Skocz do zawartości
pershing318

Powrót do oryginalnego oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam motorole xt890 z odblokowanym bootloaderem wgranym customowym firmware, recovery oraz odblokowanym dostępem do root. Musze oddać telefon na gwarancję ponieważ przestał działać głośnik od rozmów. Chcę przywrócić stan telefonu do oryginalnego takiego jak go kupiłem i proszę was o rady.

1. Jak zablokować bootloader?

2. Skąd pobrać oryginalne firmware? telefon działa w niemieckiej sieci 1&1 jest to telekom

3. jak usunąć recovery TWRP?

4. jeżeli wykonam pierwsze 3 kroki o które pytam będę musiał również usunąć uprawnienia root czy po wgraniu stock firmware telefon nie będzie posiadał uprawnień root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Po odblokowaniu bootloadera TEORETYCZNIE straciłeś gwarancję, ale jest szansa, że się chłopaki nie kapną. Tym bardziej, że zgodnie z europejskim prawem takie modyfikacje nie powinny wpływać na gwarancję - tyle tytułem wstępu.

Możesz wgrać czysty system, co usunie TWRP i root, ale niestety na liście romów nie ma z 1&1, a tylko Retail Europe. Czy twój był brandowany? Generalnie w Polsce nie było problemów z romami RETAIL na telefonach brandowanych przez operatora.

1.

fastboot oem lock

przez ADB w trybie fastboot

2. Motorola Firmwares

3. Wgrać przez fastboot oryginalne recovery. Musisz gdzieś je mieć. Może będzie możliwe do wyciągnięcia z linka co Ci dałem wyżej.

fastboot flash recovery recovery.img

4. Po wgraniu stocka root zniknie. Jeśli nie chcesz go wgrywać, to daj znać czym rootowałeś. Często progrmay do rootowania mają jednocześnie funkcję unroot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mój telefon nie był brandowany, pobrałem te firmware

Android 4.1.2 Blur_Version.91.2.26001.XT890.Retail.en.EU Retail Europe 565.2 MiB"

próbowałem flashować telefon za pomoca programu RDS Litle oraz recovery TWRP za każdym razem pojawia się błąd podczas instalacji, inne customowe romy instalują się normalnie. co do unroot oraz stock recowery wiem już jak to zrobić problem mam tylko z wgraniem stock firmware oraz zablokowanie bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

jak wgrywasz stock firmware, to wgra też stock recovery i system będzie bez roota.

Jaki jest błąd przy instalacji? Custom romy się wgrywa inaczej - nie przez RSD.

Bootloader blokujesz w trybie fastboot przez ADB.

Odpalasz telefon w trybie bootladera. Włączasz adb, wpisujesz podaną komendę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprawy się trochę skomplikowały, nie mogłem wgrać stock firmware przez rsd litle, wgrałem inny rom i pomogło program rsd litle zaczął flashowac, podczas wykonywania polecenia reboot telefon wyłączył się i już nie chce się włączyć pojawia się zielona dioda telefon za wibruje i nic. Jakieś pomysły jak przywrócić telefon do życia ?

Edit: chyba już wszystko jest ok, pomógł mi ten temat telefon już działa i wydaje mi się że ma stock firmware

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2184877

Edit 2: Wszystko było ok do momentu jak uruchomiłem aktualizacje oprogramowania w telefonie android się z aktualizował i teraz telefon się nie włącza jest tylko napis na ekranie "Service required Code Corrupt"

Edytowane przez pershing318

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3qcy

Probuj jeszcze raz przez RSD i jeśli pójdzie to nie aktualizuj po co im to w serwisie? Muszą mieć zaktualizowany telefon? :P

Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Spróbuj zrobić wipe w recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon jest całkowicie padnięty, w ogóle się nie uruchamia, po naciśnięciu przycisku power pojawia się tylko biały napis "Service required Code Corrupt" rsd widzi telefon ale nie może przełączyć go w tryb fastboot. Istnieje jakiś sposób z flashowania ubitego telefonu? sposób z linku który dałem wyżej nie działa po kilku minutach wywala błąd i program się zamyka. tak to wygląda w RSD

http://oi61.tinypic.com/2j15xlv.jpg

http://oi60.tinypic.com/2j0mob7.jpg

tak jak napisałem wyżej nie chciał mi się wgrać stock firmware ale po wgraniu innego custom rom rsd poprawnie rozpoczął flash telefonu jednak gdy doszło do momentu gdy rsd wykonywał komendę reboot telefon się wyłączył i już nie włączył po kilku minutach pojawił się komunikat aby manualnie włączyć urządzenie ale już wtedy po naciśnięciu przycisku power nie było żadnej reakcji zapała się zielona dioda i telefon za wibrował i na tym się kończyło czarny ekran i nic więcej, znalazłem na stronie xda ten temat który podałem wyżej, wykonałem wszystko jak tam było napasie telefon wstał firmware był stock ale nie wiem co mnie podkusiło uruchomić aktualizacje androida i to ubiło telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

A jakbyś ręcznie wszedł do fastboot:

oba guziki glośnośći + power (trzymając wszystkie 3) i puścić guziki głośności.

Nie rozumiem jak mogłeś wgrywać stock rom przez TWRP. Nie rozumiem też jak wgrałeś stock rom za pierwszym razem, skoro później próbowałeś wgrywać coś przez TWRP. Po 1. wgraniu stocka TWRP powinno zniknąć...

Wracając do rzeczy, aktualizacja oprogramowania zbrickowała Ci telefon. Wgranie stocka powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

stock rom wgrałem przez RSD, próbowałem przez TWRP ponieważ na początku RSD nie chciał rozpąć flashowania wyrzucał na samym początku jakiś błąd, jednak jak wgrałem inny custom rom przez TWRP i ponownie spróbowałem wgrać ten stock firmware przez RSD już wszystko było ok, ale tak jak pisałem wcześniej doszło do momentu gdy telefon uruchamiał się ponownie i jużwtedy się nie uruchomił. Pomocny okazał się ten temat ze strony XDA, telefon wstał i działał do póki nie uruchomiłem sam w telefonie aktualizacji androida, co do fastboot to nie da się go uruchomić ręcznie ani za pomocą RSD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi