Skocz do zawartości
alexndr

root [G900F] CF-Auto-Root - czysty ROOT dla Galaxy S5

Rekomendowane odpowiedzi

@bladeno1

Tak wgrywałem już np. ostatnią wersję CM a także miałem wgrany TWRP ze strony XDA. Oczywiście w CM 13 root bez problemu chodzi po uaktywnieniu go w opcjach developerskich. Chciałem mieć jednak system stockowy z rootem, bo nie ukrywam, że wizualnie CM mi się nie podoba a poza tym CM przynajmniej u mnie był mniej stabilny niż wersja stockowa.

Teraz ponownie przywróciłem ustawienia fabryczne tak jak podałeś w poradzie. Root zniknął a Root Checker informuje, że root'a nie ma. Ponownie zainstalowałem przez ODINa cf-root do mojej wersji telefonu, zaktualizowałem binaria SU i przywróciłem ponownie stan fabryczny. Dalej to samo czyli za każdym przywracaniem do stanu fabrycznego root znika :/.

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

W jaki sposób najbezpieczniej zrootować samsunga galaxy s5 z androidem 6.0.1.

Wiem że na youtube jest tego bardzo dużo ale chcę zrootować mój telefon w bezpieczny sposób aby nic nie uszkodzić i nie doprowadzić do niestabilności systemu.

z góry dziękuje z pomocne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@ArduinoKrystian

Masz jeszcze gwarancję na telefon?

Jaka jest data produkcji twojego telefonu? Zainstaluj aplikację Samsung Phone Info z Google Play. Wejdź w zakładkę "Ogólne" w Phone Info i sprawdź datę produkcji. Jeżeli masz gw. na telefon i odpowiednią datę produkcji to być może uda się zrootować Twój egzemplarz bez nabicia flagi KNOX. 

Jeżeli nie masz już gwarancji to wgraj plik CF-Auto-Root. To prosty sposób na roota. Wszystko masz opisane na pierwszej stronie, w pierwszym poście. Przed wgraniem Roota wejdź w Ustawienia/Bezpieczeństwo/Blokada ponownej aktywacji i ją wyłącz! Tutaj masz odpowiedni plik CF-auto-root dla androida 6.0.1:

https://download.chainfire.eu/397/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy po zrootowaniu bez wipa telefon chodzi płynnie bez zacięć i nie trzeba z tego powodu przywracać ustawień fabrycznych w przyszłości? I czy po roocie chodzą aplikacje bankowe?

Edytowane przez slavotar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.
    Wgrałem właśnie czteroplikowca  ze stycznia XEO :  SM-G900F_1_20161216171226_4hqhm3ey8p.zip  i chciałbym wgrać do niego plik z rootem. Który polecacie? Ten

Właśnie zrootowałem swoje urządzenie za pomocą tego pliku i... nie mam roota! Nabita flaga knox 0x1 (4) a w SuperSu jest napisane,że nie widzi coś tam SU i muszę wykonać root jeszcze raz. Zaktualizowałem binaria i wgrałem roota jeszcze raz. Teraz w SuperSU niby wszystko gra.

Edytowane przez emka1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 18.12.2016 o 23:41, bladeno1 napisał:

@ArduinoKrystian

Masz jeszcze gwarancję na telefon?

Jaka jest data produkcji twojego telefonu? Zainstaluj aplikację Samsung Phone Info z Google Play. Wejdź w zakładkę "Ogólne" w Phone Info i sprawdź datę produkcji. Jeżeli masz gw. na telefon i odpowiednią datę produkcji to być może uda się zrootować Twój egzemplarz bez nabicia flagi KNOX. 

Jeżeli nie masz już gwarancji to wgraj plik CF-Auto-Root. To prosty sposób na roota. Wszystko masz opisane na pierwszej stronie, w pierwszym poście. Przed wgraniem Roota wejdź w Ustawienia/Bezpieczeństwo/Blokada ponownej aktywacji i ją wyłącz! Tutaj masz odpowiedni plik CF-auto-root dla androida 6.0.1:

https://download.chainfire.eu/397/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip

Witam!

Mam telefon S5 z ostatnią wersją systememu 6.0.1.  Numer wersji: MMB29M.G900FXXS1CQAV.  Telefon jest po gwarancji. 

Dane z Phone info:
    Data produkcji: 2014-08-19.  Kod produktu (CSC): SM2G900FZKAXEO.
    Operator: Orange/26003 (chociaż oprogramowanie wygląda na niebrandowane).
    Knox: 0x0

Blokada ponownej aktywacji w ustawieniach jest nieaktywna (szara), ale nie jest zaznaczona (pusty kwadracik).
    Jednak w Administratorach urządzenia jest aktywne: Menedżer Urządzeń Androida (i nie da się go wyłączyć).

Czy w takiej konfiguracji sprzętu można zrobić ROOT tym sposobem i podanym plikiem?
    (Nie uceglając telefonu...)

Sprostowanie:

Operator był podany, bo była włożona karta SIM, po wyjęciu SIM - nie ma już "Orange/26003"....

Edytowane przez lesio007
    Sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmks2

Proszę podać plik do roota do najnowszego firmware 6.0.1, czy powyższy plik jest bezpieczny? nie uwali fona? tel mam po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dallas

Witam

Po ostatniej aktualizacji a więc do 6.0.1 g900fxxu1cqa2 nie ma opcji zrootowania telefonu, poniższy link z CF Auto Root nie działa, po flashu z Odina niestety roota bark. . można wgrać np jak ma w tablecie Samsunga t580 - TWRP Recovery + do tego najnowszy SuperSU ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed chwilą wgrałem najnowszego stocka i roota, wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Apek2

Próbowałem zainstalować CF-Auto-Root według poradnika i Odin stał na SetupConnection...
    Włączony Download Mode, Odin z paczki CF-Auto-Roota, kabel microusb (ten zwykły). Android 6.0.1 stockowy. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi