Skocz do zawartości
luki14511

Telefon zacina się,zamula,opóźnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak wygrywasz nowy rom, bo często bywa tak, że się nowy nakłada na stary i pamięć użytkownika zostaje bez zmian. Co do apek fejs często robi psikusy. GG również może powodować zaburzenia systemu. Jest taka apka ram manager pro, kosztuje parę złotych, no i potrzebuje roota, no ale jak sama nazwa wskazuje optymalizuje zasoby telefonu profesjonalnie (nie jest to żaden killler). Instaluję ją w każdym telefonie i każdy dostaje pożądnego kopa. Jeśli wyłączasz apki przyciskiem home to jest szansa, że wiele z nich pracuje nadal w tle, więc lepiej apki wyłączać skuteczniej przyciskiem wstecz.

Wysyłane z mojego GT-I9105P za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez waldini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widze różnicy jak zainstalowałem tego ram manager pro, chociaaż może troszkę, ale nadal lagują aplikacje, typu faceobok, chrome niekiedy to trzeba nawet z minuta czekać. Nie mam podlaczonej karty sd, czyscilem programami typu ccleaner, cleaner i nic. Nie wiem co to może byc, dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie ustawienia zastosowałeś w ram manager pro? Rozumiem, że bez fb trudno się obyć ale chociaż na jeden dzień go odinstaluj i sprawdź jak telefon śmiga, są też w markecie lepsze przeglądarki internetowe, dużo lżejsze i szybsze od chroma i z pewnością nie jest to Firefox. Istotne w końcu jest szybkość i jakość połączenia internetowego ponieważ wiele aplikacji korzysta z niego w tle. I te można ograniczyć poprzez root i odinstalowanie zbytecznych jest taka apka android assistant i ona pokazuje co działa w tle. I jeszcze jedno broń boże nie uwalniaj ramu bo to największy błąd i pierwszy powód do lagów. Im więcej ramu wykorzystuje system tym płynniej działa. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę, o właśnie pamięć, pamięć ta z telefonu na aplikacje i w pełni dostępna dla użytkownika zapełniona maksymalnie do 70% wielkości. Chyba wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ustawione na Maksymalnie Przyspieszony, jutro odinstaluje fb i sprawdzę jak chodzi.. no ale wiem, że na początku jak miałem te aplikacje to normalnie telefon chodził, a jak jest u Ciebie? Sprobuje znalesc jakiś kernel, moze to chociaż coś pomoze :) z tym ramem to nie wiedzialem, dzieki ;))

---------- Post dołączono 25-09-14 o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano 24-09-14 o 22:01 ----------

albo to może wina basebandu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

to tylko zmienia minfree, może raczej spróbuj pure performance?

CrystalPA 7.00, SwiftKey 4.4.4 PRO, Enigma v1.05

---------- Post dołączono o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

a to co pokazuje system jako zapełniony ram to średnio prawda, bo mniej więcej połowa tego niby wolnego ramu jest zajęta. Ja jak korzystałem z apki, która działa w tle to czyszcze Smart boosterem z zaznaczoną funkcja roota, wtedy automatycznie czyści wszystko

CrystalPA 7.00, SwiftKey 4.4.4 PRO, Enigma v1.05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy problem został rozpoznany? Ja od 2 miesięcy walczę ze swoim telefonem...

Zmiana softu i wipe nic nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sobie dobrze przypominam problem wiele razy został rozwiązany na tym forum, dobrze poszukaj, choć jedno jest pewne, że "polepszacze" sprawności systemu zwykle go pogarszają. Żeby za dużo nie szukać wystarczy kliknąć na powrót do pierwszej strony tego tematu zastosować się do wskazówek i cieszyć się super sprawnym telefonem. Tylko tyle trzeba. I jeszcze jedno, jedni przyspieszają telefon, inni go optymalizują. Ci, którzy go przyspieszają mają lepsze wyniki w testach, ci którzy optymalizują mają lepsze wyniki w użytkowaniu każdego dnia. Teraz zadaj sobie pytanie czego potrzebujesz i to zrób. Myślę że ten temat powinien być tylko do przeglądania, bo tyle w nim informacji napisanych po kilka razy, że faktycznie trudno znaleźć coś istotnego.

Edytowane przez waldini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem ze swoim P760, miałem zainstalowaną apkę 'power menu' która dodawała dodatkowe opcje do wyłączania telefonu, m.in. wejście w recovery po restarcie (nie instalowałem recovery). Wybrałem z ciekawości tą opcję, i niestety nie wszedł w recovery tylko zostały przywrócone ustawienia fabryczne i telefon normalnie się uruchomił.

Korzystając z okazji zrobiłem update softu do V20O metodą bride, ale zaczęły się po tym problemy - cały czas po starcie telefonu wyskakiwały komunikaty "proces com.(nazwa) został zatrzymany" i tak wiele różnych procesów wywalało się przez co nie było jakiejkolwiek możliwości korzystania z telefonu.

Zatem zrobiłem awaryjne przywracanie oprogramowania przez narzędzie LG do update'u, teraz jest wersja 20F.

Telefon działa ale strasznie się zacina, często pojawia się info że proces przestał odpowiadać [zamknij/czekaj] telefon reaguje z kilkusekundowym opóźnieniem, nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych, skasowanie wszelkich aplikacji ogólnie jest masakra i często po prostu nie da się z niego korzystać.

Dodatkowo wraz zacinaniem się telefonu bardzo szybko ucieka bateria, wcześniej potrafił działać 20-24h na jednym ładowaniu, teraz po 12h jest poniżej 10%

Telefon mam od 1,5 roku i działał bardzo dobrze, od czego zacząć w moim przypadku?

Edytowane przez mskojon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Tak w skrócie (szczegóły są w poradnikach, ich zbiór: http://forum.android.com.pl/f764/spis-poradnika-w-i-przydatncyh-temata-w-447364/):

1. Zrób root.

2. Zainstaluj recovery.

3. Wyciągnij kartę pamięci

4. W recovery zrób format wszystkiego.

5. Zainstaluj V20O przez LGMobileSupportTool.

6. Zrób factory reset.

Jeśli to nie zadziała to prawdopodobnie masz jakąś usterkę sprzętową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam możliwości odblokowania bootloadera na moim telefonie, od wczoraj przetestowałem wszystkie metody

Chciałem zrobić downgrade do v10 ale nigdzie nie mogę znaleźć wersji PL (są izraelskie, brazylijskie - nadają się?) i następnie upgrade do v20c i spróbować wtedy odblokować

Co jeśli telefon ma usterkę sprzętową? Po odblokowaniu bootloadera tracę gwarancję

Nie wiem już co zrobić... mam dość tego telefonu, czasem tak sie rżnie że zanim pojawi się ekran pozwalający na odebranie połączenia to włącza się poczta...

Edytowane przez mskojon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi