Skocz do zawartości
luki14511

Telefon zacina się,zamula,opóźnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim lg l9. Gdy włączę telefon, uruchomię facebooka, messengera i będę korzystał z firefoxa telefon po prostu jest nie do użytkowania. Gdy chcę go odblokować, reaguje dopiero po kilku sekundach. Tak samo jest w przypadku gdy chcę wejść do menu, przełączyć ekrany, zadzwonić do kogoś. Telefon dla mnie jest nie do użytku. Wysłałem go w czerwcu do serwisu. Dostałem odpowiedź, że źle zamykam aplikacje. Został zrobiony restart. Ale to jest jakaś kpina. Kolega ma identyczny telefon, ma straszny burdel na nim a chodzi mu jak nigdy. Kontaktowałem się ponownie z LG. Powiedzieli, że to na pewno jest problem z oprogramowaniem. To jaki jest sens wysyłać telefon na 2 tygodnie skoro i tak zrobią reseta a będzie to samo. Nie wiem co teraz zrobić. Może miał ktoś podobny problem i sam go jakoś rozwiązał ? Dodam, że telefon nie jest jakoś zapchany. Na telefonie mam do wykorzystania jeszcze 1,6gb. Najgorsze jest to, że czasami chodzi dobrze a czasami jest nie do zniesienia. Chciałem nagrać filmik z pracą telefonu to jak na złość zaczął chodzić dobrze. Już nie mam pojęcia co robić. Powoli zastanawiam się nad wymianą na jakiś inny :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Enil

Wyłącz synchronizacje, nfc itd. Pousuwaj wszystkie aplikacje których nie używasz, zmień firefoxa na np. Boat Browser. Nie używaj żadnych programów typu Taskkiller itd, ani tego widżeta na oczyszczanie z ramu bo to tylko pogarsza stan. Zaktualizuj soft na v20l no i to wszystko co mi przychodzi na myśl.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersje mam P76020i-EUR-XX. Jak mam ją zmienić ? Żadnej synchronizacji nie używam. Zmienię na tą przeglądarkę co napisałeś i zobaczymy. Podpowiedz mi jedynie jak mam zmienić ten soft. Sory, ale jestem zielony w tych sprawach ;/

Notatka od Moderatora: suszpl
    wykrzyk.png Tourtiale są na forum, wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

apka facebooka to akurat jeden wielki zamulacz, tak jak i zbędne na androidzie antywirusy.

Dodatkowo jeśli masz dużo aplikacji działających w tle, to też powoduje spadek szybkości działania. Pozatym był robiony hard reset po zmianie oprogramowania? Nie powiem że by nie zaszkodził, najlepiej jakbyś zrobił filmik jak muli, wtedy może coś można by wywnioskować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up.

Właśnie nagrałem filmik. Tylko nie widać aż takiego mulenia jak zazwyczaj jest. Zauważyłem, że gdy wyłączę wi-fi telefon w miarę normalnie chodzi. Kurde jak na złość musi być tak, że jak chcę nagrać filmik to chodzi dobrze. Nie wiem od czego to zależy. Czasem jest tak, że telefon jest nie do użytku a czasem chodzi dobrze :o

Wieczorem go wrzucę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Enil

Coś ci się cały czas synchronizuje jeżeli po wyłączeniu WI-FI działa lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w ustawieniach>synchronizacja nic nie ma o tym, to może być coś jeszcze na rzeczy ? Kontaktów ani z fb ani z facebooka nie mam zsynchronizowanych. Także nie wiem o co chodzi

Kurna no z tym wi-fi to może być tylko taki wymysł. Tak jak już wspomniałem, on chodzi czasem bardzo dobrze a czasami muli, że szok. Kolejnym moim wymysłem może być to, że czasem jak naładuje tel. na 100% to się tnie a czasami nie. Już chyba nigdy nie kupię LG. Zawiodłem się

---------- Post dołączono o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

to tylko namiastka tego jak wkurzajacy jest ten telefon. Ten filmik nie pokazuje wszystkich umiejetnosci zacinanie sie mojego telefonu.

---------- Post dołączono o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Pomoże mi ktoś? Doradzi coś? :<

Edytowane przez luki14511

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ci powiem ze masakra, z tego co widze to dosc wkurzajacy telefon, ale w tle dziala fejs, jak dziala to pewnie sie laczy nonstop, pozatym jeszcze apka w ktorej grzebiesz idzie nonstop w tle, a na dodatek sklep play widze ze dziala, jakby to wszystko wylaczyc napewno bylo by lepiej, chociazby fejsa na poczatek. Masz sporo apek fajnie jakbys pokazal managera zadan co tam dziala nonstop i ile bierze, co idzie w tle i ile ramu jest, bo pewnie zamulaczy typu fejs, sklep play ktory moze sie aktualizuje itd do tego uslugi googla widze ze sa to pewnie jeszcze jakies zamulacze i efekt jak widac. U mnie tez byl spadek wydajnosci jak tylko fon mial dostep do neta ale wiele potem wylaczylem, greenify sporo robi, brak synchronizacji i apek samo dzialajacych i teraz spadku nie ma. Chodzi jak powinien, a u Ciebie muli bo ma co mulic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ABU44

NA Twoim miejscu wgrałbym jeszcze raz czysty ROM np V20L (jest dobry) i sprawdził jak jest na czystym oprogramowaniu.

Potem root i wywalenie niepotrzebnych apek. I znowu sprawdzenie jak jest.

I dopiero potem instalowanie po kolei dodatkowego oprogramowania i sprawdzanie co się dzieje.

Bo tak to niestety niedużo da się powiedzieć.

Dodam, że nie chodzi o "zapchany" telefon.

Chodzi o ilość aplikacji uruchomionych w danym momencie.

Tel. nie jest cudem, nie ma ogromnej pamięci RAM i zniesie niezbyt duże obciążenie aplikacjami pracującymi równocześnie.

Edytowane przez ABU44

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi