Skocz do zawartości
alexndr

tutorial Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

Gregs

@@Orloski

Ale to na prawdę nie jest wielka sztuka.

Trzeba tylko zainstalować Kies3 na komputerze, pobrać wybrany ROM Samsunga, Odina  i go uruchomić. Podłączyć telefon do komputera i kliknąć Start w Odinie. Po 5-6 minutach jest już nowy soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki. Spróbuję. Mam już Odina w wersji v3.10.6 i zasysam z Samsung-Updates XEO-G900FXXU1BOA3. Trochę to potrwa. Jeszcze 6h hehehe. Nieźle. Jest tutorial na forum więc powinienem sobie poradzić. Po wgraniu czystego softu będę musiał konfigurować wszystko pod Orange? Mam na myśli te wszystkie sms z ich strony odnośnie ustawień urządzenia... Czy zainstalowanie Kies3 przed całą operacją jest konieczne?

Edytowane przez pagolik
    Cytat posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Orloski

Tak. Instalacja Kies3 jest konieczna, bo podczas instalacji pobierane są sterowniki USB Samsunga. Po instalacji można go wyłączyć. Kontakty zapisane w telefonie przed wgrywaniem warto zsynchronizować z kontem Google. Wtedy po ponownym zalogowaniu zostaną przywrócone w mgnieniu oka. Jeżeli chcesz zapisać SMS-y, listę logowań można użyć wcześniej programu do tego służącego.

Co do ustawień SIM to nie trzeba nic konfigurować. Po włożeniu karty SIM powinno wszystko samo się ustawić (dane zapisywane są na karcie SIM). Co do internetu i MMS-ów, to nie wiem jak jest w Orange. W Play po włożeniu karty SIM przychodzą automatycznie dwa SMS-y konfiguracyjne (dla internetu-ustawienie APN i dla MMS). O ile pamiętam konfigurację ustawienia danych można zrobić ze strony Orange, po wpisaniu wersji urządzenia i numeru telefonu przychodzi SMS konfiguracyjny.

Oczywiście po wgraniu softu Samsunga telefon jest w stanie "jak z fabryki", czyli wymaga wstępnej konfiguracji.

Tu masz poradnik jak zabezpieczyć dane z telefonu:

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Jak.zrobic.kopie.zapasowa.Androida.Backup.bez.rootowania.krok.po.kroku,712

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kontakty mam na Google. Innych rzeczy nie muszę zachowywać. Zobaczymy co sie wydarzy. Jeszcze muszę poczekać na ten room więc zabawa dopiero wieczorem :-) Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Jest aplikacja, która pobiera ROM w 20 minut. Nie instaluje się, tylko otwiera. Trzeba wpisać model telefonu (np. SM-G900F) w okienku model i w okienku region wpisać XEO

Zaznaczamy Auto i Check Update, później Download. Po pobraniu ROM-u trzeba kliknąć Decrypt. Po kilku minutach w Folderze SamFirm znajdzie się ROM w formie pliku .zip. Po jego rozpakowaniu mamy gotowy ROM w formie pliku z rozszerzeniem .tar.md5 gotowy do instalacji przez Odina.

Tu jest link do wątku o tym programiku i linki do jego pobrania.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam już room. Ściągnięty plik ma nazwę: XEO-G900FXXU1BOA3-20150202171956.zip

Po rozpakowaniu mam coś takiego: G900FXXU1BOA3_G900FXEO1BOA1_G900FXXU1BOA3_HOME.tar.md5

i waży to 2.29GB. Czy wszystko się zgadza czy popełniłem jakiś błąd przy wyborze pliku do ściągnięcia?

Zip waży 1472MB...

Edytowane przez Orloski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Nie ma. Różnią się dołożonymi śmieciami operatora. Różnica niewielka jest między KitKat, a Lollipop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Dzięki za info. Pobrałem przez noc jeszcze G900FXXU1BOE5_G900FXEO1BOF1_G900FXXU1BOE5_HOME.tar.md5 ... Mam remont w domu i nie za bardzo mam czas na to aby na spokojnie usiąść i zrobić co trzeba. Telefon co chwilę dzwoni i nie chcę się go niechcący pozbawić. Rozumiem że lepiej wgrywać od razu BOE5? Ociągam się z tą zmianą softu bo nigdy tego sam nie robiłem i nie chcę nic spartolić :-)

Edytowane przez pagolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Orloski

Oczywiście. G900FXXU1BOE5 to najnowszy soft dla Polski.

Jeżeli po uruchomieniu Odina i podłączeniu telefonu w trybie Download w Odinie podświetli się okienko z numerem portu (COM....), a w okienku logów pokaże się napis Added!, to nie przewiduję problemów.

Samo wgranie trwa 5-6 minut, wstępna konfiguracja telefonu włącznie z kontem Google i przywracaniem kontaktów 5-10 minut. Dalej to już kosmetyka (instalacja aplikacji, tapet, ustawień ekranów itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki. Zrobione. Optymalizuje się. Polecacie od razu zrobić Wipe Data? Wszystkie ustawienia zostały takie jakie były. Hmm. Chyba więc wszystko jest ok:-) Chyba w Kies mogę sprawdzić czy nie mam jakiś kłopotów z urządzeniem? Flaga itd. Jak mogę to sprawdzić? Hmm. Mam wrażenie że przy uruchamianiu mam lekkie przycinki...

Edytowane przez pagolik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi