Skocz do zawartości
dkozlows

[HOW-TO] Wykrywanie roamingu Play -> Plus w custom romach

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązałem problem z roamingiem krajowym który nie dawał mi spokoju.

Trzeba w pliku mmins_telephony.cfg zmienić parametr :

SERVICE_PROVIDER_NAME_DISPLAY_AVAILABLE = 01

na

SERVICE_PROVIDER_NAME_DISPLAY_AVAILABLE = 00

Polecam się :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pelna sciezka:

/system/etc/motorola/comm_drv/mmins_telephony.cfg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O co w ogóle chodzi z tym roamingiem Play-Plus? Mam tel wzięty w Playu, a nr w Erze. Też to mnie dotyczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tweek

play korzysta z nadajników plusa, dane z pakietów internetowych Playa są naliczane tylko w obrębie ich sieci więc jak jesteś w erze to cię to nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ladnie gratulacje :) czyli widac szukalem problemu w zlych plikach (sugerowalem sie rozwiazaniem podobnego problemu w modyfikowanym romie dla HTC podanym na XDA)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubix

Niestety, na '(CM7) Iceandfire v1.9 (18-kw-2011)' po zmianie wszystko super, wykrywa że roaming. Jednakże wszystko do czasu - po restarcie znowu nic. Mimo że wartość jest ustawiona na '00'. Zmieniłem na '01', restart, znowu '00', restart i... nie działa. Nic nie dają zmiany w jedną czy drugą stronę, jeżeli chodzi o ikonkę roamingu. Tylko za pierwszym razem zadziałało, do restartu. Czy ktoś jeszcze tak ma?

Jedno co muszę przyznać że działa bez zarzutu - przy wybieraniu operatora Plus to 'Plus' a Play to 'Play', czyli jak powinno być ;] Co jednak nie wpływa na wyświetlanie nazwy operatora na pasku statusu po rozwinięciu, czy na blokadzie ekranu. Aha, jak wracam do '01' to w wyborze operatora znowu podwójny 'PLAY' jest ;] Czyli to na 100% działa.

Wygląda na to, że problem jest gdzieś jeszcze. Telefon rozpoznaje przy wyborze, ale potem jakiś wpis decyduje o tym, że to nadal dla niego 'PLAY'.

BTW Ja, aby wiedzieć z jakiej sieci korzystam, używam programu 'phono'. Ma on opcje wyświetlania na pasku statusu ikonki z logo operatora sieci, z której korzystamy :) Więc jak widzę images?q=tbn:ANd9GcRrC6m1ivZyK29oCLyMpWNO5FoZnGoKhzgTOiL0vYLboC8L12Nr to wiem że to Plus, a jak images?q=tbn:ANd9GcR6A6-vtatZpXETbONSE1-jcfVabIvTs6ZWKDoFyV3cOYrqwz9F, to Play :)

phono na appbrain

phono na markecie

Enjoy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Loon

Czy do tej poprawki telefon musi być zrootowany? Da sie to jakos inaczej zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

@kubix: sprawdz czy masz w opcjach bezprzewodowych odznaczone "national data roaming"

u mnie na froyomod fix pomógł, więc tylko u ciebie jest jakiś problem.

@up: a po co tobie to, jak nie masz roota to nie masz custom romu, czyli wszystko powinno grać i fixa nie trzeba ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Loon

@up: a po co tobie to, jak nie masz roota to nie masz custom romu, czyli wszystko powinno grać i fixa nie trzeba ??

A widzisz, myslalem, ze to moze troche lepiej rozwiązuje problem zasięgu w Play, czyli jakoś niweluje sytuacje kiedy 5 km od Warszawy trace Play i ponownie Play wlacza mi sie dopiero w okolicy Płocka :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubix
    @kubix: sprawdz czy masz w opcjach bezprzewodowych odznaczone "national data roaming"

No tak, było zaznaczone. Teraz tylko muszę się zastanowić dlaczego, ja nie zaznaczałem...^^ Ale nie będę tym off'u robił.

Dzięki, działa, potwierdzam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi