcje" to zaplułem sobie telefon z wrażenia bo jedyne co możesz zrobić to ustawić mu aktualizacje co 4 godziny. Masz k... obowiązek ściągać ceny z giełdy i koniec i to co 4 godziny.

Dlatego szukałem ogólnej opcji.

Wyłączanie APN to jednak brutal force i trochę za dużo - nie zsynchronizujesz kalendarza z kolei. Innymi słowy jak nie urok to sraczka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

1. Ustaw sobie telefon w profilu, bo na Nokii to Androida nie masz chyba :>

2. Nie ustawiaj widgetu giełdy, a jak masz to go usun z pulpitu, ewentualnie jeśli nie uzywasz go w ogóle, to usun z niego wszystko co się niby synchronizuje i nic nie będzie ściągał.

3. Internet w HTC się da wyłączyć jednym ruchem, przytrzymujesz power i klikasz na dostęp do internetu czy coś takiego i już nie zjada baterii.

4. Oszczędność baterii czy pakietu danych Cię interesuje? Bo jeśli samej baterii to synchro co np 3h wszystkiego na raz (poczta, pogoda, giełda, kalendarz, kontakty) zje ci w ciągu dnia tyle baterii co swiecenie wyświetlacza przez 10 minut, albo 5 minut rozmowy... Tak więc oszczędność żadna.

Tapnięte z HTC HD2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxymo

1. :) ok

2. Aż nie chce mi się wierzyć:) Bez widgetu nie synchronizuje mimo że ma ustawione synchro co 4h?

3. Po długim przyciśnięciu jest tryb samolotowy - czyli blokada również sieci tel a to nie o to chodzi

4. No, pod warunkiem że wszytko się NA RAZ zsynchronizuje. Jednak tak się nie da bo każda app ma swoje ustawienia co do częstotliwości i po pierwsze niektóre mają inne odstępy czasowe dostępne a niektóre inne (np co 3, 6 12 h albo co 2, 4, 12 h) a po drugie nawet jakby ustawić te same odstępy czasowe to czas synchronizacji liczony jest w aplikacji od ostatniego momentu synchronizacji a nie o jakiejś godzinie. Tak robi na przykład pogoda - zsynchronizujesz i pokazuje ci "następna synchronizacja za...xx". Nie ma więc sposobu na zrobienie jednej wspólnej synchronizacji. Chyba że jesteś speedy gonzalez i zsynchronizujesz wszystkie aplikacje po kolei w tempie światła i potem nie będziesz ich dotykał.

Efekt tak naprawdę jest taki, że każda aplikacja synchronizuje sobie dane co ileś tam o swojej godzinie. W związku z tym połączeń z netem masz tyle ile wynosi iloczyn aplikacji i ich ilości synchronizacji na dobę.

Mam nadzieję że jasno to opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Zainstaluj sobie current widget - pokazuje aktualny pobór prądu (na HTC tylko) i tworzy log, zostaw na cały dzień i sobie przeanalizujesz.

Telefon w uspieniu to jakieś 3-4mA, przy synchronizacji po 3G że zgaszonym wyświetlaczem to około 300mA, tylko ze synchro trwa z 5-10 sekund (mi synchro pogody na edge trwa 3 sekundy) i potem znowu spada do 4mA. Dla przykładu wyświetlacz bierze ciągłe 200-300mA :)

Tapnięte z HTC HD2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zależy Ci tylko na baterii, a nie na pakiecie danych, to przełączaj sieć z WCDMA na GSM, możesz uzyskać szybki skrót do tego ustawienia widgetem 3G On/Off widget czy jakoś tak. Ja osobiście używam Power Widget. W jednym panelu (np. 1x4) możesz sobie ustawić przyciski od mobile data, 2G/3G, synchro, a także inne przydatne typu GPS, Wi-fi, jasność, BT.

Samo blokowanie APNów nie wyłącza Ci 3G, a to właśnie ono żre baterię znacznie bardziej niż same synchronizacje (oczywiście ustawione na rosądny czas).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

3G w kwestii zasięgu nie bierze więcej baterii tylko w jednym momencie - wtedy kiedy w miejscach gdzie przebywamy mamy ciągle dobry zasięg 3G. W przeciwnym wypadku, np kiedy zasięg nam spadnie na EDGE to telefon znacznie wzmacnia działanie anteny, a to wpływa dosyć negatywnie na baterię.

EDIT:

Sam używam EDGE, bo jest wystarczająco szybkie (u mnie średnio 20-30kB/s) do przeglądania stron/gg/forum. No i też przez to, że w domu mi się nonstop przełączał pomiędzy 0/1 kresek 3G, a 4 kreski EDGE.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi