Skocz do zawartości
dkozlows

[HOW-TO] Wykrywanie roamingu Play -> Plus w custom romach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako użytkownik zaczynający przygodę z androidem mam pytanie, jakim sposobem dostać się do tego pliku gdzei trzeba zmienic wartość ? Jakim programem ?

- Root Explorer

- Terminal Emulator

A w przypadku CM7, nie ma potrzeby już nic robić ze względu na poprawki w wersji 7.01 oraz nowe opcje w CM 7.1 :

Gerrit Code Review

Gerrit Code Review

Dodana została opcja w dzięki której można wymusić pokazywanie PLMN.

Ustawienia CyanogenMod -> Interfejs -> Status bar tweaks -> Force PLMN display

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na MIUI 1.5.13 działa wyśmienicie, widać R nad znakiem sygnału i pisze ładnie Plus po lewej strony paska:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DrNO

od razu zaaplikowalem jako mod do romu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Na najnowszych cm7 i miui jest to chyba zaaplikowane w standardzie przez nadlabaka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na najnowszych cm7 i miui jest to chyba zaaplikowane w standardzie przez nadlabaka.

Tak jest, bez ingerencji w opcje i ustawiania czegokolwiek telefon widzi Play w Operatorach na CM7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy najnowszy FroyoMOD 2.8 ma to poprawione tak aby było widać R gdy się zaloguje w Plusie? W oficjalnym Froyo ladnie mi widać R przy zasiegu, a po rozwinieciu gornego paska widać Plus -> Play, czy tak samo jest w FroyoMOD 2.8?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy najnowszy FroyoMOD 2.8 ma to poprawione tak aby było widać R gdy się zaloguje w Plusie? W oficjalnym Froyo ladnie mi widać R przy zasiegu, a po rozwinieciu gornego paska widać Plus -> Play, czy tak samo jest w FroyoMOD 2.8?

Nie jest zaaplikowane, trzeba niestety z ręki to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się coś zrobić, żeby telefon nie zmieniał co chwilę nadajników?

Telefon leży w jednym miejscu na szafce i ma pełny zasięg PLAY (czasem jedną kreskę mniej), a po chwili cały zasięg znika, aby przełączyć się na nadajniki Plusa. I tak na zmianę.

Przez to, bardzo często nie mam zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Froyomoda 2.9.0 i telefon w playu czy powinienem przeprowadzic ta operacje z pierwszego posta? Opowie mi ktos jasno co dzieki temu uzyskam? Dzieki z gory za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Da się coś zrobić, żeby telefon nie zmieniał co chwilę nadajników?

Telefon leży w jednym miejscu na szafce i ma pełny zasięg PLAY (czasem jedną kreskę mniej), a po chwili cały zasięg znika, aby przełączyć się na nadajniki Plusa. I tak na zmianę.

Przez to, bardzo często nie mam zasięgu.

U mnie to samo, szczególnie przed pogodą burzową, w trakcie i po deszczach/burzach. Nie wiem czy to Play coś odwala, czy to wina romów. Chociaż na drugim telefonie z Playa (z stockowym Andkiem 2.1, Moto Flipout) też się takie cyrki dzieją.

Możesz w Ustawienia > Sieci zwykle i bezprzewodowe > Sieci komórkowe > kliknąć na Play (wybrać ręcznie sieć) i wtedy telefon będzie się łączył tylko z Playem, o ile będzie dostępny.

---------- Post dołączono o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Mam Froyomoda 2.9.0 i telefon w playu czy powinienem przeprowadzic ta operacje z pierwszego posta? Opowie mi ktos jasno co dzieki temu uzyskam? Dzieki z gory za odpowiedz.

Chyba FroyoMod nie ma tej opcji. Bodajże dkozlows nakłonił tylko Nadlabaka do wrzucenia tego do CyanogenModa, z nikim innym nie rozmawiał.

Zaaplikowanie tej opcji powoduje, że w Ustawienia > Sieci zwykle i bezprzewodowe > Sieci komórkowe widzimy sieci Play i Plus oddzielnie. Bez tej opcji, obie sieci widnieją jako PLAY (prawdopodobnie z powodu dzierżawy przez Playa nadajników Plusa). Powoduje to problemy z pakietową transmisją danych - w Playu jak masz wykupiony pakiet internetowy to jest on brany pod uwagę tylko na nadajnikach Playa, jeśli łączysz się z internetem przez nadajnik Plusa to pobiera Ci za pakiety normalne opłaty wg cennika - można się nadziać i narazić na niechciane koszta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi