Skocz do zawartości
dkozlows

[HOW-TO] Wykrywanie roamingu Play -> Plus w custom romach

Rekomendowane odpowiedzi

Zaaplikowanie tej opcji powoduje, że w Ustawienia > Sieci zwykle i bezprzewodowe > Sieci komórkowe widzimy sieci Play i Plus oddzielnie. Bez tej opcji, obie sieci widnieją jako PLAY (prawdopodobnie z powodu dzierżawy przez Playa nadajników Plusa). Powoduje to problemy z pakietową transmisją danych - w Playu jak masz wykupiony pakiet internetowy to jest on brany pod uwagę tylko na nadajnikach Playa, jeśli łączysz się z internetem przez nadajnik Plusa to pobiera Ci za pakiety normalne opłaty wg cennika - można się nadziać i narazić na niechciane koszta.

Ale to chyba dotyczy starszych abonamentow? Tzn ja bralem abo pare miesiecy temu i z tego co kojarze juz w tym abonamecie juz nie ma roznicy na jakich nadajnikach korzytasz z pakietu danych.... dobrze kojarze? moze to ktos potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ale to chyba dotyczy starszych abonamentow? Tzn ja bralem abo pare miesiecy temu i z tego co kojarze juz w tym abonamecie juz nie ma roznicy na jakich nadajnikach korzytasz z pakietu danych.... dobrze kojarze? moze to ktos potwierdzic?

Tak masz rację, ale jednak czasem miło wiedzieć czy jesteś na nadajnika PLUS czy PLAY.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja PHONO godna polecenia dla każdego androida ;) zwłaszcza dla abonentów PLAY, gdzie wiadomo że sygnał goni po róznych nadajnikach ;) teraz przynajmniej wiem kiedy jestem na Play a kiedy na Plus ;) ponadto aplikacja PHONO jest bardzo fajnie konfiguralna i bardzo ciekawie prezentuje się jako widget na ekranie głównym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi