Skocz do zawartości
alexndr

tutorial Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam s5 w wersji XEH czyli na Węgry dodam, że nie jest brandowany. Czy mogę śmiało wgrać najnowszego androida 5.0 XEO bez nabijania licznika? Jaka jest różnica między XEH a XEO? Dodam, że jestem totalnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sempaje

XEO-Polska

XEH-Węgry

jeśli ten "totalny" laik nie boi się przeczytać pierwszego postu( a może i dalej ) tego wątku, to na prawdę może skorzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co zrozumiałem mogę śmiało wgrać tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, możesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Muszę koniecznie wgrać androida 5.0 czy mogę mając 4.4.2 XEH wgrać 4.4.2 XEO?

Edytowane przez yakubek21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sempaje

nowy system( XXU1BNL2 Lollipop 5.0 oficjalny XEO)

jest odpowiedni dla urządzeń z regionu( csc XEO- Polska). Ty masz urządzenie odpowiednie dla regionu (csc XEH- Węgry), który aktualizacji jeszcze nie dostał :!:

należy zatem zmienić region( węgierski na polski, który aktualizację otrzymał) i wtedy możesz wgrać 5.0

bez zmiany csc odradzam ;)

edit: -aaa, w szukajce( w linku) "firmware" wpisz: sm-g900f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc najpierw muszę wgrać 4.4.2 csc xeo a później przez ota lub kies zaktualizować do 5.0 lolipop? Proszę o pomoc co mam zrobić po kolei bo już się gubię. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sempaje

wiem, że można powariować od tego wszystkiego- zwykle da się opanować tematy, kiedy podejdziemy na spokojnie.

takim podejściem będziesz się cieszyć, gdy jeszcze raz( a może ze dwa :D) przeczytasz ten poradnik na początku- nie ma lepszych porad. tam jest wszystko, krok po kroku- nawet i odnośniki są( czytaj wszystko). na spokojnie wykumasz wsio.

co nagle, to po :mad:

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W pierwszym poscie pisze ze pobrac najnowszy rom ze strony, wiec wydaje mi sie ze nie trzeba wgrywac starego z xeo tylko od razu najnowszy soft z xeo.

Wystukane z Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sempaje

i właśnie dlatego( by nie powstały nieporozumienia) zawsze odsyłam do przewodników napisanych przez autora.

tu jednak( przejście nie tylko z np. ANG2 na ANJ1, obie wersje XEO), zamiana csc następowałaby z szeregiem innych, ważniejszych zmian( np. środowisko uruchomieniowe dalvik na art)- o których ja nie mam żadnego pojęcia a:o

być może dlatego, wątpliwości @ yakubek21, są uzasadnione. sam zmieniłbym region csc na

XEO, ostatnim 4.4.2 (to jest ANJ1), a następnie( upewniając się, wg poradnika, że na pewno mam XEO), pobrał i zainstalował XXU1BNL2 Lollipop 5.0 oficjalny XEO.

może wypowie się ktoś, kto nie tylko przypuszcza, a wie :hurra:

cierpliwość popłaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi