Skocz do zawartości
alexndr

tutorial Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

jumis

Siema. Czy tortulial także tyczy się co S5 NEO ? Jutro dostaje nowego z Pleya i chciałbym go od razu zdebrandować .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@jumis,

Tak. Tutorial sprawdzi się również dla S5 Neo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lazur

Witam, czy mógłby ktoś wkleić plik CSC XEO dla polski bez brandu, bo w podanych stronach plik można ściągnąć, ale strasznie długo trwa ściąganie jak ktoś nie ma konta premium. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Lazur,

Ściągnij sobie najnowszy soft XEO z bardzo dużą szybkością za pomocą aplikacji SamFirm:

http://forum.android.com.pl/topic/247614-samfirm-narz%C4%99dzie-do-pobierania-rom%C3%B3w/page-1

Tutaj masz screenshot co i jak musisz zaznaczyć w programie:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lazur

A jak mogę tą samą metodą pobrać rom kitkat 4.4.2 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bladeno1

Mam prośbę. Wpadła mi w ręce S5 z brandem Orange - soft jeszcze z jesieni 2015. Chciałbym wrzucić XEO i zdebrandować go, ale mam wątpliwość, który rom wrzucić. Wiem, że nowe miały multi CSC, nie chce aby csc zmieniło mi się na przykład na TPH, zamiast XEO. Który rom polecacie do debrandowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

W S5 nie zmieni się Tobie csc na TPH. Wrzuć najnowszy, niebrandowany soft XEO i zrób po wszystkim wipe data/factory reset z Recovery. To wystarczy. Region ustawi się Tobie na XEO.

Wiadomość wysłana z S7 Edge

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przeprowadziłem tą procedurę na telefonie samsung galaxy j3 2016 (SM-J320FN) z brandem Plusa i podzielę się wrażeniami

Przed przystąpieniem do operacji sprawdziłem KNOXa. Niestety w trybie "download mode" nie ma żadnej informacji na ten temat, a program "Samsung Phone Info" zgłasza "UNKNOWN" dla knox warranty void.

W powyższym programie przed wymianą oprogramowania było

Oryginalny kod CSC: PLS

Kod CSC oprogramowania: PLS

Aktywny kod CSC: PLS

Po wgraniu softu bez brandu i wykonaniu wszystkich operacji zgodnie z opisem z pierwszego postu wszystkie kody CSC zmieniły się na XEO. Knox warranty woid w dalszym ciągu zgłasza UNKNOWN. Sprawdzenie legalności w "Phone Info"  wywala informację o zmodyfikowaniu oprogramowania ze względu na błędny kod produktu ale po powrocie do brandowanego sofu wszystko jest OK i program zgłasza oryginalność systemu. Sam telefon zgłasza stan systemu "oficjalny"

Jedyne co mi się nie zgadza z opisem autora wątku to informacja w Kies, a raczej w jego zamienniku bo Kies już nie wspiera mojego urządzenia i każe zainstalować "Smart switch". Program ten wyświetla właściwie numer oprogramowania jaki zainstalowałem ale wciąż twierdzi że jest to PLS czyli wciąż brand plusa. Osobiście mi to nie przeszkadza bo z telefonu zniknęło obrzydliwe logo plusa ale nie wiem jak będzie teraz przebiegać aktualizacja.

Edytowane przez darekk1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EON

OK. Od dawna się do tego zabieram i w końcu przysiadłem, żeby w końcu zrobić sobie roota. 

Po pierwsze mój telefon to ten:

post-218095-0-71725900-1466643948_thumb.png
    post-218095-0-29685100-1466644247_thumb.png
    post-218095-0-01659300-1466644287_thumb.png

Chciałbym zmienić CSC na 

United Kingdom G900FOXA1ANCE BTU

http://www.galaxys5update.com/change-csc-code-samsung-galaxy-s5/

Rozumiem, że to ten powyższy.

Moje pytania:
    1) Mieszkam w Irlandii, ale wydaje mi się, że zmiana CSC i firmware'u na UK będzie lepsza - szybciej dostanę nowe aktualizacje - nie wiem - tak sobie myślę.
    2) Metoda zakłada zmianę CSC bez root'a, ale ja chciałbym mieć root'a także co miałbym wpierw zrobić bo już się gubię.
    - kopia partycji EFS - czy tym mógłbym spróbować? 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.imeibackup&hl=en

Jednak, żeby zrobić kopię partycji trzeba mieć root'a - czyż nie? Także się gubię już tutaj ;) 

3) Na razie chciałbym sprawdzić jak działa na stockowym ROMie Samsunga (rozumiem, że wszystkie google apps będą?), a potem może jednak się skuszę na Custom Recovery co oczywiście zmieni flagę Knoxa.

4) Czyli najprostszą metodą będzie zastosowanie TowelRoot'a ...? i przeniesienie go na moje Androida 5.0 ? Jednak kiedy będę miał już tego root'a flashowanie nowych updateów - Marshmallow - będzie możliwe tylko przez ODINA, względnie 
    https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.flash&hl=en FlashFire ? 

Może na razie to tyle. Trochę zardzewiałem odkąd robiłem root'a na moim lg 700 i sporo się zmieniło. 
    Czyli (sorka za taki chaotyczny post :/ ) chodzi mi o zmianę CSC bez nabijania flagi, a potem zrootowanie urządzenia i wgranie najnowszego  http://www.sammobile.com/firmwares/download/73675/G900FXXS1CPEF_G900FOXA1CPE1_BTU/  

:) 

Jeszcze jedna rzecz. Mam teraz ustawioną (bo sprawdziłem ;) nie wiem co mnie podkusiło - aktualizację OTA i nie wiem, czy jest sens ją instalować. Czy można to w jakiś sposób wyłączyć, anulować, żebym nie musiał przechodzić tego procesu. Siedzi to sobie w pasku powiadomień i boję się, że przez przypadek odpali się kiedy nie będę miał naładowanego telefonu. 

Jeszcze raz przepraszam za chaotyczność - ciężko mi to wszystko na raz objąć (czytałem wasze poradniki, ale jest tyle zmiennych, że nie wiem jak to poskładać razem). 

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi