Skocz do zawartości
ania92

Galaxy tab3 10.1 samoistne się rozjasnia i przyciemnia

Rekomendowane odpowiedzi

ania92

Witam

Mam problem z moim tabletem, od jakiegos czasu zauwazylam ze samoistnie zmienia sie jasnosc wyswietlacza.

Nastepuje to dosyc czesto, lecz nie trwa to zbyt dlugo. Czym moze byc to spowodowane? Czy mozna to zmienic czy tablet wymaga naprawy?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Masz pewnie ustawione automatyczne ustawianie jasności :) ściągnij palcem z góry belkę i odznacz auto oraz ustaw jak Ci pasuje ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ania92

Zapomnialam dodac ze to juz zmienilam i wykluczam to jako przyczynę. Oszednosc energii tez wylaczylam bo dowiedzialam sie ze to tez moze byc przyczyna ale to nic nie zmienilo wiec o co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

a to trzeba było tak od razu wszystko opisać bo to zmienia postać rzeczy ... zanim zrzucimy coś na hardware zajmijmy się softem (jak mawiali starożytni górale ;) ) ... jaką wersję softu masz aktualnie ? wgraj najnowszą , przywróć taba do ustawień fabrycznych i zobacz jak wygląda problem po tych operacjach ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ania92

To co piszę może być trochę chaotyczne, ale jestem zielona w tych tematach;) Ostatnio mialam jakąś aktualizację i obecnie mam 4.2.2. czy ta aktualizacja mogła to spowodować? Jest to praktycznie nowy tablet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

no dobrze, wybaczamy ;) więc zaczynamy:

- wersję znajdziesz w ustawieniach/informacje o urządzeniu i nie chodzi bynajmniej o wersję Antka ale o wersję romu którą masz na samym dole

- pisząc o jakimś problemie zawsze podawaj zainstalowaną aktualna wersję na tablecie bo po tym możemy się zorientować jaką wersję masz swojego urządzenia (z wifi, z 3G, z LTE lub bez) a to bardzo ważne

- aktualna czysta, niebrandowana wersja, czyli prosto od samsunga dla P5200 (dla TAB 3 10.1 z WIFI i 3G) to: P5200XXUANB4 (ja taką mam choć trochę zmodyfikowaną po roocie) i przynajmniej ja nie zauważyłem takich problemów a dla innych zobacz w tym wątku

- jeśli masz inną wersję np brandowaną od operatora to pierwszym krokiem (standardowym i zalecanym zawsze w przypadku problemów) jest przywrócenie ustawień fabrycznych i sprawdzenie czy dalej to występuje

- pamiętaj że aktualizacje mogą ale nie muszą polepszyć działanie a nawet potrafią coś zwalić dlatego ważne jest zawsze upewnienie się czy to wina aktualizacji/nowego romu czy wina gryzących się ustawień z poprzedniego a to tylko załatwi przywrócenie do ustawień fabrycznych

- aktualizacje najlepiej robić za pomocą ODINa bo np KIES samsungowy potrafi coś skopać a jeśli już to użyj aktualizacji przez OTA (z telefonu) bo przeważnie pobierane są tylko zmiany zamiast całego ROMu (tutaj też zalecany full wipe by sie ROM "ułożył" po zmianach na czysto)

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ania92

Ok. Więc jest to tablet samsung galaxy tab3 10.1 z wifi. A to na samym dole ;) to P5210XXUANB4. No wlasnie nie zawsze aktualizacja pomoze, a ja niestety sie nie znam i aktualizuje bo mysle ze to polepszy, no coz spróbuję przywrocic ustawienia fabryczne i zobaczymy czy to cos zmieni. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam ten sam problem co ania92 i ciekaw jestem czy sobie poradzila z problemem. Mam galaxy tab 3 p5200 niebrandowany i android 4.2.2. Ekran samoczynnie sam sie przyciemni by po chwili wrocic do stanu pierwotnego. Przywrocilem ustawienia fabryczne i nic. Pomozcie co z tym fantem zrobic. Czy oddac na gwarancje? Choc watpie ze oni cos z tym zrobia

---------- Post dołączono o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Ania czy poradzilas sobie z problemem?

---------- Post dołączono o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Przepaszam ale podaje wersje roomu JDQ39.P5200XXUANB4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też takie coś zauważyłem w moim tabie WiFi. Nie mam ani auto, ani oszczędności energii. To zdarza się bardzo często.. Help!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też to mam :P Widocznie jest to w wiekszości ale co z tym zrobić?

Tapnięte z mojego S Advance

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi