Skocz do zawartości
likon

nie działa przycisk włączania/wyłączania

Rekomendowane odpowiedzi

likon

Witam jestem nowy na forum, jakiś czas temu wgrałem przez odina root androida 2.3.6 wszystko dobrze tylko jest jeden problem nie działa przycisk wyłączania i włączania a co za tym idzie nie mogę zablokować telefonu. Telefon włącza się automatycznie po włożeniu baterii. Pytanie: jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Wgraj ROM jeszcze raz używając Odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Tak samo ja miałem nawet nie pomagała instalacja innych rom'ów CM. Oddałem na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekiii

Nie bardzo w takim razie rozumiem ten problem. Ten przycisk działał zanim wgrałeś tego softa przez Odina czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    likon

Przycisk działał przed wgraniem. Za pomocą jego mogę także wejść do android system recovery itp a jak jest normalnie włączony telefon to nic nie reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wgraj przez odin starszy wieloplikowy rom z androidem 2.2, na nim sprawdź czy problem ustąpił, a potem możesz już wgrać z powrotem 2.3.6 czy co tam chcesz.

PS. Spróbuj innych sposobów wgrywania roota, można wgrać go na wiele sposobów recovery, 'Kingo Android ROOT' itp, przy niektórych praktycznie bez wyłączania telefonu. Bynajmniej ja nie kojarzę bym wgrywał na i5510 superuser'a przez Odin :| Więc raczej to mało popularny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że to wada bardziej sprzętowa niż softu, też mam problemy z tym powerem, aktualnie niby działa, przez jakiś czas była taka sama sytuacja jak u autora tematu (przycisk nie działał, telefon włączał się samoczynnie po wlozeniu baterii), a czasem miewałem sytuację taką, że nawet nie wcisnąłem przycisku power, lecz przytrzymałem tam lekko palcem i telefon potrafił pokazać menu power albo się zresetowac. Kolega miał również i5510 i tą ostatnia sytuację przez dłuższy czas, niestety nie miał gwarancji. Najlepiej po prostu oddać telefon do serwisu, ewentualnie jakaś aplikacja do blokady ekranu czy ustawienie czasu aktywności ekranu na 15 sek, jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz go wysłać w celu naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    likon

Dzięki wszystkim za wpisy, do serwisu nie opłaca się już go dawać, także trzeba kupić nowy telefon lub poczekać aż się skończy umowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi