Skocz do zawartości
dkozlows

[HOW-TO] Wykrywanie roamingu Play -> Plus w custom romach

Rekomendowane odpowiedzi

....Wygląda na to, że problem jest gdzieś jeszcze. Telefon rozpoznaje przy wyborze, ale potem jakiś wpis decyduje o tym, że to nadal dla niego 'PLAY'.

To może jeszcze raz powoli wszystko wytłumaczę, bo widzę że sporo jest z tym problemów :

- zmiana parametru SERVICE_PROVIDER_NAME_DISPLAY_AVAILABLE na wartość 00, powoduje że wykrywany jest roaming PLAY->PLUS i zamiast wpisów :

D/RILJ ( 1755): [0139]< QUERY_AVAILABLE_NETWORKS [NetworkInfo PLAY/PLAY/2600

6/CURRENT, NetworkInfo PLAY/PLAY/26001/AVAILABLE, NetworkInfo POL-17/POL-17/2601

7/AVAILABLE, NetworkInfo Orange PL/Orange PL/26003/FORBIDDEN, NetworkInfo Era/Er

a/26002/FORBIDDEN]

mamy :

D/RILJ ( 1760): [0153]< QUERY_AVAILABLE_NETWORKS [NetworkInfo Play/Play/2600

6/CURRENT, NetworkInfo Plus/Plus/26001/AVAILABLE, NetworkInfo POL-17/POL-17/2601

7/AVAILABLE, NetworkInfo Orange PL/Orange PL/26003/FORBIDDEN, NetworkInfo Era/Er

a/26002/FORBIDDEN]

- Brak pokazywania na pasku ikonki roamingu, wynika z ustawień parametru National Roaming Data (NDR), który tak został zaprojektowany. Dodać należy że w oficjalnych ROM'ach nie ma jeszcze rozwiązania dotyczącego roamingu krajowego. W tej chwili po prostu pod uwagę brana jest wartość MCC przy zmieniającej się wartości MNC.

Wyjściem z tego jest wyłączeniu NDR i włączenie tylko opcji "Dane w Roamingu". Ma to jedną wadę jeżeli ktoś mieszka blisko granicy, to może załapać się na dane z sieci z zagranicy (inne MCC).

- Brak pokazywania informacji o sieci tak jak to jest w stockowym Froyo PLAY|Plus nie jest błędem. Wręcz przeciwnie, w stockowym Froyo jest to błąd że taki napis widnieje, ponieważ zgodnie z normą TS 51.011 ( 3GPP specification: 51.011 ), o pokazywaniu takiego wpisu powinna decydować konfiguracja SIM Card. Bug Froyo został opisany tutaj :

android.git.kernel.org Git - platform/frameworks/base.git/commitdiff

- W wersji 7.0.1 kabaldan na moją prośbę wprowadził zmianę :

https://github.com/nadlabak/android_frameworks_base/commit/e152b9e91fa3e90be2ea2817f11f432c887c47fd

która powoduje wymuszenie pokazywania PLMN, czyli będzie tak jak w Froyo. Po analizie doszliśmy do wniosku że jest to błąd bo będzie to odstępstwo od normy TS 51.011.

- W związku z powyższym w nowych wersjach planowana jest opcja w ustawienia CM (oficjalnej też), dotycząca wymuszenia pokazywania PLMN i dodatkowo wymuszenia pokazywania ikonki R dla krajowego roamingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam wrazenie ze problem nie jest do konca rozwiazany, po zaaplikowaniu wyzej omawianego fixa widze zarowno Play jak i Plus ALE nie zawsze jestem sie w stanie przelaczyc na siec Plusa.

Co ciekawe zalezy to od miejca, tam gdzie mieszkam nie jestem w stanie recznie wymusic aby telefon zarejstrowal sie w Plusie, dodatkowo podczas rejestracji pojawia sie ikonka R i odpowiedz telefonu po dluzszej chwili ze nie mozna sie zarejstrowac w sieci a nastepnie telefon przelacza sie sam na Play.

Jakis tydzien temu przez pare dni przebywalem w zupelnie innej czesci kraju i nie bylo zadnych problemow z recznym przelaczanie sie na Plusa.

Nastepna dziwna sprawa to w pewnych momentach telefon jednak sam jest w stanie przelaczyc sie na siec Plusa i zgodnie z oczekiwaniami nie ma ikonki R.

Oczywiscie mam zaznaczona transmisje w obu roamingach.

Tak sie zastanawiam czy na takie zachowanie telefonu nie ma wplywu sama siec Play ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

to co piszesz to z moich doświadczeń problem samego zasięgu. Często mam różne akcje z tym przełączaniem, czasami też mam błąd i nie pokazuje mi sieci. To nie jest związane z fixem, prędzej już z romami, lub kiepskim wyszukiwaniem sieci przez motkę (mam wrażenie że jest to wolne często i są różne dziwne sprawy z tym, zwłaszcza na granicy zasięgu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle ze tam gdzie mieszkam zasieg Plusa jest duzo lepszy niz Playa - dlatego tez wolalbym 'jechac' na Plusie bo mi mniej baterii zje ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

to włącz tryb gdzie masz lepszy zasięg (2G lub 3G), i kliknij w operatora Plus w ustawieniach. Innej opcji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokladnie tak robie i telefon nie rejestruje sie tak jak opisalem wyzej.

Dzisiaj akurat jestem w zupelnie innej czesci kraju i nie mam problemow z rejestracja w Plusie, tak ze wyglada na to ze cos Play z Plusem 'namieszali' w mojej okolicy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie mam zaznaczona transmisje w obu roamingach.

Tak sie zastanawiam czy na takie zachowanie telefonu nie ma wplywu sama siec Play ...

Nie ma sensu miec obu roamingow wlaczonych jezeli nie wyjezdzasz po za kraj. Ponadto zeby wyszukac i przelaczyc sie do innej sieci nalezy odznaczyc najpierw transmisje danych, wyszukac, przelaczyc i dopiero wlaczyc transmisje danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli juz moge sie przelaczac pomiedzy sieciami to nie ma zadnego znaczenia czy transmisja danych jest wlaczona czy nie.

Oczywiscie w domu sprawdzalem zarowno z wlaczona i z wylaczona - nie ma znaczenia, telefon nie moze sie zarejestrowac w Plusie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aruba

Ja jako użytkownik zaczynający przygodę z androidem mam pytanie, jakim sposobem dostać się do tego pliku gdzei trzeba zmienic wartość ? Jakim programem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

root explorer

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi