Skocz do zawartości
luki14511

Telefon zacina się,zamula,opóźnienia.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w punkcie naprawy telefonów to gość za roota powiedział mi 20zł. Chyba się skuszę. Sam nie chce tego robić bo nie umiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytaj jedną z moich wypowiedzi w tym temacie i tam jest sposób z programem kingo root, banalnie proste, a za dwie dychy kup w markecie titanium backup i jeszcze parę zyli zostanie. :) Dosłownie, w Google wpisujesz kingo root, przechodzisz do strony dewelopera, ściągasz aplikację na Windows, instalujesz, uruchamiasz. Teraz podłączasz telefon przez usb (stery już masz), kingo root wykrywa twój telefon i w oknie programu pokazuje się przycisk z napisem root, klikasz na niego i czekasz na finisz, potem cieszysz się rootem. W czasie rootawania telefon się zrestartuje, a na wykrycie telefonu przez program chwilę trzeba poczekać, w aplikacjach pojawi się nowa ikona programu super user. Domyślnie su pokazuje pytania o nadanie praw roota niektórym aplikacjom, można pozbyć się komunikatu w ustawieniach.

Edytowane przez waldini

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sposób ze ślinieniem palca też mi znany i skuteczny, jednak jak mam bardzo suche palce, bo normalnie dotyk u mnie śmiga bardzo dobrze i dziwią mnie wypowiedzi innych o słabym dotyku, wieloma urządzeniami się bawiłem i żeby L9 miał słaby dotyk powiedzieć nie mogę, a na pewno nie mój model.

a kolego waldini powiedz coś więcej o tym ram menagerze pro, bo co to jest i w ogóle to wiem bo na neo v się nim bawiłem, jednak czy coś rzeczywiście poprawiał... swapa nim robiłem, ale na L9 to jest akurat nie potrzebne, a zarządzanie ramem na L9 moim zdaniem działa świetnie, więc co na nim ustawiłeś że widzisz poprawe?

Co do launchera ustawiasz według siebie jedynie jak już kolega pisał o zamrożeniu go w pamięci, wtedy system go nie kiluje i świetnie działa. Root przydaje się, bo można w systemie posprzątać, greenify z paczką donate używać, które naprawdę świetnie działa i sporo daje, pozatym cwm po rocie można wrzucić i kopie systemu zrobić, procka podkręcić itd. Przydatne narzędzie

i jak kolega radzi 20zl w kieszeni zostaw, root to prosta sprawa. Forum poczytaj a wiele ciekawego się dowiesz nie tylko na temat roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ram manager pro nie jest z pewnością kilerem jakich wiele, które jak wiadomo tylko zabijają procesy. Program ten jest świetnym zarządcą procesów na pulpicie, ale i tych często używanych, przez co teoretyczne zwiększa szybkość działania tych wywołanych do odpowiedzi. Poza tym mamy możliwość korzystania z gotowych profili do konkretnych zastosowań, czy to do gier, czy do pracy, jest też w nim opcja trzymania launchera w pamięci, wiec nawet jeśli konkretny launcher jej nie ma to jest. Zawsze po instalacji tegoż managera odnoszę wrażenie nie szybszej pracy, ale swobodniejszej i płynniejszej. Często korzystam z automapy i chowam ją przyciskiem home, a w międzyczasie dzwonię i przeglądam np forum, przyciskam ikonę automapy i natychmiast jest gotowa do pracy. Na standardowym managerze często miałem restarty lub zwiechy, na tym nie. Ale jak kto woli, ja używam go od trzech lat i jestem bardzo zadowolony. Warto z pewnością go poćwiczyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no dobra ale w jaki sposób on zastępuje Ci standardowy manager? Przecież dzięki tej apce możesz zmienić zarządzanie ramem, wartości których przekroczenie powoduje ubijanie apek przez system, czyli zmieniasz tylko zachowanie ramu, w zasadzie tego ile system ma utrzymywać i po jakich wartościach ubijać. Są do tego też wspomniane profile. No ale nie zastępuje on w żaden sposób stockowego managera, tylko podmienia mu wartości tak jakby. Zmiany te da się też innymi apkami wprowadzać. Nie jest to task killer to wiem. Jednak zarządzanie ramem na L9 uważam za bardzo dobre, a do ręcznej kontroli mam greenify którym blokuje co chce, też defakto nie jest to task killer ;)

Przyciskiem home też często z czegoś wychodzę, ale jak mam w planach jeszcze do tego wrócić, jeśli nie to zamykam apke, typu właśnie nawigacja, bo po co ma chodzić w tle? Zostawiając tak inne apki wkońcu ramu braknie i system i tak coś ubije, a może coś co zminimalizuje chcąc do tego wrócić... więc staram się sam ramem zarządzać i apki zakańczać jeśli prace na nich skończyłem, a nie minimalizować klawiszem home. Takie działanie sprawdza się mnie znakomicie. Nadal nie widzę zalet programu ram manager pro. Widziałem w neo v gdzie ramu było mało i program robił swap, zarządzanie ramem... zwykle mi to tam gorzej działało niż systemowe wartości. No ale każdy używa jak lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie automapy w moim przypadku jest to konieczne bo używam jej często, ale krótko i w różnych odstępach czasu. W istocie jest jak piszesz, że podmienia stockowe ustawienia, ale przy tej ilości ramu nie zabraknie go, a poza tym rozszerza możliwości stockowego managera, mi to odpowiada. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi