Skocz do zawartości
cesia

Jak zmienić domyślną aplikację, która będzie wykonywała daną akcję?

Rekomendowane odpowiedzi

cesia

głupia sprawa, ale nie potrafię znaleźć rozwiązania

gdy telefon zapytał jaka ma być domyślna akcja po wyborze adresu mailowego kontaktu, wskazałam SMS zamiast gmail'a

czy można w jakiś sposób zresetować ten wybór? zmienić domyślną akcję?

proszę o propozycje rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bartoo

Jasne ze jest sposob.

Ustawienia- >zarzadzaj aplikacjami. Tam znajdz aplikacje ktora ustawiles jako domysla czyli sms i jak ja nacisniesz to bedziesz mial opcje wyczyszczenie jako aplikacji domyslnej dla danego dzialania.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Edytowane przez Bartoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cesia

taka sprytna to i ja byłam :) akcja wybrana to systemowa aplikacja do SMS, nie mogę jej znaleźć w typowej liście uruchomionych - telefon nie jest z'root'owany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jasne ze jest sposob.

Ustawienia- >zarzadzaj aplikacjami. Tam znajdz aplikacje ktora ustawiles jako domysla czyli sms i jak ja nacisniesz to bedziesz mial opcje wyczyszczenie jako aplikacji domyslnej dla danego dzialania.

No niestety tak się często nie da bo:

taka sprytna to i ja byłam :) akcja wybrana to systemowa aplikacja do SMS, nie mogę jej znaleźć w typowej liście uruchomionych - telefon nie jest z'root'owany

Miałem podobną sprawę z innymi programami, większość zainstalowanych domyślnie na tej liście nie ma i nie pomaga root aby się znalazły.

Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie kolejnej aplikacji która robi to co ta którą chcemy przywrócić, po zainstalowaniu system powinien dać tą nową w opcjach wyboru i wtedy można już zmienić domyślny wybór.

Na pewno jest sposób aby to zmienić inaczej przez edycję jakiś plików systemowych, ale najpierw spróbuj tak a jak nie zadziała to dopiero wtedy się poszuka innych rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cesia

spróbujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bo-s

Ustawienia => Aplikacje => Zarządzaj i tam kliknij klawisz Menu, następnie zmień opcję wyświetlania na Wszystkie. Wtedy znajdziesz te aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cesia

o! Bo$s pomógł - dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki problem - sorry nie wiedziałem jak nazwać temat.

Otóż korzystam z transmission (taki klient torrent). I do tej pory dodawałem torrenty przez magnetlinki. Wyglądało to tak, że wchodziłem przeglądarką (dolphin browser) na stronę z torrentami, klikałem "pobierz magnet" i przekopiowywałem adres do transmission. Teraz zainstalowałem "yatse" i przez to magnetlinki się nie próbują otworzyć w przeglądarce. Jest na to jakiś sposób (poza usunięciem yatse albo instalowaniem klienta transmission)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ustawiłeś domyślnie otwieranie magnet linków przez tą aplikację, to wyczyść ustawienia tej aplikacji, powinno pomóc. Opcja ta znajduje się w Ustawienia\Aplikacje\yatse\Wyczyść dane aplikacji (ścieżka może nie być dokładna, pisałem z pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie wybierałem jej - to jest jedyna aplikacja w systemie, która to "potrafi" otwierać, a gdy nie było żadnej to przeglądarka próbowała otwierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi