Skocz do zawartości
emqi

MOD [ROM][4.2]Cyanogenmod 10.1 Improved 07/07 build

Rekomendowane odpowiedzi

emqi

Zastanawiałem się czy romik wart jest osobnego wątku, no ale skoro "nowy" CM9 dostał to i "nowy" 10.1 powinien :D

Jak nazwa wskazuje jest to ulepszona przez użytkownika xda bleached wersja CM 10.1 TheWhispa oparta na jednym z lepszych buildów. Romem powinni się zainteresować wszyscy ci, u których występuje problem z Whitescreenem - jako, że system oparty jest na kernelu 2.6 whitescreena nie ma ;)

Co działa?

Wszystko, m.in:

-FM Radio.

-Wifi/Bluetooth tethering

-Bluetooth A2DP

-Brak whitescreen

-NFC (po drugim uruchomieniu).

-aparat i kamera

-Ril (Radio Interface Layer)

-GPS

-Ładowanie Offline

-BLN (potrzebna apka z marketu np. bln control)

Znane problemy:

-Deep Sleep nie działa z włączonym BT (więc należy je wyłączyć kiedy nie używamy)[build 21/03 i późniejsze]

Ważne wskazówki!

-Po pierwszym uruchomieniu konfigurujemy system (konto Google itp.) i restartujemy! To oszczędzi nam sporo kłopotów :D

-Trebutchet może mieć graficzne artefakty. Ja nie zauważyłem, ale wtedy najlepiej używać innego Launchera (polecam Nova)

-Nie włączamu opcji UltraPixel w Aparacie. Dla Mini 2 nie zrobi i tak różnicy, a HDR przestanie działać prawidłowo.

-Adres WiFi będzie ten sam po drugim jego uruchomieniu

-Dla posiadaczy NFC - po pierwszym uruchomieniu nie będziecie w stanie wyłączyć NFC i nie próbujcie tego robić. Zamiast tego reboot i wszystko powinno być ok ;)

Download - Rom + sugerowany przez autora CWM (choć ja wgrałem przez 6.0.4.5 i było ok)

https://drive.google.com/folderview?id=0B6BfBomy6yS1Y3Utbzh3TER3NjA&usp=sharing

Gappsy

Goo.im Downloads - Downloading gapps-jb-20130812-signed.zip

Changelog:

20/03/2014 build:

-Add FM radio.

-Add NFC.

-Fix native WiFi AP.

-Fix VoIP.

-Fix some graphical issues (like white textures in google maps 6.x or strange smiley colors in hangouts).

-Fix lockscreen PIN layout.

-Latest CyanogenMod sources (including security bugfixes).

21/03/2014 build:

-Switch to bluedroid.

-Fix A2DP.

25/03/2014 build:

-Fix WiFi IP problem.

01/04/2014 build:

-Fix native camcorder (thnx @raiztblack).

-Fix offline charging.

07/04/2014 build:

-Fix MMS force-close.

Instalacja:

*Zainstaluj CWM

* zrób wipe`y

* Pobierz plik i wrzuć do telefonu.

* Wyłącz telefon, uruchom CWM Recovery (wszystkie fizyczne przyciski na raz).

* Wybierz install update from sd card

* Wybierz chose .zip. from sd card. (bądź internal, jeśli jest na wbudowanej pamięci).

* Wybierz pobraną paczkę, a potem yes.

* Reboot.

Wizualnie to to samo co CM10.1, więc nie zamieszczam skrinów.

Wrażenia? Stary, dobry CM10.1 w najlepszym wydaniu bez kombinowania. Płynność po wyustawianiu wszystkiego jak najbardziej ok, choć czasem system przylaguje, jak to 4.2 nieprojektowany pod tak słabe modele.. Filmy chodzą choć YT w HQ haczy jak diabli. Wydajność 3d jest ok, ale jest gorzej niż na CM9/Stocku. Warto pousuwać zbędne apki według tego tutka - http://forum.android.com.pl/f882/poradnik-co-moa-na-usunae-ae-z-cm-10-1-by-thewisp-lista-aplikacji-z-opisem-334294/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oj emqi, emqi, przez ciebie znowu muszę aktualizować listę :PP

btw. whitsecreen pojawił się w ostatnich buildach na kernelu 2.6... chociaż ja byłem szczęśliwym posiadaczem płyty głownej bez WS :P

Edytowane przez nawo266

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emqi

To lepiej już szykuj klawę, bo autor Blue Koi sportował kolejny rom :P

Also na tej wersji kernela rzekomo WS nie ma, no ale póki ktoś z wadliwą płytą nie sprawdzi jesteśmy skazani na obietnice developera. Sam bym sprawdził, no ale też jestem szczęśliwym posiadaczem dobrego egzemplarza :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qla123

Rom działa ładnie, bez zacięć. Nfc ładnie się komunikuje. Polceam dla wlascicieli telefonow z niewspieranym przez inneromy NFC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rapi26

Jeden z lepszych cm, wszystko działa, testowany 2gi tydzień jak narazie żadnych problemów cpu ustawionena 1190(powyżej na moim jest restart), antutu do 4600ptk(na stoku do 4100).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kuskov

Tu tez bardzo cicho gra radio niestety

Wysłane z mojego GT-S6500D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emqi

Sposób na zmniejszenie zużycia baterii w modelu bez NFC

Podczas używania tego romu na modelu GT-6500D rzuciło mi się w oczy wysokie zużycie baterii. Nawet, gdy zostawiałem telefon bezczynnie w ciągu godzin potrafił zjeść 10% baterii. Co prawda Cyjany pod tym względem zawsze mają problem, ale coś tu było ewidentnie nie halo. Jak się okazało - NFC jest domyślnie włączone, więć apka od nfc cały czas próbuje włączyć moduł, którego nasz model nie posiada. Z tego powodu telefon nie wchodził też w DS, gdy ekran był wyłączony.

Jako że nasz model nfc nie ma to i nie ma opcji, by ten proces wyłączyć, jednak mozna sobie bardzo prosto z tym poradzić:

1.Usuwamy apkę od nfc przez Titanium Backup/ wyrzucamy ją z system/app. Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę "nfc" :D

2. Mimo to apka uparcie będzie cały czas ew procesach systemowych, więc na wszelki wypadek polecam zrobić wszystkie wipy w recovery (łącznie z Dalvik). Ofc po tej czynności musimy od nowa skonfigurować rom.

Nie jest to jakieś wielkie odkrycie i zapewne większość samemu by na to wpadła, niemniej gdyby nie wiedział co tak żre baterię, to własnie tak może się tego pozbyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś pomysł co zrobić z kratkowaniem na YouTube ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emqi

Z tym już chyba nic nie zrobisz, bo to kwestia kernela czy tam sterowników. Przynajmniej tak twierdzą prokoksy pokroju thewhispa i erickasa, choćj a tam czuję że gdyby ktoś przysiadł nad tematem wystarczająco długo to by to rozwalił. A na razie... ja jakoś żyję z taką płynnością i tak jest o niebo lepiej niż na np. CM11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan
    Ma ktoś pomysł co zrobić z kratkowaniem na YouTube ?

Tak, ja mam. Zainstaluj OG YouTube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi