Skocz do zawartości
alexndr

Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

bladeno1

@@@EON,

Niestety muszę Cię zmartwić. Nie zrobisz Roota bez nabicia flagi na romie 6.0.1!!! Możesz zrobić Roota na 4.4.2 ANE2, zrootować za pomocą Towelroot a później przenieść roota (za pomocą Flash Fire) na soft 5.0.

Ad.1. Nowe aktualizacje = soft oparty na androidzie 6.0.1. Niestety nie zrobisz Roota bez nabicia flagi Knox na 6.0.1!

Skoro mieszkasz w UK to zmiana softu na BTU będzie dobrym pomysłem.

Ad.2. Najpierw musisz zrobić roota. Dopiero później będziesz mógł zrobić kopię partycji EFS.

Ad.3. Jak wgrasz Stock rom samsunga to będziesz miał wszystkie aplikacje. Są one zawarte w romie.

Ad.4. Jak zrobić roota bez nabicia flagi Knox? Wgrywasz rom 4.4.2 ANE2 (luka w jądrze) . Rootujesz 4.4.2 ANE2 za pomocą Towelroot a później przenosisz roota za pomocą Flash Fire na 5.0.

Ad.5. Jak chcesz roota bez nabicia flagi KNOX, to nie ma sensu teraz instalować aktualizacji przez OTA.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
EON

@up

Czy mogę zrobić tak -  zrobić Roota na 4.4.2 ANE2  (czy to musi być ten plik podany w poradniku?) Chodzi o to, że mam CSC ROM - czyli Rumunia. Musiałbym ściągnąć ten ROM - http://www.sammobile.com/firmwares/download/29470/G900FXXU1ANE2_G900FROM1AND2_ROM/  żeby się nie popierniczyło ;) zrobić roota Towel Rootem (ostatnia wersja to 3.0 - może być)? Potem zmienić za pomocą Samsung Phone CSC na UK - czyli BTU i wtedy mogę wgrywać Androida 5.0 http://www.sammobile.com/firmwares/download/68951/G900FXXS1BPCL_G900FOXA1BOJ1_BTU/   ? 

Dlaczego ten plik z pierwszego postu ma tylko 10 MB ? Ściągam wersję kitkat'a i to ma 1.4 GB o_O Dziwne. 

Czy mogę od razu przenieść root'a na Androida 6.0.1 za pomocą FlashFire? Czy są jakieś ograniczenia w tym sofcie, które nie pozwalają zachować root'a bez nabijania flagi ? 

Gdzieś widziałem tutaj spis wszystkich wersji Odina ... Nie pamiętam, które były najnowsze (na SamMobile polecają 3.11.1), ale wiem, że któreś wyższe są polecane do update'u do 6.0.1 - nie wiem czy to prawda.... 

---
Edit

Przepraszam... Chciałem uniknąć zamieszania, gdyby było więcej odpowiedzi. No i późna pora ;) Obiecuję poprawę.

Edytowane przez EON
Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego - @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

Plik ma tylko 10 MB ponieważ jest to sam Kernel. Można wgrać sam Kernel (podmiana kernela) . Nie trzeba wgrywać całego romu. Zalecam jednak wgranie kompletnego softu ANE2. Masz wgrane oprogramowanie 5.0. Po zejściu na starszą wersję softu (4.4.2 ANE2) telefon złapie bootloopa. Musisz wtedy wejść do recovery i zrobić wipe data/factory reset. Po wgraniu softu 4.4.2 ANE2 rootujesz urządzenie za pomocą Towelroot. Później już tylko przenosisz roota za pomocą Flash Fire na androida 5.0. Niestety nie przeniesiesz roota na androida 6.0.1. Ogólnie rzecz biorąc - nie zrobisz Roota na 6.0.1 bez Nabicia flagi Knox.

Edytowane przez bladeno1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, wczoraj postanowiłem wgrać na XEO rom 6.0.1 BTU. Zrobiłem wipe z 3 razy, ale nadal nie zmieniło się CSC. Co proponujecie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywałem jednoplikowca z Sammobile. Nie wiem o co chodzi, robiłem już to tyle razy z tabletami/telefonami. Pierwszy raz mam problem ze zmianą CSC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
EON

@@bladeno1

No właśnie... później doczytałem, że to sam kernel  ;) 
Czyli kompletny soft ANE2, ale czy to ma znaczenie czy to będzie CSC np: BTU czy ROM (bo mam ten rumuński rom i nie wiem czy to się nie będzie kłócić ze sobą). 

Szkoda mi tego 6.0.1, chociaż podejrzewam, że niedługo opracują jakąś metodę przeniesienia root'a na ten soft. 
Mam jeszcze kilkanaście miesięcy gwarancji, ale ... najpierw spróbuję Towel Rootem, a potem jak stwierdzę, że jest w porządku to CWM i root, bo jest to najwygodniejsza opcja. 

Dzięki wielkie za pomoc i rady. 

No właśnie- cały czas mi wisi przypomnienie o aktualizacji OTA (jest ściągnięte na fona) - ktoś mówił, żeby to się nie pojawiało to odznaczyć automatyczne update'y w opcjach - tak zrobiłem i zrestartowałem fona. Niestety przypomnienie nadal jest. Wchodziłem też do katalogu cache w root, ale tam nic nie ma ;) 
Jak się tego pozbyć - no chyba, że nie muszę, bo będę wgrywał cały soft kitkat, żeby zrobić TowelRoot'a to i tak zniknie (podejrzewam :/) 

Jeszcze raz wielkie dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Debrandowałem z austriackiego MOB 5.0 na XEO 6.0.1 bez wipa i wszystko chodzi ładnie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@@@slavotar,

Wgrywaleś soft jedno czy czteroplikowy?

Wysłane z 7 galaktyki w wersji Edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem jednoplikowego. Nawet nie robiłem kolejnego restartu a Phone Info pokazał XEO

Edytowane przez slavotar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi