Skocz do zawartości
luki14511

Telefon zacina się,zamula,opóźnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Skype i Facebook to świetni zabójcy płynności telefonu, chyba każdego. Do kompletu kilery ramu i antywirusy. Jak dostaniesz telefon z serwisu to instaluj po kolei apki i sprawdzaj co telefon powali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde no ale facebook nie powinien tak mulic telefonu. Istnieje mozliwosc zmiany zapisywania apek na karte pamieci? Oprocz tej opcji "przenies na karte sd" bo jak wiadomo tylko czesc sie przenosi. Bez facebooka to ciezko. Wiec jakie rozwiazanie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak kolega wyżej Ci napisał, zresztą mieliłem Ci to tyle razy...

zastosuj się do porad to i telefon będzie dobrze chodził.

Możesz zmienić pamięci ze sobą, używać apek typu foldermount, ale po co? miejsca Ci na fonie blokuje? Ja apki mam na telefonie, muze, zdjęcia i inne na sd, pliki gier też na sd dzięki foldermount, trochę tego wszystkiego jest, pamięci w fonie mam ponad giga wolnego i wszystko chodzi jak powinno. Facebook to zamulacz, antywiry też, rzeczy które w tle chodzą często też. Instaluj wszystko na nowo, na świeżo, bo mówiłem że serwis tylko zaktualizuje softa, mówiłem też że na pewno możesz sobie sam poradzić. Instaluj od nowa i po kolei i patrz co się z fonem dzieje, na pewno jakaś apka bruździ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A przy okazji warto zrootować telefon i powywalać żeczy których nie używasz, a z premedytacją korzystają z zasobów telefonu bez twojej wiedzy. I już odpowiadam na pytanie co z gwarancją : ano nic jak zainstalujesz soft na nowo to i root zniknie i gwarancja się należy. Z resztą temat mulenia telefonu, roota i co tam jeszcze był wałkowany od początku sprzedaży tego fona. Często nowi nabywcy tego modelu odgrzewają ten kotlet i czy chcą czy nie to często się przekonują do rozwiązań dawno odkrytych. Polecam lekturę forum, a przekonasz się, że serwis jest potrzebny dopiero jak padnie elektronika nie soft. A co zaś tyczy się przenoszenia apek na kartę to raczej nie ma potrzeby, bo często karta nawet dobrej jakości bywa wolniejsza niż wbudowana pamięć. Telefony z górnej półki często nawet nie mają slotów na dodatkowe pamięci. No i przenosze apki tracą możliwość wyświetlania widgetów na ekranie. Rozumię kilku gigową grę to spoko, ale kalendarze, czy notesy świetnie się czują na rodzimej pamięci. Weź teraz te nasze pomocne wskazówki do głowy i zaopiekuj się telefonem, a będzie ci wdzięczny jak nakarmiony i pogłaskany psiak, wtedy nawet nie pomyślisz o innym telefonie.

Edytowane przez waldini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za taka odpowiedz. Moje pytanie. Polecisz jakis sofr godny uwagi? Ja sie po prostu na tym nie znam a nie chce leciec w ciemno. Nie wiem czy dam sobie rade z tym rootem. A w przypadk jakiejs usterki z wgraniem fabrycznego softu. Zastanawialem sir zeby oddac telefon do jakiegos punktu z telefonami. No ale tam skasuja mnir pewnie z 60zl za to. Jakie rozwiazanie polecasz?

2Up ja wiem wiem. Tylko wiesz co. Boje sie tego robic po prostu nie umiem. Facebook na moim telefonie musi byc. Ograniczlem skype i wiele innych apek. Jak na razie telefon chodzi fajnie. Slyszalem o apce faceboola ktora jest szybsza i wgl. Czy tylko to nie jest jakis fake?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musisz się obawiać grzebania w sofcie, najwyżej uceglisz telefon, ale zawsze można go uratować. To tylko soft, tak jak kartka zapisanego papieru. Jak popełnisz błąd, to bierzesz nową kartkę i piszesz od nowa. Polecam Ci rom 20l dla Francji stock, zawiera język polski i zdecydowanie optymalny. Znajduje się na oficjalnej stronie internetowej firmy LG firmware list. Ale 20h, bo pewnie taki jest przewidziany do twojego telefonu też jest świetny i możesz go sam zainstalować przy pomocy LG PC suite. A na od razu po prostu przywróć ustawienia fabryczne i jak nic nie jest softowi to wystarczy. Root ; ściągasz program na Windows o nazwie kingo root instalujesz, podłączasz telefon przez USB, program wykrywa telefon, klikasz przycisk root na ekranie monitora kompa czekasz aż telefon się zrestartuje a na kompie pokaże się informacja o zakończeniu sukcesem rootowania. Root gotowy, w aplikacjach pojawi się super user i rządzisz telefonem. Teraz z marketu możesz pobrać deinstalator do rootowanego softu i możesz wywalić zbyteczne apki, np mapy Google bo one w tle pracują, korzystają z netu, ramu, procka i baterii. Po tych zabiegach może fb nie będzie taki straszny. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up a powiedz mi jeszcze jaką ja mam wersję softu ściągać dla wersji: P76020h-EUR-XX? Bo z tego co wyczytałem dany soft musi być zgodny z tą wersją co mam. Czy się mylę ?

Zainstalowałem LG PC Suite na kompie. Miałem wersję 20l. Teraz robi się aktualizacja bodajże do 20h

Edytowane przez luki14511

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry rom 20h wszystko sobie poukładaj i będziesz zadowolony :) Wyższe romy przez KDZ się instaluje, ale to już trochę kombinerek, ale jak poczytasz tutki to spoko dasz radę. Pobawisz się trochę to zostaniesz ekspertem, najgorsze są pierwsze kroki, ale potem luzik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robię go przez LG PC Suit. Sam mi pokazał taką aktualizację. Mam rozumieć, że to nie jest root ? :D Już po aktualizacji. Wersja Oprogramowania: P76020i-EUR-XX

Czyli zmieniło się h na i. Dalej nie wiem co zrobiłem ale dobra :D

Edytowane przez luki14511

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ok, teraz kingo root, link znajdziesz w Google lub w szukajce na forum, narzędzie do wszystkich chyba telefonów i rootuj. Program poprowadzi cię za rękę. Tylko uruchomiony telefon podłączyć do komputera.

Daj mi wędkę, rybę złowię sam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi