Skocz do zawartości
luki14511

Telefon zacina się,zamula,opóźnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że dzieje się tak po ładowaniu baterii

i tu chyba trzeba szukać problemu. Jednak nie wiem jakiego... Postawiłbym na throttling procesora, bo ładując telefon i temperatura rośnie, jednak throttling naszego telefonu raczej nie dotyczy, nigdy nie uświadczyłem, więc nic mi nie pasi.

Może wgraj jakiś program którym zobaczysz temperaturę baterii, bądź poszukaj gdzieś w ustawieniach też się pokazuje i napisz jaką masz jak telefon zaczyna robić takie lagi i poczekaj, sprawdzaj, czy temp spada, rośnie, czy się utrzymuje i zobacz jaka temp jest normalnie. Bo może coś masz uszkodzone i grzeje się nadmiernie przez co go zwalnia. Co prawda nie spotykany problem w L9, ale już kilka osób ma podobne problemy, więc może jakieś wadliwe sztuki macie, bądź uszkodzone. Trzeba obserwować i szukać przyczyny, bo jakaś być musi, innej opcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy masz silikonową obudowę na telefonie?

Zainstaluj tą appkę, monitoruje m.in. baterię i aplikacje:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eolwral.osmonitor&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie, nie mam. Ok sprawdzę i dam znać.

Bateria:

Jakość- dobra

Technologia- Li-ion

Pojemność- 98%

Napięcie- 4201mV

Temperatura- 27,1 C

Status- rozładowywanie

Tak to mniej więcej wygląda. W tej chwili telefon się nie zacina. Zobaczymy co się będzie działo na dniach.

Z procesami wygląda w miarę normalnie. Zużyciu CPU w większości procesów wynosi 0. Także czas pokaże.

Edytowane przez luki14511

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też miałem taki sam problem w tym tygodniu, często ładowałem telefon i po odpięciu od ładowarki strasznie mulił-ekran blokowania lagował, przełączanie między aplikacjami trwało wieki. Wgrałem sobie nowe lgsystemui i problem w dziwny sposób sie rozwiązał.

TapatalkPRO 4.6.2/LG L9 P760/Swiftkey

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może to jakaś bolączka V20o? Chociaż wtedy więcej ludzi by pisało...

Spróbuj jeszcze tego:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm&hl=pl

Oczywiście słyszałem, że pełna wersja potrafi o wiele więcej, i ktoś kiedyś mówił, że można znaleźć ją na internecie - ja Ci linka nie podam z wiadomych "prawnych" powodów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Razie telefon zaczął chodzić lepiej po usunięciu tych plików programem. Chyba, że to efekt placebo. Zobaczymy jak to będzie jutro. Dzisiaj napięcie baterii było 3800 a w dniu robienia testu 4200.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z baterią to normalne, przy pełnym naładowaniu ma większe napięcie niż przy rozładowywaniu, dlatego jeśli zostanie Ci 1-2%, to pewnie ujrzysz liczbę ok. 3300 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra. To w czym tkwi problem. Telefon chodzi jak chce. Raz laguje raz nie. Już nie wiem co mogę z nim zrobić.Jak się zdenerwuję to pójdę wymienić go za galaxy s2 bo już nie wytrzymuję. Potrzebuję telefonu, który będzie chodził płynnie a nie że uruchomienie "telefonu" żeby do kogoś zadzwonić trwa 5sekund

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro greenify z rootem nic nie dał, bateria się nie przegrzewa ani zbyt szybko nie rozładowuje, to ja już sam nie wiem. Może zmiana softu na jakiś niestockowy? Albo chociaż zmiana samego kernela?

Kiedyś używałem tej appki:

http://adf.ly/p3Amj

Jeśli masz roota, to możesz w niej dużo rzeczy poustawiać, m.in. taktowanie procesora, napięcie i inne bajery. Spróbuj "odpicować" rom, jeśli to Ci nic nie da, to chyba zostaje inne oprogramowanie, bo w serwisie i tak Ci tego nie zrobią, a pewnie przy grzebaniu jeszcze coś spartolą (Mława).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde no, wiem że samemu dużo można. Ale skoro płacę za telefeon, niemało, to czegoś wymagam. Chociaż żeby płynnie chodził. Czy to aż tak dużo? Stare htc chodzi lepiej. Nie ukrywam, bardzo się zawiodłem na lg. To był chyba mój pierwszy i ostatni telefon tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi