Skocz do zawartości
goldenafternoon

odtwarzanie .mkv [720p] - obraz nie nadąża za dźwiekiem, niska ilość fpsów.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim, mam nadzieję, że trafiłem na dobre forum by zadać te jak i w przyszłości pare innych pytań, ponieważ jestem świeżutkim użytkownikiem zarówno Androida jak i Motoroli Defy.

Otóż moja Defy ma problem z odtwarzaniem .mkv, QQplayer i MoboPlayer nie nadążają z wizją za dźwiękiem, zamiast płynnego obrazu mam niską ilość fpsów. Co jest tego przyczyną? Jakieś sugestie co do rozwiązania mojego problemu?

Edytowane przez goldenafternoon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Za słaby procesor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj jeszcze VitalPlayer, chociaż nie wiem czy akurat odtwarza mkv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zła nazwa tematu, możliwe że wolna karta pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, zmieniłem nazwę tematu, zmieniłem podstawową 2GB z zestawu na 4GB SDHC od Kingstona a efekt dalej ten sam.

( vitalplayer też próbowałem )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flame1

Nie próbowałem jeszcze odtwarzać 720p ale zacznij od froyo, vital player software rendering, podkręcenie do 1000mhz oraz karta pamięci przynajmniej class 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mkv to nie "zwykły film". O wiele lepiej znaleźć/zrobic dobre avi z dosc wysokim bitrate. Na takim małym wyswietlaczu jakosc odtwarzania avi i mkv bedzie bardzo zblizona, a avi takmocno nie obciązy procesora i bedzie płynniej odtwarzane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    :o na froyo ledwo idzie hd w formacie mp4 na hardwarowym odtwarzaniu, a ty liczysz na mkv na softwarowym. To ma prawo działać tylko przy słabym bitrate czyli hd nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

próbowałem avi wcześniej, co prawda działało bez zarzutów ale: plik ważący z początku 350Mb, długości 24minut, konwertował sie w jakimś programie do avi równo godzinę i ważył ponad 700mb. Nie odpowiada mi to zupełnie.

Jaki program dobrać, jaką jakość/rozdzielczość ustawić by bez przeszkód oglądać film z wgranymi napisami?

I czy nie lepiej mpeg4?

Przepraszam, że tyle pytań na raz ale co za sobą niesie podkręcanie? Czy to bezpieczne? Jakiś FAQ zalinkujcie proszę.

edit: kolega wyżej wysłał wczesniej niż ja dla tego ujmę to inaczej: Chciałbym swobodnie oglądać filmy z wgranymi napisami w jakimkolwiek formacie w znośnej jakości, prosz o wskazówki co do konwertowania / playerów.

Edytowane przez goldenafternoon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi