Skocz do zawartości
alexndr

Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
Napisano (edytowane)

WAŻNE - cokolwiek robicie ze swoim telefonem - robicie to na własną odpowiedzialność!

Wielu z Was zapewne pamięta problemy z debrandowaniem poprzednich modeli Samsunga - Galaxy S3/S4. Było to spowodowane faktem, że ROM'y niebrandowane dla tych modeli były ROM'ami Multi CSC (uniwersalna paczka dla wielu krajów, zawierająca w sobie wiele kodów CSC). Nie było więc takie oczywiste, że wgranie oficjalnego ROM'u dla Polski skutkowało zmianą CSC na XEO - wręcz przeciwnie, najczęściej wskakiwało obce CSC (np CYO). W przypadku Galaxy S5 (SM-G900F) oficjalne ROM'y dla Polski nie są ROM'ami multi CSC, NA SZCZĘSCIE zawierają wyłącznie kod XEO, co znacznie upraszcza debrandowanie, jak również zmianę CSC na XEO w przypadku telefonów "europejskich" :)

Procedura debrandowania telefonu z DOWOLNYM CSC (czynność ta NIE przestawia flagi KNOX, czyli NIE powoduje utraty gwarancji):

1. Pobieramy najnowszy ROM dla Polski (XEO) ze strony SamMobile.com, ew. z Samsung-Updates.com

2. Rozpakowujemy pobrany plik zip i wgrywamy ROM Odinem (do początkujących: szczegółowy opis wgrywania ROM'ów Odinem znajdziecie TUTAJ).

3. Wykonujemy Wipe Data (czynność obowiązkowa!). Aby tego dokonać - wyłączamy telefon, następnie ponownie go włączamy przytrzymując kombinację 3 klawiszy Vol_up+Home+Power do momentu pojawienia się w lewym górnym rogu komunikatu "RECOVERY BOOTING...". Pojawi nam się menu po którym możemy się poruszać strzałkami głośności - wybieramy "wipe data/factory reset" i zatwierdzamy przyciskiem Power. Telefon jeszcze raz zapyta - wybieramy "Yes - delete all user data" i zatwierdzamy przyciskiem Power. UWAGA - czynność ta usunie wszystkie aplikacje i ustawienia użytkownika! Po tej operacji wybieramy "reboot system now" i czekamy na pierwsze uruchomienie.

4. Po wstępnym skonfigurowaniu telefonu (lub pominięciu wszystkich kroków kreatora), gdy telefon jest już teoretycznie gotowy do pracy - wykonujemy dodatkowy zwykły restart (przytrzymujemy 1-2 sek przycisk Power i wybieramy "Uruchom ponownie"). Wydaje się to bez sensu, ale bez wykonania tego kroku Kies prawdopodobnie nadal będzie wyświetlał nasze poprzednie CSC.

5. GOTOWE :) Po ponownym uruchomieniu możemy kontrolnie podłączyć telefon do Kies i sprawdzić nasze CSC, które wyświetli się wraz z informacją o zainstalowanym oprogramowaniu.

UWAGI KOŃCOWE:

- Flashowanie oficjalnych ROM'ów Samsunga NIE POWODUJE przestawienia flagi KNOX (NIE POWODUJE utraty gwarancji). Dotyczy to również przypadku debrandowania / zmiany CSC na XEO.

- Poprawnie przeprowadzony proces debrandowania zapewnia dostępność aktualizacji OTA / Kies - aktualizację otrzymamy równocześnie z pozostałymi użytkownikami telefonów niebrandowanych (zwykle wcześniej niż w przypadku telefonów z brandem operatora).

Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Edytowane przez camdell
dodany prefix
  • Lubię to! 30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
coltri

debrandowałem s5 zgodnie z opisem (z brendu Orange) - wszystko pięknie się ustawiło na XEO - dzięki :) i knox 0x0 :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Należy wam się duży minus za wprowadzanie ludzi w błąd.

Jakakolwiek ingerencja w soft powoduje utratę gwarancji,serwis samsunga również nie może zdebrandowac softu bo takie są umowy z operatorami.

Powiedzcie mi czy tak ciężko zadzwonić na infolinie tylko trzeba jakieś swoje teorie na forum głosić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w czym problem wgrać ponownie soft z brandem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
alexndr

Dokładnie! Chodzi o nieodwracalne aspekty utraty gwarancji (np KNOX 0x1). Jeśli proponuję czynności które da się odwrócić - nie traktuję tego jako pozbawienie ludzi gwarancji

ŻADEN SERWIS nie może odmówić naprawy telefonu z KNOX 0x0. Wytyczne serwisy mają takie że muszą ODDAĆ klientowi telefon z softem brandowanym w przypadku branda i niebrandowany w przypadku XEO.

Każdy się może pomylić i "nie rozumieć" pojęcia brandu i braku brandu. Nikt nie ma prawa unieważnić gwarancji bo klient źle zinterpretował wersję swojego softu ściągając PRZYPADKIEM inny ORYGINALNY, lecz PRZYPADKIEM niebrandowany

Ja wiem że w 95% przypadków to NIE PRZYPADEK :) chodzi jednak o zasadę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Krawol

Każdy lubi mieć tzw. Czyściocha jak z fabryki wyszedł. Telefon kupiłem w dniu premiery i już brand :( 2 lata temu jak kupowałem w play tak jak teraz to wtedy nie było brand na S3 po czym po kilku miesiącach juz branding włożyli ale mój jeść ze oryginalnie z Playa nie miał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w swoim S3 z Playa tez nie miałem brandu a kupiłem go dwa dni po tym jak pojawił się w salonach. Oddałem go do naprawy w CCS (wymiana ekranu z powodu pęknietej ramki i problemy z zawieszaniem). Odebrałem go i okazało się, że wrzucili mi soft z brandem Playa. Zwróciłem od razu uwagę, że tel miał s oft bez tych dodatków i po 15 minutach serwisant odal telefon z romem XEO :-) Teraz miałem brand Tmobile i wrzuciłem xeo i - odpukać, jak będę oddawal na gwarancji to tez nie będę go brandowal. Serwisy wiedzą, że pierwsze serie mogą nie mieć brandu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
isten

witam czy po wgraniu nowego softu bez brandu utrace dane z tel? (ustawienia, wgrane aplikacje, kontakty, sms, kalenarz itp?)

na forum znalazlem taki wpis Flashowanie oficjalnego ROM'u nie czyści ustawień i aplikacji użytkownika (są wyjątki, jednak nie dotyczą one oficjalnych ROM'ów)

czyli mam rozumiec ze dane zachowaja sie w calosci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xperiaZ
Napisano (edytowane)

Dane zostaną ,ale jeśli chcesz zmienić CSC na XEO wymagane jest "wipe data/factory reset" w recovery -wtedy stracisz swoje dane.

ps. Telefon zdebrandowany (PLAY) i PC ustawione na XEO chwilę po wizycie kuriera. Szacun ALEX :D

Edytowane przez xperiaZ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Może mi ktoś powiedzieć skąd jest oznaczenie (DBT) ?

post-128694-14255747337957_thumb.jpg

Edytowane przez cHaBeOn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi