Skocz do zawartości
alexndr

tutorial Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a [KNOX: 0x0]

Rekomendowane odpowiedzi

cozamk

bartek782 czy chodziło Ci może o "Ustawienia fabryczne" w zakładce Backup i zerowanie?

Bo w "Bezpieczeństwo" nie mam możliwości zresetowania niczego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up tak chodzi właśnie o reset do fabrycznych ustawień.Spróbuj tak jeszcze zrobić i zobaczysz czy po resecie ,będzie normalny dostęp do aktualizacji z poziomu telefonu (OTA);)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raidd

Cześć

Pewnie uznacie mnie za matołka ale robię coś takiego po raz pierwszy. Instrukcję rozumiem, jednak mam problem z pobraniem ROMu. Problem w tym, że widzę tylko wersję Poland(orange/t-mobile/plus-play) a nie widzę po prostu Poland. Co zrobić albo jak szukać?

Przepraszam bo pewnie czegoś nie widzę chociaż sprawdzam już któryś raz z kolei :)

---------- Post dołączono 21-07-14 o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano 20-07-14 o 23:18 ----------

Bardzo przepraszam, za zamieszanie :) właśnie znalazłem Firmware XEO na stronie SamsungUbdate.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ja mam dosyć nietypowe pytanie. Czy jest opcja zmiany brandu z Plusa na T-Mobile? Chcę to zrobić, żeby móc korzystać z aplikacji MyWallet. Jaki plik powinienem pobrać i jakiej użyć wersji Odina? Czy przy zmianie brandu moje dane zostaną usunięte?

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

A czy wyciągnięcie samej apki nie załatwia sprawy ? Jeżeli nie to wstaw apkę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do debrandingu mojego Galaxy S5(Plus) ale mam jeden problem, po wykonaniu całej procedury należy wykonać Wipe Data i to mnie najbardziej zniechęca. Wiadomo kontakty, wiadomości, aplikacje się przywrócą z konta google lub samsung ale co ustawieniami i danymi aplikacji. Czy mogę zrobić jakiś backup z którego mógłbym to przywrócić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sehack

Tak np. aplikacją Titanum Backup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ambasadii

ŻADEN SERWIS nie może odmówić naprawy telefonu z KNOX 0x0. Wytyczne serwisy mają takie że muszą ODDAĆ klientowi telefon z softem brandowanym w przypadku branda i niebrandowany w przypadku XEO.

Każdy się może pomylić i "nie rozumieć" pojęcia brandu i braku brandu. Nikt nie ma prawa unieważnić gwarancji bo klient źle zinterpretował wersję swojego softu ściągając PRZYPADKIEM inny ORYGINALNY, lecz PRZYPADKIEM niebrandowany

cześć alexndr ten temat był wałkowany do znudzenia na forum S3 i z tego co pamiętam ustaliliśmy że na gwarancję oddajemy z brandem :) jeżeli wcześniej go mieliśmy. W S4 i w S5 dochodzi knox i sprawa jasna że musi być 0x0 ale moim skoromnym zdanem jeżeli mieliśmy brand a zrobiliśmy sobie xeo to warto przed oddaniem do serwisu przywrócić brand dla pewności bo używanie Odina nawet wgrywając oryginalny soft to jak by nie patrzeć ingenrecja w oprogramowanie telefonu.

pozdrawiam ambasadii!

p.s

mam teraz S4 ale pewnie w najbliższym czasie przesiąde się na S5 mam nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem debrandowanie wg opisu - wszystko przeszło bez problemu. Ale po podpięciu S5 do kompa i uruchomieniu aplikacji KIES pisze mi " Bieżąca wersja oprogramowania układowego PDA: NE2 / CSC: ND3 / PHONE: NE2 (XEO)" Czyli wszystko jest tak jak ma być? :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi