Skocz do zawartości
McKonrad

rom [4.4.4] CyanogenMod 11 [FreeXperia Project]

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie wygląda i działa bardzo dobrze, jednak mam kilka zastrzeżeń np. do aplikacji aparatu. Wolałem Cyber-Shota na 1.14. Aplikacje multimedialne ze stocka też jakoś bardziej do mnie przemawiają. Można jakoś podmienić te aplikację w tym sofcie? I dlaczego po zainstalowaniu softa zmienia się kernel? Gdy próbuję ponownie zainstalować ThunderZap'a, telefon się ucegla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie działa thunderzap, bo cm11 wymaga innego kernela. Kernel jest flashowany wraz z romem.

Sent from my Nexus 7

Edytowane przez Raciborski
    Regulamin pkt. 4.6 Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vuko

Sugarun No to się ciesz że telefon w ogóle chciał wstać. Nigdy nie powinno się flashować niekompatybilnych kerneli bo to jedna z najszybszych metod na całkowite uwalenie telefonu a wtedy tylko serwis.

Póki co jest tylko kernel w paczce CM11 a wraz z czasem inni developerzy zrobią swoje kernele na podstawie CAF.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat jest po prostu beznadziejny, później będę próbował aplikacji od Google, może ona będzie lepsza. Co do odtwarzacza muzyki spróbuj PowerAMP, a jeśli chodzi o galerię polecam QuickPic. Do filmów kiedyś nieźle spisywał się MX Video Player, dawno go nie używałem więc się nie wypowiem jak teraz tam jest ;)

Wysłane z Xperia L CM11 przy użyciu SwiftKey + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sugarun No to się ciesz że telefon w ogóle chciał wstać. Nigdy nie powinno się flashować niekompatybilnych kerneli bo to jedna z najszybszych metod na całkowite uwalenie telefonu a wtedy tylko serwis.

Póki co jest tylko kernel w paczce CM11 a wraz z czasem inni developerzy zrobią swoje kernele na podstawie CAF.

Flashując kernel niewspółdziałający z romem (romem, nie telefonem) nie ucegla się telefonu - po prostu się rom nie uruchomi. Wystarczy później sflashować z cwm/fastboot/flashtool właściwy kernel.

Co ciekawe u mnie MX Player się po prostu wywala - spróbuję zainstalować go jeszcze raz bo przywróciłem go z TB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W GP jest kilka alternatywnych odtwarzaczy filmów więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja po prostu nie oglądam filmów na XL więc jak na razie nie potrzebuję. Chociaż muszę przyznać, że gdyby na CM była aplikacja aparatu od Sony to byłoby świetnie ;)

Po kilku godzinach poza tym mogę stwierdzić, że rom jest dość szybki, wszystkie używane aplikacje przeze mnie działają bezproblemowo, aczkolwiek czuć że rom może być jeszcze szybszy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leo20

Ja zauważyłem bug z Deep Sleep, czasami telefon przechodzi w głęboki sen a czasami nie,pomaga restart, przez noc bateria mi spadła z ok. 80% do 18% , poza tym interfejs jest płynniejszy, nie przycina się tak często jak w Aospa 4, ale aospa jest szybszy według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi :) Jeśli chodzi o mój błąd z wgraniem ThunderZap'a, to zmylił wpis autora pod ostatnią aktualizacją, ponieważ było napisane: Added compatibility to CM11-M4.

A jeśli chodzi o aplikacje multimedialne, to po prostu Walkman i Album od Sony najbardziej przypadły mi do gustu i byłoby bardzo miło, gdyby udało się wrzucić tę paczkę do CM11. Póki co, wrócę do do stocka z racji tego iż robię dość dużo zdjęć telefonem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do deep sleep u mnie nie zauważyłem problemu, przez noc spadło 2% baterii i mam nadzieję dalej będzie tak powoli schodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GPS dalej nie działa dobrze. Odswierza się co kilkanaście sekund bo korzysta z Wi-Fi i sieci

Wysłano za pomocą TapTalk z NOKII 3310

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi