Skocz do zawartości
Kojot96

Defy MB525 - rozładowana bateria i uwalony ROM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj mam pewien problem - mianowicie telefon zwyczajnie rozładował mi się do zera. Niby wszystko okej, ale od kiedy używam nowego ROMa od Cyanogena to nie miałem jeszcze tego problemu. Przechodząc do sedna, po podłączeniu telefonu zwyczajnie poprzez kabel USB do komputera zaczyna on się ładować, ale problem w tym że po jakimś czasie automatycznie się uruchamia i pokazuje się ekran ładowania systemu z CyanogenMod (widnieje przez około dwie minuty) tylko po to, aby po chwili znów się wyłączyć i potarza ten cykl. Rozumiem, że po prostu wykorzystuje resztki baterii na uruchomienie, ale jednak nie wystarczająco aby uruchomić system. Nie mam pojęcia co mam robić poza zakupem nowej baterii. Może jednak istnieje jakiś sposób aby uruchomić system ? Tylko wtedy będę mógł spokojnie naładować baterię. W zasadzie jedyne co mogę zrobić to wejść na jakiś czas do Bootmenu, ale nie wiem czy w czymkolwiek może pomóc. Liczę na Wasze propozycje.

Posiadany przeze mnie rom: cm-10-20130811-UNOFFICIAL-mb526.zip. Może ta informacja się przyda...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Piaer
    dodałem prefix "rozwiązane"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejdz do punktu gsm oni maja takie ładowary do postawienia baterii,problemem moze tez byc złacze ładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Wracając do tematu:

System najprawdopodobniej padł, może nie ma to związku ze słabą baterią. Sprawdź w ogóle czy RSD Lite pozwoli Ci wgrać Froyo.

Jeśli jednak bateria jest słaba (a nie możesz jej naładować, ponieważ, na uwalonym sofcie często to jest niemożliwe), spróbuj:

1. Naładować baterię w innej Moto Defy lub zewnętrznej ładowarce i wgrać Froyo przez RSD Lite

2. Naładować baterię na MC gyvera i wgrać Froyo. Nie jest to zalecana metoda, bo niekorzystnie wpływa na baterię:

Get a USB cable, cut the off the B plug (the one that plugs into the device) and strip away the shielding, revealing the 4 individual wires inside: White, Green, Red and Black. Red is +5V DC and Black is ground. strip a few (1-2) mm's off each and gently push them into the + and - slots on the battery. Apply some tape to keep them in place, but don't cover the other connectors. Now plug the battery back in, a tight fit, but possible if you've peeled back the shielding and the white and green wires so that only Black and Red are actually being crammed in there with the battery.

3. Kabel serwisowy:

http://forum.android.com.pl/f471/kabel-serwisowy-do-wgrywania-softu-z-pominiae-ciem-ograniczea-bootloadera-132666/

Za pomocą tego kabla podpinasz komórkę do PC, odpalasz RSD Lite i flashujesz nawet bez baterii w telefonie.

Edytowane przez Piaer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja - problem z baterią rozwiązany za pomocą zewnętrznej ładowarki, ale jak się okazało system padł i pojawia się kolejny problem. Mam dostęp jedynie do bootloader'a w wersji 2.2.

// Problem rozwiązany

Zrobiłem Wipe przez team win recovery i poskutkowało utraceniem danych, ale system się uruchomił.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Kojot96

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi