Skocz do zawartości
rdest

[Xperia Z2 Tablet]Aplikacje nie zapisują danych na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

rdest

Witam, mam tablet Z2 od dwóch tygodni i od pocztku pojawił się problem: nie wszystkie programy mogą zapisywać dane na karcie SD. Nie działa total commander, uTorrent, karta zachowuje się jak zablokowania. Natomiast zainstalowany przez sony File Commander ma do karty pełen dostęp (ma możliwość kasowania i nagrywania). Nie wiem jak odblokować kartę. Przelozylem kartę z telefonu, ten sam problem... Bardzo mi to utrudnia życie, nie mogę ściągać dużych plików na kartę.

Da się to jakoś odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dejwid.

Aplikacja której szukasz to Apps2sd - dawno nie używałem będe szczery, i nie pamiętam czy potrzebuje roota czy nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kaudii

to kwestia androida 4.4 zmienili ogólną kwestię postrzegania bezpieczeństwa, wystarczy zainstalować z Google Play aplikacje SD Fix ale potrzebny jest Root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZibiZ

Cześć

Tak, potwierdzam. Tylko root a potem program Link2SD.

Zrobiłem właśnie roota, kupiłem app Link2SD i wszystko śmiga jak trzeba. Wszystkie aplikacje automatycznie są instalowane na SD. Karta wewnętrzna u mnie ma 10GB wolne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdest

Dziękuję bardzo!

Jestem w U.K. obecnie, zrobię roota jak wrócę do pl, trochę się boje na obczyźnie, jeszcze coś zepsuje i nie będę miał gdzie naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZibiZ

Niczego się nie obawiaj. Root na sgp521 jest łatwiejszy niż na sgp321. Gdzie trzeba było najpierw instalować android 4.1, a potem dopiero 4.4kitkat.

Tu nie ma co popsuć, a wszelkie wpisy o utracie kluczy i że jakość vidio jest gorsza. To tylko bajki. Sam wszystko przetestowałem i to dwa razy. Bez żadnych obaw możesz robić root, jeżeli ci na tym zależy. Od dawna mam doczynienia z tabletami sony, wiem jaką mają jakość i utrata gwarancji nie bardzo mnie martwi. Tym bardziej, że w każdej chwili możesz ztobić pełny unroot i przywrócić bootlooader. To tylko chwila, 5min i wracasz do oryginału.

Ja na swoim tablecie zrobiłem root a później go przywróciłem ( myślałem że da się go tak użytkować), ale nie, jeżeli raz spróbujesz roota, będziesz do niego wracał zawsze :).

Jednakże, jak zawsze decyzja należy do ciebie i twoich preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moljoh

Witam,

żaden z powyższych sposobów nie dał rady u mnie. SGP 511, root, stock, locked bootloader. Najbliżej byłem po zrobieniu 2 partycji FAT32 (bezużyteczne ze względu na ograniczenie max rozmiaru pliku do ok. 4GB, to jak mam wgrać film FHD 10GB?) na karcie (128 GB Sandisk), dopiero wtedy Link2SD rozpoznał drugą partycję i pozwolił przenosić pliki, ale było to zupełnie bezcelowe - na 10 dużych gier, tylko jedna przeniosła większość danych, pozostałe pozostawiały pliki OBB (a to właśnie są te pliki po 500-1500 MB) w pamięci wewnętrznej. Koniec końców z 7 GB gier udało mi się przenieść około 500 MB... Nie mówiąc o tym, że nic się automatycznie nie instaluje na karcie. Ext2/3/4 wogóle nie jest przez tablet obsługiwane/rozpoznawane.

@ZibiZ - jakim cudem u Ciebie to działa? Jak masz sformatowaną kartę?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ZibiZ

Witam,

Najpierw kilka słów wyjaśnien, kiedy odpiywałem koledze "rdest" pierwszy post. Miałem root na SGP521 wg DoomLord i wszystko działało perfekt jak opisywałem.

Na dzień dzisiejszy zainstalowałem CM11 , ROM ostatni 20140729. I jestem bardzo zadowolony. Nie mam żadnych problemów. Wydaję mi się, że jest znacznie lepszy od stock DoomLorda.. Kartę SD podzieliłem na 2 partycje, programem Mini Tool Partition.

Link2SD ustawiony na automatyczne przenoszenie. ( pamiętaj ,że w ustawieniach Link2SD musi być tik " instalacja na wewnętrznej karcie". )

I tyle, wszystko działa bez najmniejszego problemu. Gdy instaluję jakiś program jest automatycznie przenoszony na SD. Powiem ci, że moja karta wewnętrzna ma zajęte tylko 700MB. 10,53 GB mam wolne. Tak mały jest CM11.

To tyle, jeśli coś więcej potrzebujesz to pisz do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dejwid.

w razie czego wystarczy root oraz aplikacja "Folder mount" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.