Skocz do zawartości
alexndr

tutorial Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

totoeli

Najlepiej najnowszy, na SamMobile to ANG2, tu w jednym z wątków jest zaadaptowany ANG7, przez OTA są dostępne jeszcze nowsze, ale wydaje mi się, że jak wgrasz ANG2 zgodnie z tutorialem w pierwszym poście to będziesz mógł sobie zaktualizować przez OTA do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha to ok tylko strasznie powoli sie mi to ściaga;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    totoeli

Niestety tak jest. Konto premium pozwala na szybsze ściąganie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Na sofcie Plusa też będzie działać MyWallet - tyle że ap trzeba zainstalować z backupu lub innego źródła. Jak coś to podeślę.

czy możesz podesłać na priv apk MyWallet lub linka do pobrania. będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek

Czy w ten sposób można debrandować, ale zamiast na XEO na np. DBT?

Teraz mam S4 z oryginalnym DBT i wg mnie nie ma to żadnych minusów (jest język polski), a aktualizację mam co najmniej kilka tygodni wcześniej niż XEO.

Jutro będę miał przyjemność (mam nadzieję) posiadać S5 z orange i jestem super zadowolony, że aktualny S4 jest bez brandu. Po zakupie trochę miałem wątpliwości, że jest to DBT, ale w tym przypadku były to tylko plusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    totoeli

Tak. Metoda ta sama, tylko z Sam Mobile musisz ściągnąć Rom DBT a nie XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    100mek

Dzisiaj dostałem S5 i pierwsze co zrobiłem to odciąłem się od Orange. Telefon już jest XEO dzięki opisowi z 1. postu.

Jedynie co poszło trochę inaczej niż w opisie to po Odinie telefon naturalnie się zresetował i zapętlił na logo Samsung. Wyciągnięcie baterii i "wipe data/factory reset" załatwiło sprawę. Wszystko działa, w międzyczasie 2x ściągnęła się aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym upewnić się, czy wszystko dobrze robię, chce zmienić soft z t-mobile na nie brandowany w s5. A więc wgrywam rom podany w tym linku: http://forum.android.com.pl/f1249/debrandowanie-zmiana-csc-na-xeo-bez-roota-knox-0x0-414337/

takim sposobem i tymi krokami co w tym linku:

http://forum.android.com.pl/f1249/odin-flashowanie-oryginalnych-roma-w-samsunga-za-pomocae-odina-414317/

tak?

I jak wgram, wtedy do pierwszego linku i robię Wipe Data itd?

dobrze rozumie?

I czy przed wgraniem nowego niebrandowanego romu, nie muszę robić jakiś resetów telefonu wipe data itp? Odrazu zacząć wgrywanie?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz wszystko opisane w linku co podałeś. No i jak już pytasz to najlepiej tam. Co do Twojej odpowiedzi to tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam. Mam problem z pobraniem Romu ze strony Samsung. Po rozpoczęciu pobierania, zostaje zresetowane (przerwane pobieranie) po kilkudziesięciu minutach. Chodzi tu o plik : VIR-G900FXXU1ANG2-20140911142902, do Galaxy S5. Ma 1.36 GB. Próbowałem kilka razy ściągnąć od ponad 2 tygodni bez skutecznie. Ma może ktoś jakiś link do pliku w kawałkach, albo inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi