Skocz do zawartości
alexndr

Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

@up Tutoriale na forum są napisane w bardzo jasny, przejrzysty i zrozumiały sposób.Jeżeli masz wątpliwości co do jakiegoś punktu w poradniku, to po prostu zapytaj a na pewno ktoś odpowie i doradzi Ci jak postępować dalej.

Co do założenia wątku czy działu, o którym mówisz myślę, że wprowadziłby on więcej zamieszania niż pożytku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poście nr. 18 osobie Thorn123 nie udało się, ciekaw jestem dlaczego. Osoba np. coltri z postu 2, uzyskała sukces. Ciekawi mnie z jakich konkretnie softów i na jaki było realizowane wgrywanie softów. Wgrywałem wielokrotnie softy sobie i znajomym. Na razie się udawało.. Jestem dociekliwy i jak coś zrobię to opisuje dokładnie.

Pytanie1: W opisie jest napisane ściągnąć najnowszy soft: obecnie XEO są 2, jeden starszy z oznaczeniem bez aktualizacji z Kies i nowszy z możliwością aktualizacji Kies. - pytanie który i dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Najlepiej ściągnąć taki jaki jest w poradniku, czyli starszy wtedy jest 100% pewności.Chociaż nie ma to chyba jakiegoś wielkiego znaczenia....Nigdy nie ma problemu z wgrywaniem najnowszej wersji na starszą natomiast na odwrót może być różnie.

/edit

Romy jednoplikowe dla XEO zawierają teraz tylko CSC XEO a nie multi CSC dlatego nie ma obaw,że będzie inne CSC niż właśnie XEO. Postępując zgodnie z poradnikiem, wszystko przebiegnie bez problemów.

Odpowiadając jeszcze na twoje wcześniejsze pytania nie nabijesz flagi bo to oryginalny Rom od samsunga;)

I oczywiście aktualizacja zarówno OTA jak i przez Kies będzie dostępna(o czym zresztą była mowa w pierwszym poście poradnika!)

Edytowane przez kuleczka1983

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno a to pytanie które zadałem dotyczące Kiesa, jak wgram starszą wersję to kies mi pozwoli na aktualizację do nowszej wersji. W sam Mobile starsza wersja nie ma znacznika że jest aktualizowana przez Kies.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, to nie ma żadnego znaczenia XEO jest XEO i aktualizacje będą.Przez OTA idzie szybciej i nie potrzeba tego robić przez Kies.

Powodzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na rom z T-mobile wgralem root przy ktorym nabilem flagę, po paru dniach wgrałem ten ROM XEO z tego poradnika w pierwszym poscie i jakos tak się stało jakbym nie miał flagi nabitej. Jest jakis jeszcze sposob zeby to sprawdzic? Nawet jak biore aktualizacje to wszystko elegancko idzie a nie jak wczesniej ze bład wyskakiwal z powodu ingerencji w oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Czy flaga jest nabita sprawdzisz z recovery (volume up+home+power) jeżeli Knox jest 0x0 to jest ok jeżeli jest 0x1 to znaczy, że flaga jest nabita.Jeżeli robiłeś roota to na 100% Knox jest 0x1.

/Edit Błąd nie wyskakuje (ingerencja w oprogramowanie) bo wgranie Romu XEO kasuje root natomiast licznik pozostaje już nabity.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ciopik

@up kolego w recovery mode nie ma informacji o stanie KNOX, natomiast jest ona w download mode (volume down+home+power a następnie przy komunikacie volume up)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sorry pomyliło mi się faktycznie jest to download mode ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak sie zgadza jest flaga pomylilem się ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi