Skocz do zawartości
HouseM

Czy komukolwiek działa voice w Google Navi ?

Rekomendowane odpowiedzi

HouseM

Ponieważ walczę z tym tematem od kilku dni i nie mogę dojść do żadnych odpowiedzi. Godziny spędzone na poszukiwaniach po innych polskich jak i zagranicznych forach na temat Androida nie przyniosły żadnych odpowiedzi.

Czy komukolwiek z forumowiczów działają instrukcje głosowe w nawigacji Google ? Czy pani Eva mówi do was polskim głosem ? Pytanie kieruję do mieszkających w Polsce jak i innych krajach !

SVOX Classic już nie zwrócę bo niestety tylko 15 min w markecie jest na zwrot aplikacji. :(

Mój wcześniejszy temat z forum pomocy dla mojego modelu telefonu http://forum.android.com.pl/f139/jak-zainstalowaae-jae-zyk-polski-63486/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nawigacja googla w połączeniu z svox classic ślicznie głosem Ewy mówi wskazówki dojazdu ;) We wcześniejszym temacie napisałeś, że problem wynika z braku języka polskiego w romie X10. Ściągnij więc morelocale2 z marketu i ustaw język polski w tym programie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM
    Ściągnij więc morelocale2 z marketu i ustaw język polski w tym programie.
    ROM jest całkowicie po Polsku (Branding ERY) jedynie w zakładce ustawień przetwarzania tekstu na mowę nie ma języka polskiego ani możliwości wyboru innego "silnika" przetwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewien czy to ma jakieś znaczenie dla SVOX Classic'a, ale ja po instalacji uruchomiłem go z drawera, tam z listy wybrałem język polski i dopiero po tym konfigurowałem opcje telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

Prawdopodobnie znalazłem odpowiedź. SVOX Classic nie działa w pełni z systemem w wersji 2.1 (przynajmniej tyczy się to xperii x10) Jak wyczytałem po długich poszukiwaniach SVOX Classic działa jedynie z "niektórymi aplikacjami" Faktycznie przykładowo w "Tłumacz Google" pani Eva odzywa się do nas miłym głosem.

Natomiast przed chwilą zrobiłem test z ROMem 2.2.1 i SVOX odpala w navi od Google bez problemu. Również w ustawienia -> przetwarzanie tekstu na mowę pojawiła się opcja wyboru silnika SVOX Classic ; w 2.1 nie było takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączasz SVOX Classic z menu. Wybierasz polskę. Klikasz instaled. Jeśli nie masz zainstalowanego tts to tapnij w download tts settings a jak masz to w go to tts settings. Zaznaczasz SVOX Classic TTS. Z default engine wybierasz svox i bynajmniej u mnie na działa na 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM
    bynajmniej u mnie na działa na 2.1.
    w navigacji google navi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest u mnie działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    croul

A jak zrobic zeby to zacdxialalo??